Valerian a město tisíce planet

• Francie Valérian et la Cité des mille planètes (více)

Termit

Po zhliadnutí traileru som mal obavy, že film bude až príliš "prečačkaný" efektami a celý film bude vyzerať umelo. No opak bol pravdou. Efekty boli tak akurát, príbeh zaujímavý a herecké výkony tiež veľmi dobre. Neočakával som od Rihanny žiadny skvostný výkon, ale aj tá ma prekvapila a svojej úlohy sa zhostila na jednotku. Film ako taký vyvolal u mňa skvelý dojem a Besson s celým kolektívom si zaslúžia 5 hviezd. ()

CML1975

Líbilo se mi to, po vizuální stránce se filmu nic vytknout nedá, na evropskou produkci nadprůměr, Luc Besson v tomto nezklamal, jediné, co se tomu dalo vytknout, byl příběh, chvílemi jsem se nudil... ()

HSGID

Ničím výnimočný film. Dosť klišovite až trápne. Ale človek sa aj zasmeje čiže to nakoniec nie je až taká katastrofa ako sa to zdá. Ale piaty element je skratka piaty element a toto sa k jeho úrovni ani nepribližuje. ()

Anette002

Už od zhlédnutí traileru jsem věděla, že se mi film bude líbit (miluju totiž sci-fi a budoucnost). Moje očekávání to splnilo víc než jsem čekala. Cara Delevigne a Dane DeHaan mi tam prostě sedli a nikdy bych ty herce nevyměnila za někoho jiného. Podle mě film děj měl, ale je to na lidech jak film pochopí a vnímají. Vnímala jsem i ty podobnosti se Star Wars (George Lucas) se prý i komiksem inspiroval než natočil filmy. Filmová grafika předčila moje očekávání. Akčních částí by mohlo být víc, ale komediální to doplnily. Takže 100% doporučuju, vím že to nebude šálek kávy pro každého, ale kdo má rad Sci-fi stejně jako já tak na to zajděte. ()

52637

Za me super, nadherne zpacovany a kouzelny. Cara byla uzasna a Dane taky sel. Moc se mi tam nehodil Clive a Rihhana s Ethanem skvely hlavne Rihhana. Pohadkovy pribeh se povedl a ani mi neprislo, ze je tak dlouhy. Stale se neco deje. Rozhodne jsem se nenudil, akorat ten dabing hrozenej ()

lulundia

Nevím co tu kdo čekal, ale já se bavila. Vtip, úchvatný vesmír, nádherná potvůrka ála domácí mazlíček. Záporák tam byl i nebyl a jestli to někomu vadí tak mu unikla celá pointa filmu. Hlavní myšlenka je totiž daleko hlubší než dobro a zlo a to se mi moc líbilo. Doporučuji udělat vlastí názor:-) ()

Adelaides

Po přečtení zdejších hodnocení jsem původně na film vůbec jít nechtěla, ale nakonec jsem se na nového Bessona z nostalgie přeci jen vypravila - a jsem nadšená. Chápu, že tento styl nevyhovuje každému, ale já jsem dostala vizuální lahůdku - už při úvodní doslova snové scéně u Perel jsem věděla, že to bude parádní filmový kousek. A nespletla jsem se. Dlouhá stopáž utekla jak nic, opravdu jsem si to užila a za mne vše fungovalo přesně tak, jak mělo. Za mne 4,5* ()

lukas.pukas.

Rozhodne nesrovanavat s 5elementem , nicméne Bessonuv rukopis tam je znát , od filmu jsem dostal to co jsem čekal , sci-fi je můj šálek kávy , a z toho filmu se stane určitě kultovní zaležitost .Je to jeden z těch vilmu který si pustím určitě vickrat než jednou .75% ()

mapar

Celý film je postaven na ústřední dvojici a jejich perspektivě událostí stejně jako u Pátého elementu. Velká škoda, že na závěr jsou všechny dějové linky až primitivně uzavřeny, všechno dopadne tak jednoduše, jak je to jenom možné. Ani sebemenší pokus o nějaký závěrečný zvrat, nebo nedej bože neuzavřenou linku, na kterou by se dalo navázat v případném pokračování. Obecně, tohle je přesně ten film, na který se vyplatí jít do kina. Úžasný, epický, komplexní a propracovaný svět filmu vás vtáhne tak za pět sekund a vyplivne až o den později. Pro všechny scifi pozitivní diváky povinnost. Tady je "to" kouzlo, které se vytratilo z Abramsových StarWars ()

