24 hodin života

Scénografie:

Colin Gibson

Kostýmy:

Kate Carin

Hned z kraje se přiznám, že bych se obešel bez odečítajících hodin v ruce hlavního hrdiny. Když se člověk zamyslí, tak to celé vlastně bylo k ničemu. O nějakém napětí, které to mělo přinést nemůže být ani řeč. Jinak je vše ale za mě v pohodě a já se opravdu bavil. Nevím, zda tvůrcům akčních filmů konečně došlo, že nekonečné přestřelky, kde ti nejlepší agenti, vojáci, žoldáci a já nevím co ještě netrefí ani vrata od stodoly nikoho nebaví, ale jsem rád, že zde kulky cíl najdou často. Navíc v mém oblíbeném eRku. Hlavní hrdina je sympaťák a až na halucinace bylo jeho utrpení ku prospěchu filmu. Takže za slušně plynoucí béčko dávám 70 procent.(3.3.2019)

Jen velká škoda, že zápletka je příliš béčková a místy vyvolává absurdní dojmy. Příběh se točí kolem veterána z války, který má nejprve zneškodnit osobu, zapletenou do svědectví proti korporaci, jenž dělala pokusy na vojácích, civilnímu obyvatelstvu v Iráku a nakonec se proti těmto lidem postaví, když mu zbývá 24 hodin života. Už takto ve zkratce to zní jako lobotomie. Nicméně film zachraňují výborné akční scény, které mají slušnou choreografii a drsným podáním se přibližují k Johnu Wickovi. Chybí zde tak charismatické postavy, aby to mělo takový náboj, ale Hawke se zhostil role slušně. 24 Hours of live bych doporučil ultra milovníkům akčních béček......5/10(26.11.2017)

Hezkýýý! Parádní krvavá akční jízda! To co si dovolil na starý kolena Costner ve 3 dnech na zabití, nebo Brosnan v November manovi, či Sean Penn v Gunmanovi, to si dal s chutí i Ethan Hawke v jeho 24ech hodinách života! A jelikož miluju akční béčka a cením si těhle borců staré školy, nemůžu volit jinak než kulatou čtyřhvězdičkovou sedmdesátkou! 70%(2.3.2019)

Seznamte se s výborným syrovým, tvrdým a nemilosrdným hereckým obsazením v roli Ethana Hawke! Nejsem si zrovna jistej, zda by se dal tento film označit jako ,,béčkový,, a některé záběry jako z ,,vvideohry,, jak jsem se níže dočetl. Upřímně pánové, čekáte snad něco ve stylu Pád Londýna nebo Pád Bílého domu ? No prostě tady nebyl Gerard Butler ale Ethan Hawk. Ze začátku jsem si říkal, že to bude opravdu něco lehkého, ale kdepak. Přestřelky působily dost realisticky, krve bylo taky všude dostatek a to s přiměřeným nadhledem po jednotlivých střelách. Děj ? Přiznám se, když se Travis rozhodl podpořit Lin, poté co ho zmasakrovala (byl to trošku nemístnej úlet ve scénáři nejspíš) tak jsem moc nepobíral, proč nechtěl odvetu i po ní. Jednotlivé boje, akční scény a syrovost filmu, místy to působilo opravdu dost vážně na lidské city. Kdo v poslední době, dokázal nakombinovat do děje hru o vlastní život, pomstu a zároveň smutné emoční prožitkové chvíle ? Myslím si, že režisér vše zvládnul na výbornou. Chování postav spadalo do normálního běhu života, žádné stupidity ba naopak emoční chvíle.(19.11.2017)

Béčko ze staré školy jako vystřižené, které sice vnadí na lehce moderní zápletku, ale míra nostalgie je tu více než vrchovatá. Což samozřejmě není žádná výtka, tyhle filmy mají stále své silné publikum a o tohle si vyloženě říká. Nic víc tu však člověk nenajde, kromě obstojné, leč i přese všechny výbuchy, poměrně fádní akce snad jen stárnoucího Ethana Hawkea, který pomalu přechází do režimu Liama Neesona.(21.2.2018)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v JAR, konkrétne v Kapskom meste a v ázijskom Hong Kongu. (MikaelSVK)

• - Film mal premiéru 26.10.2017 na filmovom festivale Austin Film Festival. (beso74)

• - Úvodná scéna sa odohráva na pláži Key West na Floride. Aj keď tam nie sú žiadne hory, v pozadí ich je zreteľne vidieť. (beso74)