Šestnáctiletý mládenec, začínající rockový nadšenec, si sice vyhlédne nádhernou kytaru, avšak záhy zjistí, že nemá dost peněz. Marně žádá rodiče, aby mu pomohli. Posléze se pokouší potřebné finance sehnat na vlastní pěst. Jedná se o nepříliš věrohodnou normalizační moralitu, která měla dospívající mládež vést k žádoucím vzorcům chování. (oficiální text distributora)

PB2

Divný film. Dětské filmy bývají veselé, tenhle veselý není. Týpek se snaží vydělat na kytaru, dělá co může, malá segra mu pomahá hraním v restauracích (a on ji nakonec podrazí), dokazuje tatovi, jaký je břídil a stejně na konci zjistí, že ta kytara je už pryč... Jestli je tohle normalizační (v roce 89???) moralita, tak teda nevím, co se z ní měla mládež naučit? Že nemají věřit nikomu? ()

Pitryx

Synek by potřeboval řádně přes držku, takhle si otvírat hubu na rodiče. To mně by to naši hned obrátili kousavým dozadu. Jasně, že mne název varoval, oč půjde. Ale zase ke škrábání brambor, že… Tohle snad nemohlo zaujmout ani věkovou skupinu té doby, natož dnešní. Takže jako jediná v celém filmu zaujala malá Magdalena Učíková. Plusové hodnocení je pro ni. ()

joelly01

Hmmm, teda nic moc. Na ty dve to jeste jakz takz vytahuje ta segra, ta je fakt dobre zahrana. Ale jinak zklamani, podle komentaru jsem myslela ze to bude lepsi. Nuda! ()

Jonatthan

Předně musím upřesnit, že výše uvedený "oficiální text distributora" je oprásklý (stejně jako zde uvedené většiny českých filmů natočených do roku 1996) z knihy Karla Březiny "Lexikon českého filmu", kterou vydalo nakladatelství Cinema v roce 1996. Tento pán zjevně miluje (nebo miloval) šedesátá léta a ostatní filmy jsou shit. Kniha je to jinak docela obsažná, ale s tím hodnocením mě opravdu fakt vždycky sral a tady to někdo kdysi opsal a povýšil na "Oficiální text distributora" a sere mě to znovu i tady... Jinak film celkem v pohodě, jasný konec osmdesátek, žádná normalizační moralita. ()

rigby

Příjemný odpočinkový film. Od reality trochu vzdálený a úsměvně idealizující, ale o to více zábavnější a pohodovější. Tuhle nadsázku jsem bez problémů snesl. ()

montel

16-letý Hynek (Martin Kukla) touží ze všeho nejvíc po nové kytaře, aby znovu mohl začít hrát v kapele. Potřebuje ale na ní sehnat devět tisíc, což je pro jeho rodiče obrovská částka. Hynek se tak rozhodne vydělat si na ní po svém. Ve všem mu pomáhá jeho mladší sestřička...Čas od času zkouknu v televizi pro mě naprosto neznámý film a musím říct, že jsem byl celkem překvapen. Film má sice idiotský střih a vlastně se v něm nic moc neděje, ale i tak je snímek příjemnou oddychovkou s naprosto šílenou malou Magdalénou Učíkovou, která film víceméně táhne. 45% ()

Trucker

První třetina vypadala vcelku nadějně, ale pak to ztratilo tempo a začala to být nuda. Malá holka (sestra hlavní postavy) je většinou spíš otravná. ()