Circle: Uzavřený kruh

• Česko The Circle (více)

Svět bez hladu. Svět bez válek. Svět bez nemocí. Neomezené možnosti. V úchvatné a největší high-tech společnosti The Circle neexistuje problém, který by nebylo možné vyřešit. Její technologie mají moc doslova změnit svět. Právě sem, do zaměstnání snů, nastupuje mladá a ambiciózní dívka Mae (Emma Watson). SDÍLET ZNAMENÁ STARAT SE. Šéf a zakladatel (Tom Hanks) společnosti je vizionář, který vybudoval v Circle ráj na Zemi a který touží po dokonalém světě. Jeho receptem na pokrok a na šťastné a spokojené lidstvo je svět bez tajemství, naprostá otevřenost a transparentnost všech lidí, sdílení . . . a sledování. CHOVÁŠ SE HŮŘ NEBO LÍP, KDYŽ TĚ NĚKDO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženostmi supermoderní společnosti. Ohromena ideály a vzájemností se na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, který by štěstí a pokrok v Circle mohl rozšířit do celého světa. Současně s tím začne potkávat tajemného muže. Stane se její nový život pohádkovým snem nebo dostane příchuť hororové noční můry? Bude mít kruh, do něhož vstoupila, cestu ven? KDO MÁ TAJEMSTVÍ, LŽE. (Bontonfilm)

CheeseFigure

Podľa upútavky, ktorú vysielala JOJka, to vyzerala na úžasný film. Emma Watson, Tom Hanks , scéna s nájdeným Mercera a celková taká, až Orwellovská, myšlienka filmu. To je celkom veľa plusov,nie? Bohužiaľ, je to tak nudne a nezáživne spracované, že to stačí len na jednu hviezdu. A od vyvrcholenia na záver som čakal viac. A thrillerom by som to určite nenazval. ()

Accuphose odpad!

Ten film by se mohl jmenovat, holka, která nekukala... Nemůžeme udělat z Hermiony sexuální symbol že. Chápu záměr tvůrců, ale naprosto se minul účinkem a vyznívá to směšně a komicky. Film není Sc-Fi, ale scénář naprosto. První věc je ta, že společnosti jsou založeny na kapitalistických principech a v Americe dvojnásob. Takže ne, tohle by se nestalo, on by za to nikdo neplatil. Zadruhé zakažme internety, ony jsou špatný. Co lidé chtějí a nechtějí. Co lidé chtějí, dají na instagram, protože se mají rádi a co nechtějí a zneužije zlý Facebook, za to dostane pokutu 5 miliard dolarů. Takže ne, to se nestane a průběh filmu je opravdu velmi hloupý, přitom začátek měl šťávu, dala by se utrousit nějaká hvězdička za zvuk, vizuál nebo škodolibý úsměv Toma Hankse, ale já prostě nebudu podporovat tvůrce k točení absurdních slátanin. Mělo to asi ohromit, pozor pozor, ale já spíš čekal, kdy to skončí... Super komentář: Morien ()

Sa.sa

Ano ano velký bratr v akci ;) Přesně tak to je pomalé zapojování lidí do sítě, do doby kdy už je pozdě :/ Super konec, který přesně odhalil pravdu a nemá chybu! ()

Peddro

Ukázka toho, kam nás může posedlost online světem dostat. Je to důrazné varování. Na druhou stranu nechci věřit, že by taková primitivní a povrchní zábava oslovila takové masy. Mě by v životě nenapadlo sledovat reality show v žádné podobě. ()

Mistr119

V prvé řadě (což nesouvisí s filmen samým) chválím dramaturgii Primy Max uvést tento film v době koronaviru, kdy začínáme ochotně sdílet své osobní údaje, abychom se chránili a chránili ostatní... Rozhodně zajímavá myšlenka, jestli je soukromí důležité nebo ne... všechno spěje k tomu, abychom byli "očipováni"a ve filmu zazněly argumenty pro i proti..jen bych čekal, že to taky nějak dopadne a společnost Circle padne, což se nestalo. Také mě překvapilo jednání Mae, na které straně teda je..ale myšlenka dobrá. :( ()

Ajfist

Bohužel se v tomto filmu až moc žvaní.Zbytečně dlouhá stopáž jen kvůli třetině z toho prožvaněné.Příběh je sice dobrý,ale dost si pomáhá právě tím žvaněním. ()

Mishel_00

Skvělá oddychovka. Nápad je opravdu krásný, jen konec je nedotažený a neukončený. Hodně mi to připomínalo námětem Black mirror. ()

Bogrant

Začarovaný kruh ukrutnej nudy. Čo je tento film vlastne zač? Zrejme len ukážka toho, ako nám môže najmodernejšia technológia uľahčiť život, no zároveň ho aj pohltiť a dodrbať, čo sa vlastne už aj vo svete celkom deje, avšak film nejde do hĺbky a všetko rieši len za pomoci hromady málo výpovedných rečí. Herecky som neveril nikomu nič a navyše nenašiel som v tom žiadnu drámu a ani žiadny thriller. Posledné minúty prišiel ako-taký zvrat, no slabý a veľmi neskoro. ()

