Downrange

• Japonsko ダウンレンジ

Šestici bezstarostných dvadsiatnikov sa prihodila menšia nehoda, pri prejazde ľudoprázdnou krajinou dostali defekt. Neostáva im nič iné, než ich vyblýskané SUV odstaviť na okraji cesty a koleso prehodiť. Než si stihnú uvedomiť, čo sa vlastne deje, dvaja z nich ležia na ceste bez známok života. Kdesi v okolí sa ukrýva ostreľovač, čakajúci na príležitosť zlikvidovať aj zvyšné terče. Začína nerovný boj, v ktorom každý unáhlený krok môže byť rýchlo tým posledným... (beso74)

Wancohoff

partia mladych tupcov narazi na skurvene presneho a vytrvaleho snipera... a gorefest moze zacat! je to vcelku tupe, ale akcia na Nas neneha dlho cakat a prakticky sa stale nieco deje az do konca. ja som sa zabavil. 70% ()

Silviaxx

Myslím, že sa v tomto prípade z úplne jednoduchej situácie vytrieskalo maximum. Aj napriek malému množstvu postáv a stabilnému postrediu Downrange neobsahuje hluché miesta, a to vďaka slušne nasekanej akcii. Nie je priestor si s postavami vytvárať vzťahy, keďže väčšina má pomerne krátku životnosť a v rámci dialógov sa príliš ich život nerieši, ale vôbec mi to neprekáža.. Celá stopáž je skôr obrazná, venuje sa danému momentu a ničomu, čo bolo pred alebo po, to kvitujem, lebo sa získalo dosť priestoru na vyhratie sa s drsnejšími prvkami. Práve to gore u mňa dvíha Downrange o niečo vyššie a nebudem sa tváriť, že ma príjemne nepotešilo. Záverečný paradox je už len čerešničkou na torte, čiže za mňa spokojnosť. ()

Petrus1

No, to je mi ale milé filmové překvapení! Člověk si jde po obědě s plným pupkem lehnout, že si trošku pospí u nějakého naprosto nezáživného, nízko hodnoceného thrilleru a ono ejhle, tohle vůbec žádnej thriller nebyl. Byla to celkem pěkná sniperská vyvražďovačka se spoustou krvavých záběrů. Kdo ty škatulky vlastně vymýšlí? Většinou to bývá naopak – někdo nějakou naprosto nezáživnou kravinu nazve hororem a paxe diví, že spousta fanoušků žánru to sjede komentem nevhodným pro děti i seniory. Je fakt, že tady se s dějem nikdo neobtěžoval – prostě to tam všechno postupně padá na silnici a blízké okolí pod taktovkou snipera na stromě. Ušetřilo se spoustu prachů za pronájem lokací i za výběr (ne)herců, o to víc se vrazilo do krve. Je vidět, že je to z dnešní doby, protože jak nejlépe začít s výměnou kola (což umí asi každej šestej Amík), než si prostě udělat společné selfíčko a okamžitě ho s nutkavou potřebou vyvěsit na nějakou z miliony sociálních sítí, na které jsou přilepení další zoufalci a začnou vám dávat lajky, na které vy tak toužebně tři vteřiny čekáte. Za to zaslouží popravit všichni – bacha spoiler – a taky že jo a ještě někdo navíc! Hororový konec s jediným humorným prvkem je třešinkou na tomhle gore dortíku. Přiznávám, že hodnocení je trochu nadnesené a že jedno zhlédnutí stačí, ale byla to fajn zábava , která předčila mé očekávání. ()

Rathalos

Tak toto bol horor podla mojej chuti,sniper ukryty na strome striela vsetko okolo,co sa pohne,super prostredie a atmosfera,vyborne gore efekty a kopec krvi,masaker sa moze zacat...:-) ()

sadlokan

Bohužel ani nevím,jestli se podařilo vyměnit kolo.Nervy mě opustily ,asi stářím,takové napětí je už na mě moc. ()

Hapretor

Tohle byl úlet a pořádnej ... každou chvílí jsem nevěřícně kroutil hlavou ... dycky jsem to odhad špatně ... dycky nějakej ... jak se říká: "WTF-moment" ... konec sice debilní, ale to už k tomu patří, ne ... překvapilo a zabavilo - solidně ... ()

Dogfish

Skupinka rozmazlených amerických spratků, co si každou kravinu musí vyfotit mobilem a ihned sdílet, si vyjela do míst kde projede jedno auto za den. Nesympatické ksichty volají po tom, aby je někdo sejmul. Tohoto úkolu se zhostil snajpr. Hned má moje sympatie. Nebojí ani poldů a opět se ukáže, že americký polda místo aby zasáhl takticky, vezme pušku a jako v Komandu jde proti skrytému střelci. Jak to asi může dopadnout... Konec to trochu narovnal, ale stejně, jen 2 *. ()

