Reklama

Reklama

24 hodin života

  • USA 24 Hours to Live (více)
Trailer 1

Bývalý elitní voják Travis Conrad (Ethan Hawke) je zničený z nedávné tragické smrti své ženy a syna. V tom se však objeví jeho starý kamarád z armády Jim Morrow s nabídkou, kterou nelze odmítnout. Morrow nyní pracuje pro soukromého vojenského dodavatele Red Mountain, který Travise najme na spáchání velmi nebezpečného atentátu. Travis úkol přijme, ale všechno se příšerně zvrtne poté, co je postřelen a zabit stejně zkušenou agentkou Interpolu Lin Bissetovou. Jenže když už si začínáme myslet, že je s Travisem amen, probudí se na operačním sále zpátky k životu – v Red Mountain je podroben experimentální léčebné proceduře, díky níž získá 24 hodin života k dobru... spousta času na to, aby z něj Morrow vypáčil informaci o tom, kde přesně se jejich cíl nachází. Zrazený starým přítelem, Travis se rozhodne utéct, odhodlaný napravit svůj zpackaný život v jediném dni, který mu na Zemi ještě zbývá. Zatímco čas neúprosně běží, vydá se zachránit agentku Interpolu a současně zničit Red Mountain. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (103)

Martin741 

všechny recenze uživatele

A ja som spokojny, pan Uhlovodik Jastrab ma sice uz po 40 -ke, ale tempom, dialogmi a sa to celkom da zniest. Hlavne ked klasicke akcne hviezdy ako WCJD uz tahaju na 60 -ku a Segos pouziva dost kvalitne kvasnice, lebo v tom kysnuti sa mu dari - dost kvalitne jaxi napuchol, no a pan Klec je kapitola sam o sebe : 70 % ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Takový celkem průměrný akční thriller, kde je nějaký ten skoro až sci-fi prvek který není zrovna nic extra, ale dá se kousnout. Ethan Hawke je ten typ, který dá i celkem obyčejné akční postavě něco trochu víc, a tak s ním snesete i tuhle jinak celkem obyčejnou jízdu, která má pár dobrých scén, ale jako celek výborná není. ()

Reklama

Flopik 

všechny recenze uživatele

Rutinérska záležitosť, ktorá bola v móde tak v roku 2007. Neponúkne to absolutne nič nové a jediné osvieženie je čas na ruke hlavného hrdinu, ktorý hovorí kedy umrie. Príbeh jasný, zlá firma a hlavný hrdina sa im ide pomstiť. Nevedel som si pomôcť, ale Ethan tu vyzeral ako bezďák, nie ako akčný super zabijak. U mňa za 3*. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Není houba jako houba. Režisér "houbovitého" jména Brian Smrz vyrašil z dobrého (akčního) podhoubí, tudíž jeho pozvánka do víru akce a znamenitých průstřelů hlav potěšila. A nějakým zázrakem se po lese plném hub pohybuje houbař Ethan Hawke, jenž vrhá pestrou škálu zkroušených i přiotrávených výrazů, za což může patrně sběr lysohlávek. A nemalou roli v jeho kondici sehraje i jistý záludný lékařský experiment, po němž zbývá jedinci jen 24 hodin života. Příběhů, kdy se zločinecké organizace obrátí proti svému bývalému členovi, v tomto případě máme co do činění s nehumánními praktikami CIA, existuje opravdu bezpočet, je to tedy značně obnošená vesta. I napravení muže, který dříve páchal zvěrstva, nyní je na "vejminku" a je náhle povolán zpět do akce, to není nic objevného. Scénář neboduje ani v nepříliš symbiozních dialogových a psychologických scénách, kdy se hlavnímu hrdinovi zjevuje jeho mrtvý synek. A scifi prvek s ubíhajícím časem na předloktí není rovněž příliš původní, stačí si vybavit scífko "Vyměřený čas". Rovnou si řekněme, že největší síla tohoto filmu tkví v akčních sekvencích, kterých je pořádná porce, a dostaly R-kový rating, tudíž dravostí a krvavostí se nešetří. Průstřely vypadají skvěle, akce má spád i napínavé vyznění. Však režisér měl kde sbírat zkušenosti, u velkých akčních spektáklů fungoval coby asistent režie. Jen těžko se věří, že film byl natočen podle skutečných událostí. Vše se vešlo do příhodných devadesáti minut. Béčková parta kolem akčně naladěného Ethana Hawka není určena k zadupání. V podstatě z ní vyčnívá jen drsný dědek Rutger Hauer, který dostal jen symbolický mini prostor. Výsledkem je fajn béčkový šrumec, který neoriginalitu scénáře nahrazuje bohatými akčními rejdy a manévry. 7/10 ()

malylada 

všechny recenze uživatele

Jen velká škoda, že zápletka je příliš béčková a místy vyvolává absurdní dojmy. Příběh se točí kolem veterána z války, který má nejprve zneškodnit osobu, zapletenou do svědectví proti korporaci, jenž dělala pokusy na vojácích, civilnímu obyvatelstvu v Iráku a nakonec se proti těmto lidem postaví, když mu zbývá 24 hodin života. Už takto ve zkratce to zní jako lobotomie. Nicméně film zachraňují výborné akční scény, které mají slušnou choreografii a drsným podáním se přibližují k Johnu Wickovi. Chybí zde tak charismatické postavy, aby to mělo takový náboj, ale Hawke se zhostil role slušně. 24 Hours of live bych doporučil ultra milovníkům akčních béček......5/10 ()

Galerie (18)

Zajímavosti (4)

  • Film mal premiéru 26.10.2017 na filmovom festivale Austin Film Festival. (beso74)
  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v JAR, konkrétne v Kapskom meste a v ázijskom Hong Kongu. (MikaelSVK)
  • V záverečnej scéne mení Wetzlerová (Liam Cunningham) kravata sama od seba farbu, najskôr je žltá, potom modrá. (beso74)

Reklama

Reklama