Poslední slovo Charlotty Garrigue Masarykové (TV film)

Dokumentární / Životopisný / Historický / Drama

Česko, 2018, 67 min

"Zmocněte se dobra, kdekoliv. Není třeba žádného bengálu, dobro stačí. Pravda je přece krásná."(1.11.2018)

Moc hezké, vyklidněné, písničky se mi líbily a Marta Vančurová taky.(1.11.2018)

Zajímavé pojetí dokumentu. Moc jsem nepobrala hudební doprovod, k textům mi nesednul. Herci zvtárňující postavy mají vlastně funkci vypravěče. Jsou použité citace z dopisů, příliš nového se divák nedoví. Osobně mám raději dokumenty naučné, než ty hráné rádobyumělecké.(31.10.2018)

Nemá to poetiku Císařovského kterou mám rád...Masaryk skládající pleny...😀 Hymna Čechy nevystihuje, nejsou tak měcí, spíš je charakterizuje Kdož su boží bojovníci...(2.11.2018)

• Marze

Zajímal by mě spíš obyčejný dokument a herecké etudy na mě působily rušivě. Je to jako by jste měli horské a závodní kolo a někdo vám půjčil a výlet trekové, které by nejelo rychle ani na silnici, ani v lese. Snaživě lyrizující snímek má nejzajímavější okamžiky spjaté s obyčejnými okamžiky jako dluhy, neochotná půjčka od tchána , zlobivý syn apod. Na začátku se chvíli zdá, že hlavní postavou snímku se stane Masaryk.(5.11.2018)

• - Natočeno podle knihy Lenky Slívové „Charlotta - Žena T.G.M.“ Lenka na premiéře filmu uvedla, že na knize pracovala pět let, protože chtěla shromáždit veškeré dostupné zdroje o Charlottě. (Lukrecie)