Tisíc chutí ulice

• Česko Ainsley Harriot - jídlo ze stánků (více)
Velká Británie, 2014, 10x47 min

Ainsley Harriott (průvodce)

Ainsley Harriott je britská televizní celebrita. Jeho studiové pořady o vaření byly svého času velmi populární. Nyní ale studio opustil a vydal se na kulinářské putování po osmi světových velkoměstech, aby nám přiblížil místní kuchyně. (Česká televize)

tehol

me to bavi vic nez ten francouz, ainsleyho komentar a humor mi sedi mnohem vic, i kdyz je to obcas cringe, tak to dokaze prevratit v zabavu, napr. kupovani hrnce v maroku nebo kde :D (kamera a jidla samozrejme vzdy vypadaji skvele) ()

slunicko2

Lehce slabomyslný komentář nezkazí vysoce informativní a zajímavý šťavnatý vhled do lokální stravovací kultury. 1) Běžná televizní kuchařina je o vaření. Chutě ulice jsou věnovány turistickým zážitkům, mezi něž stravování bezesporu patří. 2) Orientace na pouliční jídlo mi velmi vyhovuje. Podobných pořadů není mnoho a pro turistu jsou jako dělané. ()

sskrblik

Další z řady gastro pornografických pořadů o tom kterak se na ulici znásilňují a vraždí zvířátka, aby mohli skončit v nenasytných lidských dršťkách. Výtku mám k tomu, že pán Ainsley Harriot zřídkakdy cestuje někam jinam než za hranice nějakého většího (zpravidla hlavního) města. A taky hledá jídlo ulic tam kde není - copak je snad Island rájem kebabářů, ejša bister s nudlema? Ale jinak ochutnal papuchalka, smradlavýho žraloka a velrybu - tak mu ten drobný islandský ou(t)let promíjím. Nadaboval to "Cartman", "Wiggum", "Jim Carrey" v jedné osobě tak se to dá poslouchat. Lepčejší pořad než-li S kuchařem kolem světa se mě to ale nepozdává... ()

pulula

Ainsley je kuchařská celebrita se všim všudy (viz. obsah), je také zábavný, miluje jídlo a rád ochutnává nové chutě. Při sledování tohoto pořadu se ale nemohu ubránit srovnání s mým blíbencem Fredem Chesneau, a to nemám jen na mysli Fredův smích, ale i jeho lidskost a pokoru. ()

DocBrown

Všechny díly na 4* rozhodně nejsou, ale ujde to. Dobře netradiční byl Island a nebál se říct, že je to hnus :-). Ainsleyho komentář mi nijak slabomyslný nepřipadá, možná je tím myšlen dabing. ()

Rochester

Pohodář, labužník a skvělý kuchař i průvodce. Doporučuji nesledovat seriál nalačno, ale mít po ruce nějaká malá soustíčka ! : )))))))) ()

Psycho.R

Neviděl jsem všechny díly, ale je to pěkný. Mimo kuchyně se, občas, dozvíme i něco z místních kulturních zvyků, občas musíme zatajit dech u toho, co se kde jí, ale pak můžete aspoň machrovat před kamarády. ()

Meeryan

Ainsley je výborný kuchař, pro mě je to povinné, jsem blázen do jídla a cestování. Podle mého názoru a osobních zkušeností je pouliční jídlo lepší (dokonce i více zasytí) než některé předražené snobské restauranty... Ne všichni vyděláváme dost peněz... Pouliční jídla jsou i chutné, jednoduché, originální, občas i s tradičně starými recepturami a hlavně cenově dostupné. Ať se jdou šéfkuchaři jako Ramsay nebo Pohlreich vycpat se sous vide (maso v igelitu) a podobnými jídly... ()

subic

Tohle není Hrnečku, vař. Tady Ainsley Harriott cestuje různě po světě, ochutnává a komentuje a až teprve potom sem tam něco uvaří. Mě se tenhle pořad líbí, i když radši mám S kuchařem kolem světa s bílím Frantíkem Frédéric Chesneau z Bretaně. 70% ()

LadyRainier

Miluju cestování a ochutnávání místních jídel ...Viděla jsem Bourdaina, Chesnaua ...Ainsley mne tedy nemohl minout. A jsem velice mile překvapena. Skvělý a vtipný průvodce. Nejvíc je díl z Tchaj-wanu a záchodová restaurace :-D To mne fakt pobavil. ()