Filmyx

Zaslouží si 5 hvězd za efekty, ty jsou bezkonkurenčně dokonalé. 4 hvězdy za Caru Delevigne, hezky se na ni v této emočně a výrazově nenáročné roli koukalo. 3 hvězdy za příběh - místy originální, místy naprosté klišé, konec je jasný od půlky filmu. 2 hvězdy za postavu Valeriana, herec v sobě nemá kousek charisma a postava je nudná. A nakonec 1 hvězda za Rhiannu - co to sakra bylo? Jen reklamní tah, pro děj úplně zbytečná a trapná vsuvka jejíž každé slovo byla ubohost (život migranta je těžký, miluj ji Valeriane ona si to zaslouží a podobné kraviny). A plynule k odpadu - která "umělkyně" ji dabovala? Nic horšího jsem snad ještě neslyšela. ()

Davor81

Už dlouho se mi nestalo po 5 minunách filmu, abych si přál dlouhou smrt hlavních neuvěřitelně nesympatických "hrdinů" a odešel z kina v půlce filmu. Nepřirozené dialogy, scénárista který evidentně jel při psaní filmu na LSD a vykrádačka všech SCIFI filmů (od Star Wars po samotný 5 Element). Hvězdičku dávám za vizualizaci, která by byla ještě lepší, pokud by u vstupu dávali drogy co měli i tvůrci při natáčení filmu. Rozpočet filmu se již asi nikdy nevrátí a my budeme doufám ušetření dalšího dílu. ()

Tafee

Jak bily avatarovy clovickove potřebují pomoc... Aneb Paty Element klonovaný modrakama... Dá se na to dívat? Ale jistě, je to docela zábavné, akce chvilkami až nepřehledna a velmi barevná. Na slečinku je jistě pěkný pohled (skoda, že je to film spíš pro děti, urcite mohla ukázat víc ze svého "herectví"). Každopádně film neukazuje nic překvapivého, objeveného, něco co už tu nebylo... Takže fajn odpočinkovka, ale že bych to musel vidět, to snad ani ne... ()

jatnar

Hodnocení jsem záměrně trochu nadsadil, ale já mám prostě rád lidi s fantazií, nějakou tou extravagancí a schopností jít i trochu přes čáru, což Besson rozhodně umí. Já jsem se prostě v kině výborně bavil - příběh je sice trochu jednodušší než obvykle, ale rozhodně není nudný a pokud hledáte osvěžující oddechovku s pohlcujícím a originálním světem, u kterého chcete na chvíli vypnout mozek a jen se kochat, určitě nesáhnete vedle. Upřímně říkám, že mě tento hravě dětsky naivní kousek chytl více, než letošní Wonder Woman, či dokonce i nový Spidey. Jedná se o příjemnou jednohubku, která svižně odsýpá a vizuálně pohlcuje. Co mi opravdu hlava nebere, je všeobecný hejt na hlavní hereckou dvojici. DeHaan je sympaťák a Delevingne mu ještě více než zdatně sekunduje. Jejich vztah je stejně fajn asi jako mezi Gyllenhaalem a Arterton v Princi z persie. Mrzí mě jen to, jak ten film pravděpodobně ve výsledku finančně dopadne, jelikož je jedním z mála, u kterého bych se na pokračování dokonce i těšil. Bohužel však prokleté zisky asi nakonec rozhodnou o opaku. Po přečtení několika amerických kritik jsem se pouze utvrdil v dojmu, že Hollywood zkrátka nesnáší, když se mu někdo snaží lézt do zelí. Ale pevně doufám, že časem, až budeme přejedeni těch tisíců a tisíců komiksových superhrdinů (které teď Amerika do světa sype, jak Baťa cvičky), třeba si někdo na tento film vzpomene a posteskne si, že podobných experimentů a odvážných skopičin bude čím dál méně a méně, a že se dneska jede prakticky jen na jistotu... ()

