Valerian a město tisíce planet

• Francie Valérian et la Cité des mille planètes (více)

Konev

Skvělé efekty, romantika slabá, hlavní představitelé velmi mladí na podobnou roli, akce trochu...čeho bylo dost tak zbytečného násilí. Pro děti rozhodně nedoporučuji! ()

majorzeman13

Dle mne bych řekl,že jde o průměrný,fajn film na jedno shlédnutí. Není to vyloženě ,tak špatný biják,ale mohlo to dopadnout o dost lépe. Cara Delevingne je sexy. Efektní,triková,vizuální podívaná. Záporák - nezáporák o kterém člověk věděl dopředu kdo to bude.... ()

bul

Souhlas, že začátek byl velice aktivní a sliboval akční vývoj příběhu přesahující několik let. Ovšem po aktivním začátku přišla docela předvídatelná hlavní část příběhu a nakonec i závěr. Celému filmu udržují sledovanost hlavně efekty a ztvárnění různých ras a světů. Co se týče herců, čekal jsem, že nejslabším článkem filmu bude právě Cara Delevingne, bohužel tomu tak nebylo. Dane DeHaan byl nevýrazný a choval se jako super superman, kdy z jeho chování, už bylo samo patrné, že jeho akce musí vždycky dopadnout dobře a v tom se právě ztrácelo kouzlo celého sci-fi. A jelikož mám rád sci-fi a pěkné efekty a krásné ženy s aspoň trochou špetky hereckého umění dalo se to celé shlédnout. Je ale pravdou, že tak ve 2/3 filmu jsem pomalu začal usínat a byl jsem rád, že jsem to dotrpěl do konce. ()

ciapok

Tento film mi dal len jedno, no nie málo... Space oddity, ktorá odznela v úvode filmu, som počul prvýkrát (moja hanba) a hneď som pochopil, že to bude extraordinérny film ...nebol. ()

Drslw

Ani jednu sekundu som sa nenudil, ani jedenkrát som nemusel facepalmovať. Cara Delevingne je odteraz moja uznávaná herečka. Valerian ok. Chémia medzi hercami a režisérom fungovala. Veci, ktoré by mi prípadne vadili, neboli dôležité. Čo chcete viac? ()

Jirkacek

Snímek Valerian a město tisíce planet z roku 2017 mne velmi mile překvapil a dá se říci a sem napsat, že ve všech směrech. Nevadila ani délka 137 minut, kteréžto utekly jako voda v horské bystřině v Jizerkách. Ale vraťme se z českých vod do fantastického světa režiséra Luca Bessona, který se ve Valeriánovi doslova vyřádil. Hlavními postavami se zde staly již zmíněný agent Valerián v podání pro mne neznámého herce Dane DeHaana a jeho krásné kolegyně Laureline, kterou si zahrála Cara Delevigne. Není divu, že se mi tak líbila, když se v civilním životě věnuje kromě jiného i modelingu. Ve filmu se stala ale neohroženou agentkou a budoucí manželkou Valeriána, přičemž oba měli zachránit před tajemnou hrozbou vesmírnou stanici Alfa. To byl název pro neustále rostoucí metropoli se 17 miliony obyvateli, kteří spojili své dovednosti, technologie a zdroje pro společné dobro. Zde tedy velmi zapracovala fantazie autorů, nejen kvůli tomu, jak stanice vypadala, ale také protože si nedovedu docela dobře představit, že by lidé mohli žít společně s mimozemšťany. Ale určitě se toho nedožiji, abych si to mohl ověřit, tak třeba za pár desítek let bude lidstvo chytřejší....Každopádně se mi líbil už úvod filmu, kdy se vlastní stanice vytvářela a režisér pro to vybral velmi zajímavý proces. A pak byl střih a ocitli jsme se na krásné planetě s mírumilovnými bytostmi, připomínající mi obyvatele z Avataru, ovšem džungli nahradilo písčité pobřeží a modré moře. Bohužel i tento ráj lidé zničili, ale než jsme se dozvěděli kdo to udělal a proč, uběhlo v naší TV mnoho imaginárních filmových okének. Průběh snímku nás nenechal doma odpočinout, jedna akce stíhala druhou, honičky a střelba střídala jedna druhou,třetí a čtvrtou a to vše se odehrávalo ve fantastickém barevném světě. Za to, jak jej dokázali autoři vypiplat k dokonalosti bych dal i deset hvězdiček, byla to opravdu megalomanská podívaná a nádherná scenérie. Nesmím zapomenout ani na širokou škálu mimozemských tvorů, malých, velkých, ptačích, rybích, savých, hodných i zlých, to se jim hodně povedlo. Valerián a Laureline bojovali s nimi, proti nim a s některými proti nim a vždy vše zvládli. A na konci se dokonce setkali s onou tajemnou rasou, obyvateli, kteří měli být už dávno mrtví. Pro velký úspěch jsem si na konci roku 2018 koupil film na blu-ray disku a podíval se na něj znova. Svého kupu jsem rozhodně nelitoval, protože mne Valerián opět zavedl mimo realitu do dokonale vymyšleného světa a tak jsem na 137 minut mohl opustit ten náš reálný. Abych to nějak uzavřel - více jak dvě hodiny jsem doma sledoval vynikající fantastickou akční mysteriózní podívanou, připomínajícími mi kombinace Avataru a Pátého elementu a protože oba dva jsem ocenil plným počtem hvězd, nemohu ani zde jinak. Valerian a město tisíce planet ode mne získává také pět planetárních hvězd *****. ()

