Valerian a město tisíce planet

• Francie Valérian et la Cité des mille planètes (více)

hroubek

Valerian a město tisíce planet se sice tváři jako ambiciózní sci-fi, ale je to blbina. Je to zábavná sci-fi blbina, která chce bavit. A to se mu v rámci možností docela dost daří. A já jsem s tím ve výsledku neměl nejmenší problém. Pro Luc Bessona je to srdcová látka a je vidět, že si dal velmi záležet, aby to vizuálně byla pastva pro oči a nádherně se na to koukalo. Toto se mu povedlo na výbornou. Bohužel s příběhem je to trochu horší, jelikož se Besson snažil do příběhu narvat všechno důležité a navíc načrtnou mnohem hlubší vrstvy, které příběh skrývá. Snaží se nám prodat svou lásku ke klasickému komiksu, a chce abychom si jí vychutnali stejně jako on. A proto tam dává scény, které jsou pro příběh naprosto zbytečné. Na druhou stranu, když se do toho Besson opře(úvod, vysvobozováni Laureline, honička po městě), tak je to radost sledovat. Po herecké stránce je to velmi příjemný standart, který přesně odpovídá stylu filmu. Dane DeHaan je fajn, ale chvílemi mi dělalo problém mu věřit takové drsňáka za jakého je všemi popisován. Cara Delevigne je parádní, má dobré hlášky, sexy momenty a její postava je rovnocenná k Valerianovi. Clive Owen má méně prostoru, ale i tak si to v pohodě dává a je jen škoda, že ho nevidíme častěji. Ethan Hawke je jako vždy fajn. Rihanna mě velmi mile překvapila, jelikož má jednu z nejlepších scén z celého filmu a navíc mě sedla její postava. Jak už jsem psal triky jsou moc pěkné, akce je hezky natočená i přestože jí tolik není, hudba dost dobrá. Valerian a město tisíce planet je fajn sci-fi, které neurazí, ale očekávat od něj něco jako Star Wars, Avatar nebo Pátý element by byla chyba. ()

KasparekZabijak

Sahodlouha, unyla, tahnouci se picovina plna otravnych digitalnich postavicek alias Star Wars - Epizoda 1. A to jeste Star Wars hodne urazim. Ne uplne beznadejnej start, okouzlujici starec Rutger Hauer a krasna Cara Delevingne mi davali nadeji, ze tentokrat by to treba nemusel bejt uplnej pruser, ale bohuzel je. Luc si zrejme vydupal pristupnost od tri let, jinak si nedovedu tenhle infantilni digitalni mrdnik vysvetlit a fakt, ze ve filmu ucinkuje Rihanna me odrovnal naprosto. Je videt, ze kvalitni zpivajici herecky ( vzpomenu Jennifer Lopez a Katerinu Brozovou ) se o praci bat rozhodne nemusi. ()

bizz_mjc

Vizuál a technické zpracování bez chyby, až dechberoucí. Nevadí paralely s Pátým elementem, Avatarem, Star Wars ad., dokonce i příběh by mě bavil. Ale tak ňák jsem ve filmu postrádal emoce. (Jo, a držtička Cary Delevigne? Ta je za #MeToo) ()

VanTom

Fantastická jízda následující geniální "Space Oddity" úvod(ní titulky) se někdy v polovině nehezky zpomalila, když od hlavní zápletky (pravda, nepříliš nosné a v závěru dlouze vysvětlované) odbočila ke zcela postradatelným epizodkám. Takový lov medúzy či dlouhá pasáž s Rihannou (v Uličce lásky i dál) by mohly v mžiku ven a jen by se snížila přeplácanost, která v těchto momentech evokovala to nejhorší ze Star Wars Epizody I. Naopak potěšily několikeré reminiscence Pátého elementu. Jinak z obsedantně vizuálního a trikově bezchybného obžerství oči přecházely tak, že ho člověk po chvíli prostě nemohl nepřestat vnímat v celé jeho šíři a detailech. ()

Yoda sama

Dopletený videoherný naratív skákania z misie do misie, nesympatické postavy a zápletku zachraňuje skvostný vizuál a hudba, takže je to vlastne ničím priekopnické sci-fi v ktorom sa vybláznili s rasami a technikou, čo sme však už videli v desiatkách iných (nielen filmových) podobách. Cara by si zaslúžila viacej miesta, vlastne všetken čas čo je venovaný titulnému pajácovi plus ten svoj. ()