Tobias_Sin

Mě se to líbilo, jen škoda traileru, mohl ukázat méně. Cara je dost sexy kočka, DeHaan v celku ušel. Ostatní postavy jsou dost zajímavé, trojice žvanilů byla k nezaplacení, národ, který se snažil zachránit byl naprosto skvělý!!! Celá myšlenka takového města se mi moc líbila. ()

Crussida

Nikdo asi nečekal, že to herecké obsazení, jaké v tom filmu je (neznámý týpek a modelka) z toho udělá dobrý film. Nicméně to bylo milé překvápko a docela to fungovalo, aji Rihanna si tam švihla docela zábavnou čtvrthodinku. Příběh jako takový byl fádní, předvídatelný a trošku se to táhlo. Nicméně, co hodně oceňuji na tomhle filmu je to prostředí, rozmanitost, barevnost- tisíc planet, tisíc entit. Vlastně jsem si v půlce filmu už začala říkat, že je mi jedno, co se tam vlastně děje, hlavně že se na to dobře kouká. Možná barevnější StarWars s větším důrazem na různorodost a ukázat toho, co nejvíc v jednom filmu. ()

ivttw

Super píčovina. Přehlídka trapnosti. Symfonie klišé. Digi porno. Ale jo, pobavil jsem se skvěle. Tomuhle dílu ani nemůžu dát míň jak 4 hvězdy, protože je tak megalomanský, že 3 už by k němu jednoduše neseděly. Ne proto, ze to bylo tak dobrý, ale protože si je násilím vynutilo. Byl jsem doslova proprán jinou realitou, která mi celou dobu řvala do obou uší - užíváš si mě, miluješ mě, chceš víc. Ale víc? Vážně by šlo ještě víc? To fakt ne, víc mega, víc porno a víc osud, láska a život už to vážně být ani nemohlo. Prostě 4 hvězdy proto, ze milion proužků už opravdu neni Adidas i kdyby se ještě přidaly další 3. Původně Geniální soundtrack z 5. Elementu už je proste dobrej, fajn, klidně můžu říct i super, ale toť vše. Zatímco Milla je krásná Herečka, Cara je hrající kráska. A zatímco Bruce je drsňák a Klasa od prvního pohledu, k Daneovi si musíte hledat cestu tak do půlky filmu a pak si jí sice najdete, ale v první řadě proto, že vám je všemi (ne)možnými způsoby celou dobu na diamantovym podnose zdobeném platinou servírováno, že je to "on". Je vám to vlastně neustále metáno přímo do ksichtu s takovou intenzitou, až vám prostě nezbyde nic jinýho, než se sebrat a s lehkou hořkostí v puse říct: "Jo, ten týpek je super, mam ho rád." A takhle je to celej film a se vším. Ani odlehčený groteskní scény už nejsou, co bejvaly, tak nějak jim chybí náboj... Stejně jako zbytku filmu. Besson už je režisérsky asi za zenitem a devadesátky jsou kouzelný mimo jiné právě proto, že už se nový nedělají, takže menší díry vždycky dobarví krásná nostalgie, ale tak by to taky mělo zůstat. Přes veškerou snahu se tenhle film mezi legendy nezařadí. No nic, tetování symbolu Pátýho elementu už si z levý kozy nesmažu, takže si ani nenechám zkazit jeho kouzlo, který stále trvá, ale tohle je prostě jinej film. Každopádně super podívaná, ale určitě jedině v kině - přinejhoršim na domácím, jinak to nemá cenu. No, aspoň tomu nechyběla závěrečná šmajchlovačka v uzavřeným prostoru :) ()

filmarik1395

U filmu Valerian mě nadchla pestrost vesmírného prostředí podobně jako vymyšlený svět Avatara. Příběh trochu pokulhává za všemi ostatními aspekty, ale řekl bych že Luc Besson odvedl dobrou práci a navázal na své úspěšné filmy a i hlavni postava Cara de Levigne ukázala že umí hrát. Jednoduše letní odreagování jak má být, po filmu můžete jen zavřít oči a nechat se unášet svou fantazii. ()

stret

Luc Besson znova odprezentoval svoju fantazijnú víziu a tá ma znova bavila. Rád som si to pozrel v kine. Jedna hviezda dole za to, že som si uprostred 5 minút zdriemol. ()

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017