Welington

Osobně se mi na Lucu Bessonovi líbí jeho styl. Nesmazatelný podpis, abych tak řekl, je opravdu znát a je zvláštním způsobem unikátní. A když si odskočí, při čemž mu jaksi přeskočí, ohromně mu to svědčí a hned ví, do čeho se pustit. Když film Valerian & město tisíce planet začne, rozjede se tu taková jakási přehnaně výrazná, barvami a emzáky prosáklá podívaná, která toho smyslu zrovna moc nemá a mně osobně to vzal rozum bokem, načež se mi protočily panenky a dostavil se - a jéje moment - . A že jich zpočátku bylo dost. Nejspíš to byla moje zaujatost, která vedla i k tomu, abych se podíval, jak dlouho film potrvá, načež opět a zase navazoval povzdych a protočené panenky. A najednou bylo po všem. Film skončil, obavy zmizely a já zůstal v mírném úžasu sedět jako přikovaný a chtěl jsem to znovu. Problémem je opravdu ten zvláštní start, který mi nesedl a vypadal přinejmenším jako začátek ukázky na podprůměrnou hru, což mi moc nepřidalo. Vypadalo to všechno rozmanitě, ale byla to nezmapovaná džungle. Poté přišla řada na hlavní figurky, které se mi vůbec nezdály a to, co by jednomu mohlo vykouzlit úsměv, mi jen zkřivilo obličej. Dane DeHaan, co se ukázal v Kronice a Cara Delevingne? To je ta mrcha, co se kroutila v bocích v Sebevražedném oddílu? No, nic moc tedy. Bylo vymalováno a kdoví, z jakých útrob barva vzešla. To byla slabá volba. Clive Owen byl nelítostný a výborný, to prostě šlo, ale tohle moc ne. Chemie nula, emoce nikde, děkujeme, odcházíme. Nakonec by se dalo říct, že to hlavně stále stojí především na dobře odvedené režii a scénáři a fenomenální nápaditosti. Je to zkrátka jedna z těch vzácně proslulých, zábavných, rozmanitých a hravých jízd, při kterých se nejen dá vypnout, ale i naladit na jemný režim a nechat se unášet. Akce, humor a nálož ryzí fantazie. Parádní. Ano, na začátku to byl zmatek, ale postupem času se to rozjelo a z dětského vláčku se stal opancéřovaný rychlík, co mě nenásilně převálcoval. ()

BigJohn02

Vesmírná Bondovka v efektním prostředí Pátého elementu, vizuálně dokonalá. Až na nesympatickou hlavní dvojici. Hlavně vyzáblá šeredka by se měla vrátit na přehlídková mola, kde je na ni možná někdo zvědavý. Vykulené oči s Brežněvovým obočím a dva výrazy - znechucený a/nebo nasraný, a to i když se snaží usmívat. Vedle ní je i Terminátor v podstatě mim. ()

Ceile

Pro mě přes dvě hodiny čirého utrpení a jako "bonus" fakt, že už jsem hodně dlouho neviděla tak nesympatické hlavní hrdiny. Jako plus vidím jen technickou stránku věci (efekty ), ale rozhodně bych se k tomuto už nevrátila. Pomalý rozjezd, hlavní hrdinka a její bojové umění opravdu také žádná sláva, upřímně, jediná, kdo mi tam přišla nakonec sympatická a díky ní i těch pár minut, kdy tam byla - byla Rihanna (a to ji moc nemusím). Nemastné, neslané ..... ()

Krastom

Valerian a město tisíce planet je vskutku krásnou fantazií. To, že ve vesmíru nejsme sami jsem vstřebal již dávno. Hlavní myšlenka tvůrců o ignoraci a možná také bezohlednosti člověka vůči ostatním vesmírným bytostem je zde zcela evidentní. Dávám 80% už jen za ty nesmírně krásné bílé humanoidy. ()

JerryPilsen

Luc nezklamal,tolik nápadů na jeden jsem dlouho neviděl.Sice se to podobá všemu možnému co už tu bylo,ale zároveň si hraje svou vlastní soutěž.Děj je průzračný,jinak to ale při střídání lokací asi ani nešlo,aby se divák neztratil. ()

Hansolo35 odpad!