Vabr

Dobrej, jednoduchej námět, který mohl fungovat, kdyby to nebylo tak děsně nudný, ale především tak extrémně přitažený za vlasy. Fakt stačilo jen tohle - sehnat trochu lepší herce, snížit dávku levnosti, vyškrtat scény z šesti kamerových úhlů a přidat trochu logiky - a mohlo se jednat a fajnovou jednohubku. Takhle jsem to však sledoval jen s jakousi lobotomní otupělostí. Vyhodnocení: WTF bouračka ()

TomStrom

Děj a chování postav je místy debilní, ale zase to má pěknej vizuál, hlavně co se střelných ran a krve týče. ()

Clark_Kent

Já byl celkem navnazenej po celou dobu, svižnej takt a parádní tempo k tomu. Napínavý momenty a pár připosranejch teenagerů. Konečně něco od podlahy, pořádně za uši. Hlavně ta poslední scéna, je to docela v módě ty nepohodlný konce. ()

beso74

Úvod to má skutočne rýchly, divák si ešte nenájde tu správnu polohu v kresle a sextetu bezstarostných dvadsiatnikov strelí kdesi na konci sveta pneumatika. Pokým dievčatká chytajú signál a momenty do svojich bookov a gramov, chlapi sa rozhodnú prehodiť koleso. To sa však odrazu akosi kotúľa po ceste. O chvíľku zistia aj tí menej chápaví hroznú pravdu, to koleso nestrelilo len tak a strieľať sa tu bude i naďalej. Ocitli sa až po krk namočení v maléri - niekto si tu totiž zorganizoval nácvik streľby na pohyblivé terče. Ak chcú prežiť, musia zistiť niekoľko maličkostí - koľko je strelcov, kde sú a ako si zohnať pomoc. Väčšina survival hororov dookola recykluje tú istú schému - skupinka ľudí je uväznená niekde na malom priestore (chata, nákupné stredisko, vesmírna loď či obľúbený pub...) a jej úlohou je zabrániť zlu preniknúť do vnútra. Kitamura však rozohral presne opačnú hru - obete sú na širokej planine, avšak jediným miestom, kde sú ako tak kryté, je za ich nefunkčným autom. Na ceste niet živej duše a ani signálu, aby prežili, musia byť chytrejší ako záhadný strelec. V druhej tretine film trochu stratí tempo, ale potom sa na ceste objavia nové tváre a počet tiel bezvládne sa povaľujúcich popri ceste poteší oko nejedného krkavca. Čím je film iný ako ostatné (no ako väčšina z nich)? V prvom rade surovosťou, strely trhajú mäso na franforce, neľútostne znetvorujúc mladé nevinné telá. Po druhé, v celej skupinke nie je ani jedná postava, ktorá by sa dala opísať ako zmrd (bohužiaľ, to neznamená, že sú všetky tie postavy zaujímavé). A po tretie, je to atmosféra filmu, narastajúca beznádej by sa snáď dala aj krájať. Ak nečakáte vyššie umelecké ambície, možno by nebolo od veci dať tomuto kúsku šancu. ()

Mamlas

Jedna hvězda za brutalitu. Zbytek byl velmi monotónní nudný odpad. Osobně jsem se nemohl dočkat, až ty účastníky výletu konečně postřílí. ()

johnsnow

No tak tomu sa vraví gore thriler, krvavé až tak, že niekomu kto na niečo také neni zvyknutý bude určite bľuvno. No ale sniproš je super, síce sa nedozvieme počin jeho konania, ale nevadí. Občas to kus stagnuje a záver je teda riadne skurvený a nečakaný. ale žiaľ vác jak tri nedám. No pozretie pre tých čo majú radi gore a Kitamuru (napríklad jeho No one lives bolo pre mňa megažranicou) tak určite pozretím nič neskazí. ()

mivr

už dlho ma nič tak nebavilo ako toto, malo to pár múch, ale nejak mi neprekážali, bolo to napínavé, sniper to nemal určite všetko v hlave v poriadku :) ale ten koniec to už dlho som také niečo nevidel, thriller to jednoznačne je ale dopísal by som ešte horror, gore prvky sú silné. 87% ()

ScarFace_V8

Skupinka mladých lidí se po defektu pneumatiky ocitá v hledí puškohledu bezcitného tajemného ostřelovače, pro kterého nejsou nic než jen dalším zářezem na pažbě. Zoufalá snaha o přežití může začít. Skvělé záběry a scenérie, atmosféra, napětí, brutalita… To všechno film má a nebojí se nám to ukázat. Vážně jsem se dobře bavil. ()