Timak

Asi první film, kde Cara není otravná a zároveň dokazuje, že i umí hrát. První film, kde je Dane i celkem sympatický a chemie mezi ním a Carou vážně funguje. Takže za mě super. Čekal jsem totální sra*ku a dostal jsem velmi povedený kousek. Druhý "Pátý element" to pro mě zatím není, ten si ale u mě vydobyl tuto pozici až později, takže Valerian by jim být jednou opravdu mohl. Bohužel vzhledem k tržbám a kritice si zřejmě ten kultovní status nevybojuje, i když kdo ví. Zmiňovaný Pátý element to také neměl jednoduchý. Největší problém je absence nějaké skutečné persóny, jako byl Willis nebo Oldman. Máme zde sice Ethana a překvapivě i Rihannu, ale Clive byl totálně příšernej a znovu mě utvrzuje v tom, že on posledních 12 let hrát vážně neumí a měl by raději dělat něco jiného. Takže na konci filmu máte pocit, že vám něco chybí. Zřejmě to uspokojení z dobře odvedené práce ... 3,5* ()

Sany33

Môžem povedať, že Luc Besson jednoducho vsádzal na istotu po každej stránke a dosť opovrhoval pokusom o experimentovanie. Viac sa zameral na rozvinutie a opísanie sveta, v ktorom Valerian a Laureline žijú, namiesto toho, aby lepšie vykreslil tieto hlavné postavy. Na jednej strane je to logický ťah, lebo ak chcú z tohto urobiť trilógiu, tak nemôžu hneď venovať nejakú polhodinu vykresľovaniu postáv, ale skôr sa musia sústrediť na spracovanie sveta, aby nás doňho vtiahli a nasledovne prirodzeným spôsobom vzbudili chuť po ďalšom preskúmaní tohto univerza. Pri nenáročnom obecenstve sa to bezpochyby podarilo, avšak ja som spočiatku veľmi váhal. A aj napriek tým všetkým nedostatkom, ktoré tento film má, naozaj chcem vidieť pokračovanie, a to opäť pod taktovkou Luca Bessona, no tentokrát pridať k podmanivému vizuálu aj skvelo vykreslené postavy s nekompromisnými dialógmi a solídnym záporákom. 70% ()

lykan9

Pozlátky obalená fantasy podívaná, která je sice dobře vizuálně koukatelná, ale jinak zcela průměrná až místy nudná. Co však diváka udrží při sledování je nádherná Cara Delevingne, kterou již znám ze Sebevražedného oddílu. Ale až tady mě velmi zaujala, a to nejen svou vizáží, ale i svým herectvím. Jako celek Valerian není špatný a v kině si ho divák možná i užije, ale bez vizuálních efektů se prakticky jedná o koninu. ()

stitch7

Tenhle film nemá děj. Respektive má, protože si ho v posledních dvaceti minutách domyslí tak, že divákovi nenechá žádný prostor si něco domyslet a vše mu radši násilně vtlačí do hlavy (připomnělo mi to vysvětlování jako ze Scooby Doo). Jinak dvě hodiny sledujeme akci, která je se 3D brýlemi naprosto rozmazaná, ale jinak snad pěkná. Ale ta se docela brzo ohraje, tak se to snímek snaží dohnat tancující Rihannou. (ani to moc nepomohlo) Komické prvky někdy vyšly, většinou ale ne, protože buď a) se postavy snaží za každou cenu hláškovat nebo b) to byly fórky naprosto dětinské. Možná za to ale mohl dabing, který mě u předpremiéry hodně překvapi. Ne příjemně. Nejhůř to odnesla právě Rihanna. ()

Lukyn007

Nechápu jak na tohle mohli dát Bessonovi prachy. A už vůbec nepochopím, že se rozhodli to pustit do kin v době, kdy kina ovládají opičák Caesar a nový Spidey. ()

klima777

Dětinští agenti... Opulentní podívaná. Opulentní rozpočet (vyhozené peníze?)... Sestříhat! -------- 2,5 dětinské (sic!), těžce protekční hvězdy bez nadšení. ()

Kurikmoon

Vizuál a kreativita, jedna radosť. Kopec postáv, národov, ktoré ma naozaj bavili. Objavili sa tam i pekné skladbičky. Postavy boli v pohodičke, mnohé vtípky dopadli na úrodnú pôdu. Niektoré scénky boli pre mňa trošku moc cez okraj-silené, ale aj tak nechápem prečo, to nízke hodnotenie... Do kina som šiel po toľkých negatívnych recenziach bez očakávania... Je pravda, že do plného hodnotenia mi tu chýbal vyvíjajúci sa dej či postavy, absencia prekvapení. Ale inak: U mňa ok. ()