Očekával jsem po dlouhé době kvalitního a důstojného sci-fi nástupce Bessonova skvělého Pátého elementu. Velké, velké zklamání. Dočkal jsem se pouze reklamního snímku natočeného zřejmě na objednávku Evropské komise. Hlavní hrdina s nulovou muskulaturou a rameny jako sešlapaný "rejč" zastupuje bílého muže. Tedy kladného bílého muže. Zbytek jsou podlí záporáci. Klaďasové jsou zde pouze černouši, asiaté a emzáci. Emzáci (migranti) jsou sice namodralí, ale výstrojí a vzhledem velmi silně připomínají africké černochy. Samozřejmě jsou příkladně mírumilovní a láska z nich srší všemi směry. Příběh samotný nestojí za řeč. Hlavní záporák (pochopitelně běloch) zničí nezodpovědně celou planetu a agent bez sexappealu v doprovodu své partnerky, která se honosí po muslimském způsobu obočím, za které by se nemusel stydět ani nebožtík Leonid Iljič Brežněv, navrátí milým domorodcům jejich prasopsa snášejícího "zlatá vejce". Film je stejně stupidní jako celý příběh a kromě průletu barevnými světy nic nenabízí. Navíc je brutálně nelogický. Raketa s domorodci odstartuje (probourá se) zprostředka vesmírné stanice a všichni jsou v klidu, žádný únik vzduchu...nic...pohoda. Agent prolétá také oddělením mořských potvor a podobně. Prostě blbost na entou. Nuda, nuda, nuda. ()

newk

Bože, na co jsem to zase koukal. Efekty pěkné, ale ostatní je děs a hrůza s katastrofou. Tak za prvé ... děj je úplně o hovně, za druhé .........hlavní herec vypadá jak můj malej umachrovanej brácha, za třetí ......... napětí a dialogy mezi hlavními hrdiny jsou s prominutím vymatlané. Nechápu jak se takový potenciál může změnit v takové lejno ()

nikafcker

Ono je úplně jedno jestli je to Pátý element na druhou, nebo překopané Star Wars. Musí se nechat, že se bylo celých 137 minut na co dívat a moje pozornost neupadla ve spánek. Příjemně svižný spád s okoukaným příběhem a neokoukanými herci. I když Cara, ale je jedna z mála která se drží ve vizuálně mýtických rolí. ()

GalaktikHero

Výber hercov do hlavných postáv vyslovene nešťastný. Mimoriadne nesympatická dvojica. Inak po hroznom začiatku to až také zlé nebolo, ale viac ako dve hviezdy ani omylom! ()

bedsore

Takhle to asi dopadá, když chcete technicky dokonalý film. Pro samou snahu dotáhnout každičký technický detail do krajnosti, se nějak pozapomělo vloženou energii rovnoměrně podělit s příběhem. Což o to, pěkně se na to kouká, obzvláště ve 3D (podle všeho jen konverze, ale zmáknutá na jedničku, narozdíl třeba od Edge of Tomorrow), ale co naplat, příběh působí nesourodě, ploše, neoriginálně, někdy až dost jednoduše, bez špetky snahy ho něčim oživit. Možná to zkoušeli sem tam nějakým vtípkem, ale i ty se většinou míjejí účinkem. Kdyby aspoň chemie mezi hlavní dvojicí protagonistů fungovala, ale za mě obsazení Valeriana poněkud mimo. Proč tedy tři hvězdy, možná se ptáte? Technická stránka udělala skutečně dojem, a Cara Delevingne jakbysmet. ()

PsenickaR

Hrozná nuda. A tím by se dalo skončit. Úvod je hodně zajímavý, vizuálně vypiplaný, tam si ještě užíváte ten nový svět, všechno co dokázal Luc vymyslet a to od samotného pohodového života mimozemšťanů ( kde to místy silně zavání Avatarem ) až po destrukci celé planety zaviněné externími vlivy. Pak se objeví ústřední dvojice bez charismatu a čekáte, kdy se to tedy rozjede, čekáte a čekáte a ono pořád nic, takže si po 30ti minutách říkáte, že to je docela nuda, po hodině filmu už se nemůžete dočkat konce, protože tušíte, že se to vlastně nerozjede. Vše co ten film nabízí je jenom ten obal, ten vytříbený vizuální svět světů, ale jinak vlastně nic a to se týká i samotného děje, který po skončení filmu nedokážu ani zopakovat. Naprosté plýtvání penězi a možná stačilo trochu málo ubrat na rozpočtu na triky a část financí přesměrovat na lepší scénář a lepší herce a hned by to bylo lepší. Škoda peněz a škoda času a Valerian se řadí mezi filmy, které již znovu nikdy vidět nechci, opravdu NIKDY. To si raději po sté pustím nějaký díl SG1 a zažiju více zábavy. ()

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017