V posledních měsících války nachází mladý svobodník Willi Herold na útěku kapitánskou uniformu. Bez přemýšlení na sebe bere šaty vysoké šarže i roli s nimi spojenou. Brzy se kolem něj začínají sbírat vojáci rozptýlení po okolí - vděční, že nachází někoho, kdo jim bude velet. V obavách z prozrazení vklouzává Herold do role bezskrupulózního kapitána a propadá rauši z moci. (Das Filmfest)

Modeman123

Tak tohle je nečekaný masterpiece! Noir atmosféra, perfektní herecké výkony, neobvyklý příběh, skvělá kamera, skvělé úplně všechno. ()

error81

Výborný, to by už snad člověk od německých tvůrců ani nečekal v dnešní době. Škoda jen, že na úvod neztvárnili Williho zásluhy u Monte Cassina a v závěru jeho konec pod gilotinou. ()

mdf

Šaty dělají člověka a druhý Landa v exelentním podání Maxe Hubachera.Hodně silný ikdyž závěr během titulků trošku vybočuje od temné až ponuré náladyJak se dostane někdo k nějaké funkci,okamžitě se změní chování a myslí si ve většíně případu,že je něco víc než ostatní a začne se povyšovat a dávat vám najevo,svou malou moc nad vámi a to všemi možnými způsoby........a ve válce to platí více než násobně.Skvělí film. ()

Soldier_666

V podstatě Gogolův Revizor - jen v kulisách končící druhé světové války. Celková uvěřitelnost pokulhávala, na jejíž úkor má snímek ale spád a s každou další scénou se mi žaludek svíral čím dál tím víc jak se hlavní hrdina zamotával do svých lží. ()

horskejvlk

Jasný důkaz o tom ze Němci neumí natočit žánrově “drama”, film sklouzává do komedie, dramatu, tragédii a ano i parodii. Přirovnal bych to k “absurdnímu” filmu:  “Polski film” kde polský producent se postěžuje na český filmový štáb a oslavuje německý, filmovali komedii, jak je dobrý pracovní morálkou, řádně dodržovaným rozpočtem, i kvalitním scénářem, jen se filmu jako komedii nikdo nesmál. Zde v Kapitánovi je to úplně přesné, stačilo aby měli dobrého dramaturga    a byl by to mrazivý film navíc podle pravdivé události, takto to byl ruský “Revizor” v německém balení. ()

Dobry_clovek

Je to vlastne Revizor od Gogola, jen zasazeny do krutejsi doby. Hlavni hrdina je bezvyznamny clovek, kteremu vsichni podlezaji jen proto, ze si mysli, ze je vyznamny. V podsate to je zajimavy film a i herecke vykony jsou velmi dobre. Presto se clovek neubrani pocitu, ze premena beranka v bestii je prilis rychla a samozrejma. ()

aragonit

Začátek mi přišel úžasný, reálný, kapitán dokázal využít, situace a nerozhodnou, někdy neschopnou, německou mašimérii, ke svému přežití a mnohdy obdivuhodný postup, přesto jeho účast na masakrech, mi už přišla nechutná a přehnaná, mohl z toho být daleko lepší film, kdyby se zbytečně nezapletal do strašných masakrů a využil svých schopností jinak a pozitivneji, dokázal by také daleko více, než jen tím, že myslel jen na své krátké přežití ()

1234Horymir

Šaty dělají člověka a příležitost dělá zloděje. Mohlo to být trochu kratší, ale jinak je už od středověku plno podobných příběhů a zběhnutím začínala i spousta slavných "zbojníků". ()

DAS FILMFEST zve na filmové hody

DAS FILMFEST zve na filmové hody

15.10.2018

3 země – 4 kina – 5 sekcí – 9 hostů – 34 celovečerních snímků a další tři bloky krátkých filmů. Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST si letos pro všechny filmové fanoušky přichystal skutečné… (více)