Batman: Gotham by Gaslight

Vůbec první filmová adaptace příběhů ze série Elseworlds od DC Comics. Příběh Gotham by Gaslight, který celou sérii roku 1989 započal, je zasazen do viktoriánského Gothamu. V ulicích města řádí nechvalně známý vrah Jack Rozparovač. Brutální vraždy žen se ději každou noc a policie je bezmocná. V gothamské mlze se v té době objevuje i samozvaný strážce spravedlnosti Batman, odhodlaný vraha dopadnout. Není však jediný, kdo se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou. Batman brzy získává spojence v podobě půvabné Seliny Kyle. Když Rozparovač udeří na jeho blízké, stává se případ pro Batmana osobním a ovlivňuje nejen jeho, ale především jeho pravou identitu Bruce Waynea. (TwoFace)

Petulka88

Možná se z viktoriánského Londýna dala vytěžit o něco hutnější atmosféra, ale i tak se kombinace Bruce Wayne vs Jack Rozparovač až nečekaně povedla a po delší době je tady zase DC animák pro dospělejší publikum. Navíc se Batman: Gotham by Gaslight může pyšnit vcelku povedeným a dokonce i překvapivým závěrem. ()

GameboyNES

No vida, další povedený kreslounský Báťa. Tentokrát zasazený do viktoriánské doby. Výborný nápad, Batman jako detektiv vyšetřující vraždy Jacka Rozparovače. Perfektně temná atmosféra, napínavý děj., nečekané rozuzlení. Lepší průměr 79% ()

mr.twizta

Batmanovske Elseworlds aneb Temny rytir versus Jack Rozparovac v devatenactem stoleti. Potesi erkovy rating, solidni pribeh i vytecna hudba, celkove mi to prijde jako vitane osvezeni v linii DC animaku. A tak trochu mozna i duchovni navrat k Mask of Phantasm. ()

BlackAdder87

Parádní, Batmanovi to ve světle plynových lamp s udělátky jako z Verneovky náramně sluší. Příběh se taky povedl, obvykle identitu vraha uhodnu v polovině filmu, nebo to minimálně tuším, ale tady jsem byl naprosto překvapen, je fajn, že se úplně nedrží zavedených charakterů postav. Závěrem bych dodal, že při představě hrané verze, začínám slintat jako pes jistého Pavlova. Doufám tedy, že si hlavouni z DC konečně vytáhnou hlavy ze zadku, aby si rozšířili obzory a místo budování nefunkčního universia natočí něco originálního. Toto si o hranou adaptaci vyloženě říká. ()

CheeseFigure

Jack Rozparovač, nikdy nechytený sériový vrah prostitútok. Jeho fiktívna verzia už mala čo do činenia so slávnym detektívom Sherlockom Holmesom. Teraz prišiel rad na ďalšieho slávneho detektíva, Bruce Wayna, viac známeho ako Batman. Predlohu som nečítal, ale vzhľadom k tomu, že som si vyspoileroval identitu Rozparovača, tak som sa rozhodol si tento počin pozrieť. A nebolo to zlé, animácia mi spočiatku prišla jednoduchšia, ale dosť rýchlo som si na ňu zvykol. Dej pekne odsýpa, i keď mi to príde krátke. Trochu viac osobného života Bruce Waynea by som uvítal, chcem vedieť ako sa darí slávnemu Gothamskému playboyovi vo Viktoriánskej ére. A tiež nejak málo detektívnej činnosti. A záver mi prišiel nejak uťatý. Ale inak ide o celkom slušný animovaný počin. ()

Megahead

Nepáčilo sa mi, že z Gordona urobili vraha a šialeného Rozparovača. Veď v príbehoch bol vždy na strane dobra a tak by to aj malo ostať. To je akoby zmenili v inej časti charakter Batmanovi. ()