MI-380

Vizuálně úžasná, příjemná a často i vtipná kombinace Hvězdných válek a Avatara: 90% (měsíc po premiéře plný sál, zatím 1947 hodnotících s průměrem 68%). ()

drackula

Najväčším plusom tohto filmu je jednoznačne vizuál a kopa zaujímavých nápadov. Či už berieme do úvahy mimozemšťanov a ich technológie, trhovisko alebo rôzne svety vo svete. Je preto škoda, že zážitok z toho čo divák vidí, nebolo podtrhnuté dobrým scenárom. Ten je totiž deravý, nelogický a niekde v polovici filmu neuveriteľne predvídateľný. Keby film osekali o nejakých 30minút, moholo to mať väčší spád a vyhli by sme sa tak nudným pasážam. Napríklad pasáž s Rihannou mohla ísť do preč celá, a 20 minút ušetrených. Druhá polovica bola rozťahaná, nudná a bez akéhokoľvek zvratu, ktorý by aspoň na moment zaujal. 60% ()

ghatos

Barevná a hlavně drahá (často samoúčelná) exhibice, co chtěla ukázat, že na to má. Ústřední dvojice nebyla vybrána dobře - nefungovalo to a hlavně slečna byla fakt marná. Nedívalo se na to špatně, ovšem formu bez obsahu nepřebijí ani obrovské prachy. 55%. ()

mkubalikova

S tím mlíčňákem v roli nadsamce a superagenta to někdo fakt nezvládl. Jinak se na to koukat dá, vizuální stránku si Besson pohlídal. Ostatní neurazí, nenadchne. Víc jsem nečekala. 👽 60% ()

Tft

Valerian and the City of a Thousand Planets je jeden z těch filmů, u kterého když vypnete zvuk nic moc se vlastně nestane. Luc Besson u mě s Lucy ztratil veškerou důvěru, Valerian tak mohl pouze mile překvapit a ono se to kupodivu z části povedlo. Po vizuální stránce je to film skvostný a klobouk dolů před Bessonem z koho všeho dokázal vytáhnout prachy aby si splnil svůj dětský sen. Bohužel rozdíl mezi Bessonem vizuálním mistrem a Bessonem scénáristou je propastný a na filmu je to hodně znát. Příběh je naprosto bezduchý, tisíckrát viděný s naprosto prázdným finále, není tak divu, že i přes své obrazové kvality film sklidil ve světě spíše kritiku. Nezachrání to ani sekvence s šikovným využitím virtuální reality v úvodní části snímku, protože to je asi tak poslední věc, která dokáže vzbudit opravdový obdiv. Dane DeHaan je jasným vítězem letošní zlaté maliny za nejhoršího herce, jeho imitace Keanu Reevese, spojená s naprosto otravně arogantním vystupováním mě místy tak vadila, že jsem přemýšlel o vypnutí filmu a přepnutí na čt24 s politickou debatou. Cara Delevingne situaci alespoň trochu vylepšuje, vůbec by mi nevadilo, kdyby byla hlavní postavou filmu ona a slavný Valerian mohl být s klidem úplně vypuštěn. Není to sice bůh ví jak skvělý herecký výkon, ale aspoň si nechcete zacpat uši pokaždé když otevře pusu. Rihanna, která alespoň trochu pomohla film prodat je pro diváky, kteří se vydali na film do kina těžká podpásovka, její postava je k vidění jen na zlomek celé stopáže a to ještě ve velmi kontroverzní formě, o Ethanu Hawkavi radši ani mluvit nebudu. Valerian and the City of a Thousand Planets by mohl fungovat jako velmi povedený spořič obrazovky, jako dobrodružně výpravné sci-fi, které by mělo změnit žánr jako to udělali Star Wars, nemá nejmenší šanci. Luc Besson sice trochu zajiskřil, ale proto aby znovu zazářil by potřeboval zatraceně lepší scénář, který přestávám věřit, že dokáže napsat právě on. 60% ()

Jaro.Krafcik

Film sa mi uz od začiatku zdal akoby som ho už videl. Či uz to bolo bytosťami ktoré pripomínali Star Wars, Neviem. Dej nedava zväčša zmysel ale prostredie a príšery sú tu nápadité. A hlavne nabité herecké obsadenie. Romantický záver trošku mrzel. Ale pri filme som sa nenudil a bavil ma. 4* ()

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017