Chlo0opek

Emma se do této role náramně hodí - přesně takovou si ji představuji ve skutečnosti. A bohužel ne teda v tom positivním světle:(. Mae byla nesympatická, vyloženě lezoucí na nervy - zkrátka osoba, se kterou bych se nechtěl ani znát. Téma sociálních sítí v takové podobě je až hororové. V podstatě po zavraždění člověka se beztrestně pokračuje dál? WTF?! Závěr filmu také šílený. 1* za hudbu - zvlášť v závěrečných tutilcích;). ()

Feacher

V průběhu filmu jsem byl překvapen, že ma tak nízké hodnocení. Líbil se mi styl, kterým to bylo točené, byli tam perfektní Tom Hanks a Emma Watson, příběh měl poselství a v dnešní době skutečně reálný smysl, tak proč méně než 60%? Ještě 20 minut před koncem jsem byl přesvědčený, že bych mohl dat 5*, pak se ozvalo ,,A jsme v p*deli" a nastal závěr. Ten byl tedy skutečně odfláknutý z mého pohledu. Zajímavy příběh o klasickém chování v sektě se všemi manipulacemi a vůdcem, který to zas tak vážně nemyslí (sám u sebe) a nakonec to skončí tak, že se jeho pravá tvář ukáže světu a bez jakéhokoli nastínění konce film skončí pohledem na tisice obrazovek. Opravdu výborně:). Jinak se mě film líbil a dávám tedy 4*. ()

Updated_Cake

Chce to si dojít pro blicí sáčky do Ruzyně, bez toho se to asi recenzovat nedá. Natahovaný thriller, jehož pointa začíná v moment, kdy film končí. Film doslova zachraňují Hanks s Watson, kdy tam ještě ke všemu Hanks hraje postavu, která mu absolutně nesedne. Proč tohle někdo stvořil, asi zůstane ve hvězdách... ()

J.CTORN

Úvodem řeknu že tento film je velice nedoceněný ale zároveň má pro to důvody. Podívejme se na pozitiva, kamera je nápaditá, soundtrack 6/10 a herecké výkony jsou velice vpořádku. Tento film není pro naivní lidi, takže proto to má tak nic moc hodnocení. Ema Watson tu hraje velice dobře a tento film dobře pracuje s postavami. Negativa: Naše hlavní hrdinka si neprojde změnou a to je celkem škoda že její postavu moc nevyužili. Prakticky od začátku do konce věří společnosti the Circle a neobrací směr. Je to škoda protože bychom dostali zajímavější dynamiku, kterou nám tu např zajišťoval černoch (sorry nevzpomenu si na jméno). Tom Hanks tu není až tak využít ale i tak jsem s jeho postavou a hereckými výkony spokojen. Jen režie a scénář trochu pokulhává, ne moc ale trošku, přece jen jen od SPOILER smrti přítele Emmy Watson se hned objevuje doma, máme otázky, jak se tam vzala a jakto že její kámoška je pryč, působí to random. Taky si mohli trochu pohrát s tou smrtí a dramem, jinak jsem ale s tímto filmem velice spokojen a zaslouží si to nadprůměr. 7/10 ()

pan_Bily

Budoucnost EU v kostce... Celkem silné posleství k zamyšlení. Jak moc silné, to záleží asi na generaci a postoji k těmto technologiím a sociálním sítím. Jinak filmově žádný šlágr. Nic, co by mi do budoucna nějak více utkvělo. ()

flyer.nick

Kritika dnešní doby, která byla ale neskutečně hloupá. Scénář byl šíleně nepromyšlený a děravý, žádná gradace, ale rovnou udělejme totalitu, vůbec ty lidi nechtějme oblbnout, prostě jim řekněme, že to bude povinné a oni nám skočí do náruče. Celé je to jako pomalý rozjezd k dramatu a přitom je to celý film, rozjíždí se, ale místo nějaké peripetie to skončí. ()

Martin29

Hlavní hrdinka je kočka pasuje jí to a je zde hodně dobře ukázána ta přeměna z nesmělé nezávislé ženy na orazenou a závislou na systému. Téma je dobré a na dnešní dobu zajímavé film má navíc myšlenky, které v dnešní době zaujmou jen je škoda, že nejsou více využity. Konec jsem čekal hodně jiný a překvapil. Když pominu mírnou naivitu filmu (ani milion lidí by nedokázalo najít za 10 minut ženskou, která ´´zavraždí,, své 3 děcka před x lety nebo to, že jakýsi bývalý zakladatel společnosti jim škodí a oni ho nejsou schopni odstranit) tak se to bez problémů dá. 80 procent ()

pornohavo

Herecký koncert Emmy Watson, ktorá má príjemne prekvapila, naozaj. Film nás núti vo svete facebookov, tweeterov, instagramov a iných sociálnych sietí tak trochu sa zamyslieť kam to všetko speje. To čo tvorcovia predstavujú ako budúcnosť tu už vlastne je. Ľudia sú dobrovoľne sledovaní na každom kroku a to že nám to zasahuje do súkromia je evidentné. Nepochybne zaujímavý film, avšak koniec sa mi až tak nepáči, mohlo to byť celé inak. Za mňa 65 % ()

52637

Knihu jsem necetl, mozna by byla lepsi jak film. Herecke vykony docela dobre, ale v kine videt je to skoda. Staci si pockat az na TV. Cekal jsem od toho vice ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců