24 hodin života

• USA 24 Hours to Live (více)

Bývalý elitní voják Travis Conrad (Ethan Hawke) je zničený z nedávné tragické smrti své ženy a syna. V tom se však objeví jeho starý kamarád z armády Jim Morrow s nabídkou, kterou nelze odmítnout. Morrow nyní pracuje pro soukromého vojenského dodavatele Red Mountain, který Travise najme na spáchání velmi nebezpečného atentátu. Travis úkol přijme, ale všechno se příšerně zvrtne poté, co je postřelen a zabit stejně zkušenou agentkou Interpolu Lin Bissetovou. Jenže když už si začínáme myslet, že je s Travisem amen, probudí se na operačním sále zpátky k životu – v Red Mountain je podroben experimentální léčebné proceduře, díky níž získá 24 hodin života k dobru... spousta času na to, aby z něj Morrow vypáčil informaci o tom, kde přesně se jejich cíl nachází. Zrazený starým přítelem, Travis se rozhodne utéct, odhodlaný napravit svůj zpackaný život v jediném dni, který mu na Zemi ještě zbývá. Zatímco čas neúprosně běží, vydá se zachránit agentku Interpolu a současně zničit Red Mountain. (HBO Europe)

Gilmour93

Z traumatizovaného žoldáka se stává univerzální voják, který ať už zastaví, nebo nezastaví, tak (zřejmě) nepřežije.. Drsnost přestřelek a přítomnost krve nepřebily fakt, že to celé působí jako dítě vesnického idiota a jeho imbecilní matky. Hawke se chtěl zřejmě zařadit mezi akční geroje 40+, ale tady se hlavní role mohl chopit i odulý racek Štefan.. ()

Jara.Cimrman.jr

"Já ti dohodl 2 miliony dolarů denně, aby ti tohle mohlo být úplně putna." Mně je tedy putna spousta věcí, ale kdyby mě někdo zabil, tak by mě to hrozně naštvalo. Asi jako Travise, takže jsem mu v jeho dni života navíc docela fandil. Taky bych si tento bonus jednou přál, kdyby mi zbývaly nějaké resty. Třeba dopsat komentář k mému oblíbenému filmu, ukázat fakáče mému neoblíbenému politikovi nebo ukončit prosperitu společnosti Red Mountain. Musím se přiznat, že jsem Travisovi docela fandil a bavilo mě to přesně tak, jak to umí jen slušně pádící akční béčka se zajímavým výchozím nápadem. ()

EvilPhoEniX

Tohle se opravdu povedlo. Ethan Hawke má jednu z nejzajímavějších rolí v kariéře a nenapadlo by mě, že se do akční role bude tak hezky hodit. Film má originální zápletku, velmi dobré tempo, Rkovou akci, byť na nějaký velký fight zde nedojde, přestřelky jsou perfektní, napínavé, skvěle natočené a je jich dostatek. Za mě skvělá adrenalinová zábava. Podobné béčka by mohly vycházet častěji. 80% ()

sniper18

V dnešnej dobe som rád za každý plnohodnotný priamočiary akčný film v klasickom štýle a s potrebným rozpočtom, aj keď v tomto prípade sa využíva moderná, ale aj tak béčkovo zábavná zápletka trochu v štýle Crank a podobne, len tu nemá hlavný hrdina žiadnu šancu na prežitie, ale len jeden deň na to, aby skúsil urobiť ešte niečo správne a postavil sa svojim krutým zamestnávateľom a našťastie je to tá správna žánrová zábava. Film má síce trochu dlhší rozbeh a občas som sa aj obával, aby nebol zbytočne moc odľahčený, čo spôsobilo napríklad zneškodnenie dvoch mužov v bare alebo aj niektoré rozhovory so svokrom, ale nestalo sa tak, film si drží primeranú dávku humoru a keď sa to už po tej polhodine rozbehne, je to dynamická akčná jazda. Určite sa to dalo ešte doladiť, napríklad vylepšiť motivácie, tu som hlavnému hrdinovi tú pomstu ani moc nebral, prišlo mi to, akoby sa mu ten posledný deň len nechcelo niekde presedieť na pláži, ale pozabíjať čo najviac vojakov organizácie, aj keď pritom neboli o nič zápornejší, než on sám, ale dá sa cez to preniesť, je to svižné, akčné, drsné a zábavné a pri tomto type filmu viac nepotrebujem. Nesklame ani obsadenie, Ethan Hawke patrí medzi mojich obľúbencov, ktorý ma baví prakticky vo všetkých žánroch a presne to splnil aj tu, pomáha mu sympatická agentka, k tomu Rutger Hauer, ktoré som už dávno nevidel v menšej úlohe a slušní záporáci, tých radových tvoria samí trénovaní vojaci, čo môžem, šéfuje im charizmatický Liam Cunningham, len nemal dostatok priestoru, aby bol tým pravým záporákom, na ktorého smrť by som sa celý film tešil a bavil ma aj priateľ hlavného hrdinu, ktorý teraz musí stáť na opačnej strane. Veľmi spokojný som aj po akčnej stránke, nájde sa tu dostatok prestreliek s množstvom zabitých, kde protivník skončí s prestrelenou hlavou alebo úplným rozstrieľaním, tu nemá nikto s nikým zľutovania, čo sa mi páči, pričom nechýba aj viacero výborných momentov a na moje prekvapenie ma veľmi bavili aj rôzne automobilové naháňačky, ktoré boli technicky prvotriedne zvládnuté a tiež v nich nie je núdza o streľbu a zabitých. Tu sa aj ťažko vyberá to najlepšie, útek z laboratória, prestrelka s naháňačkou v strede filmu alebo aj celé finále, v akcii som sa vždy výborne bavil. Režijne tu nemám žiadnych výhrad, tempo je svižné, technická stránka je veľmi kvalitná a akcia je zvládnutá výborne. Takže tu som dostal presne to, čo som aj chcel, solídny drsný akčný film, ktorý si kľudne ešte pozriem. 76% ()

Spiker01

Béčko ze staré školy jako vystřižené, které sice vnadí na lehce moderní zápletku, ale míra nostalgie je tu více než vrchovatá. Což samozřejmě není žádná výtka, tyhle filmy mají stále své silné publikum a o tohle si vyloženě říká. Nic víc tu však člověk nenajde, kromě obstojné, leč i přese všechny výbuchy, poměrně fádní akce snad jen stárnoucího Ethana Hawkea, který pomalu přechází do režimu Liama Neesona. ()

• Úvodná scéna sa odohráva na pláži Key West na Floride. Aj keď tam nie sú žiadne hory, v pozadí ich je zreteľne vidieť. (beso74)
  • Film mal premiéru 26.10.2017 na filmovom festivale Austin Film Festival. (beso74)
  • V záverečnej scéne mení Wetzlerová (Liam Cunningham) kravata sama od seba farbu, najskôr je žltá, potom modrá. (beso74)