24 hodin života

• USA 24 Hours to Live (více)
Trailer 1

Bývalý elitní voják Travis Conrad (Ethan Hawke) je zničený z nedávné tragické smrti své ženy a syna. V tom se však objeví jeho starý kamarád z armády Jim Morrow s nabídkou, kterou nelze odmítnout. Morrow nyní pracuje pro soukromého vojenského dodavatele Red Mountain, který Travise najme na spáchání velmi nebezpečného atentátu. Travis úkol přijme, ale všechno se příšerně zvrtne poté, co je postřelen a zabit stejně zkušenou agentkou Interpolu Lin Bissetovou. Jenže když už si začínáme myslet, že je s Travisem amen, probudí se na operačním sále zpátky k životu – v Red Mountain je podroben experimentální léčebné proceduře, díky níž získá 24 hodin života k dobru... spousta času na to, aby z něj Morrow vypáčil informaci o tom, kde přesně se jejich cíl nachází. Zrazený starým přítelem, Travis se rozhodne utéct, odhodlaný napravit svůj zpackaný život v jediném dni, který mu na Zemi ještě zbývá. Zatímco čas neúprosně běží, vydá se zachránit agentku Interpolu a současně zničit Red Mountain. (HBO Europe)

Trailer 1

honajz

Průměrný akčňák, který je sice obstojně řemeslně natočený, ale nic navíc. Vlastně mne tady potěšilo jen, že po letech vidím Rutgera Hauera, a dokonce v jedné maliličké akční scéně, jinak jsou zde všechna klišé - zrada kamaráda, smrt manželky/dítěte (obou), vzbuzená ctnost, vzpomínky na Afghánistán, protřelá firma a její ředitel, zvláštní výzkum, vlastně je to zcela nahodilé, jako byste si vybrali v krámě nějaké položky, a doma se zamysleli a sestavili z toho oběd. První větší akční scéna mimochodem přijde až po půl hodině filmu (ta podivná střílečka na začátku je dost odbytá a krátká). Ten odpočet si vypůjčili u Jasona Stathama? Něco je možná taky trklo u Univerzálního vojáka, přidali krapet jako mystiky - zkrátka fakt vzali ode všeho něco a smíchali. A možná se čeká, jak si film povede, a brzy se dočkáme další sterilní dvojky. ()

MickeyStuma

Nájemný vrah hledá vykoupení poté, co dostane druhou šanci žít. Akční thriller s kapkou nějaké té psychologie v koprodukci s Hongkongem, takže vyznění koncepce snímku je od typické Hollywoodské opět krapet odlišná. Ethan Hawke překvapivě pochopil celý charakter postavy bývalého elitního vojáka Travise Conráda, který má stále trauma především ze smrti své ženy a dítěte. Ale ano, dějová šablona není nic neznámého, ale v tomto případě je scénář skutečně pevný jak skála a Ethan se ho nejen podřídil, ale naprosto skvěle i zvýraznil. Příběh tak není jen o člověku nájemně zabíjejícího lidi, ale i o jeho duševní rovnováze, zadostiučinění a vyrovnání se s danou skutečností. Děj je ve své koncepci naprosto vyrovnaný a vše má v daném jádru svou důležitost. Dramatické a hlavně psychologické chvilky chytí za srdce. Skvělé akční sekvence v popkornové atmosféře působí už spíše pro odlehčení. To vše také podpořeno výbornou kamerou s překrásnými scenériemi. Snímek je brilantní už v tom, že si tu každý najde to své. ()

Gilmour93

Z traumatizovaného žoldáka se stává univerzální voják, který ať už zastaví, nebo nezastaví, tak (zřejmě) nepřežije.. Drsnost přestřelek a přítomnost krve nepřebily fakt, že to celé působí jako dítě vesnického idiota a jeho imbecilní matky. Hawke se chtěl zřejmě zařadit mezi akční geroje 40+, ale tady se hlavní role mohl chopit i odulý racek Štefan.. ()

Ouwen

SPOILERY: Jsem už unavenej z toho "John Wick syndromu", kdy na jednu ránu všechno kolem sebe pokosím a nikdo netrefí mě. Akční scény krom toho, že postrádaj prostě sebemenší logiku, opět představují po zuby ozbrojené jednotky, co se tváří neuvěřitelně profesionálně a přitom to jsou jen palety na odstřel. Místo toho, abych byl prostě zažranej do tý akce, paradoxně na mě působí úplně uměle - s asi 30ti týpkama, co střílíme na auto, netrefíme řidiče, prohledáváme místo činu a nevšimneme si, že tam je na zdi přilepená C4. Fascinující teleportace postav tomu nasazuje korunu - cápková zdrhá s cápkem a proti nim přesila a v ten moment se před nimi zjeví Hawke v taxíku, aby začla samoúčelná automobilová honička. Která je samozřejmě dementně zakončená, protože hlavní rival Hawka má výbornej aimbot a taky přesně věděl, kam se s autem postavit, aby trefil svůj cíl. Nabíháme v 30ti lidech na jednoho borce u kontejneru, zabije 4 a zbytek prostě asi zázračně někam zmizel, jděte k čertu s timhle. Hawke je výbornej řezník, jelikož se však film bere nechutně vážně a nemá ani jeden prvek na odlehčení, šlo to mimo mě. Fantastická práce s kamerou a tvrdý Rko maj něco do sebe - přestřelky jsou však monotoní, stereotypní a prostě umělý. Příště bych poprosil maximálně 5ti členou jednotku, kteří pořádně zatopí hlavní postavě, než sto neschopných borců co maj stejnej výcvik - méně je někdy více a film nemá krom akčních scén co nabídnout. ()

Kudly4

Obyčejná, nic nového nepřinášející akční jednohubka. Akce je hodně blbá, kdy jenotka není schopna z kulometu zastavit obyčejný taxík, další spešl jednotka o 30 lidech, není schopna zastavit auto jedoucí naproti nim, nevšimne si ani C4 bomb na zdi .. uff .. hodně špatné. A ten závěr, aby se neřeklo tak to schytá alespoň do ruky. Ethan Hawke se jednoznačně do této role ani nehodil. Hodně obyčejné a ani Rko to nezachránilo. Zlatý Mile 22. ()

• Úvodná scéna sa odohráva na pláži Key West na Floride. Aj keď tam nie sú žiadne hory, v pozadí ich je zreteľne vidieť. (beso74)
  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v JAR, konkrétne v Kapskom meste a v ázijskom Hong Kongu. (MikaelSVK)
  • V záverečnej scéne mení Wetzlerová (Liam Cunningham) kravata sama od seba farbu, najskôr je žltá, potom modrá. (beso74)