Ošetřovatel Rozruch z nemocnice sv. Jakuba dostal z nemocenské pojišťovny místo očekávaného léčivého bahna umělý chrup. Když v pojišťovně osobně vyřizuje přehmat, jsou úředníci velmi neochotní. Rada Pěna přijde do pojišťovny, aby si domluvil výlet se svou tajnou milenkou, sekretářkou Věrou, kterou si chce vzít, až se provdá jeho dcera Heda. Pěna ohlašuje v pojišťovně návštěvu primáře Marka od sv. Jakuba a přestože ho osobně nezná, přimlouvá se za vyřízení jeho žádosti. Když rozčilený Rozruch za chvíli sdělí, že je z nemocnice od sv. Jakuba, úředníci ho považují za Marka a jejich chování se rázem mění. Šéflékař Bruner mu předepíše lázně, kam ho druhého dne osobně doveze. Skutečný Marek přijíždí do lázní s Hedou, které se představil jako Rozruch, aby se přesvědčil o nezištnosti jejích citů. I rada Pěna s Věrou přijíždějí, aniž tuší, že je přítomna i Věřina matka. V malých lázních se nakonec všichni potkají a jejich tajemství se prozradí. Po návratu do Prahy Rozruch, který tajně dostudoval medicínu, promuje, a dostává od Brunera místo v nemocenské pojišťovně. (oficiální text distributora)

VenomSK

"Bude to bolet?" "Já myslím že jo!" - - - "No co, bolelo to?" "Hrozně." "No tak..." :D :D Naj Burian asi podľa mňa... ()

mistr97

U pokladny stál je jedna z nejlepších Burianových komedií, ne-li ta nejlepší, a proto také patří k nejlepším komediím vůbec. Tolik zábavných momentů a hlášek v jednom filmu a přitom ani náznak trapnosti – to je prostě komediální dokonalost. O skvělém výkonu Vlasty Buriana nemůže být pochyb, ale zdatně sekundovaly i ostatní herecké osobnosti. Dovolím si z nich vyzdvihnout Václava Trégla, který i v malé roli dokázal už tak výborný film ještě znatelně zvednout. Zde nejde hodnotit jinak než plným počtem bodů. 100 % ()

Radeck

Předem musím napsat Vlasta Burian = Král Komiků stále platí. U pokladny stál společně Ducháček to zařídí a Lelíček ve službách .... neb Přednosta stanice Atakdále ve jménu pana Krále patří k tomu nejlepšímu co jsem shlédl. Prostě geniální, nadčasové ve všech směrech. Na tendle film je 100 % málo. ()

Xpatrix

Pred pozeraním som bol dosť skeptický predsa len ide o pomerné starý snímok. Ale film mi vytrel zrak a fakt je to úžasný film!  Človek sa neustále smeje pritom film v sebe nesie celkom pekné posolstvo. Tento film môžeme pokojné konkurovať svetovej komediálnej scéne.  Na záver len dodám že tento film je len ďalší dôkaz toho že Vlasta Burian (nar. 1891, Rakousko-Uhersko)      bol kráľom komikov! Určite si zaslúži takto hodnotenie. A určite odporúčam ()

marvin1

Když se přímý a rozhodný nemocniční asistent Rozruch dostane do spárů úředního šimla líných a lhostejných úředníků nemocenské pojišťovny, ne tak nepodobným těm současným, je nadmíru jasné, že Rozruch způsobí pěkný rozruch. A aby toho nebylo málo, je omylem považován za prominentního primáře jiného špitálu... je zřejmé, že v podání Vlasty Buriána je takové téma jako nahrávka jemu na smeč. Není zde nouze o bystré slovní obraty, vtipné zápletky ani rozlišnost prostředí se scénami, napasovanými na míru geniálního Buriana, přesto se po celou dobu, na rozdíl od mnoha nových filmů, divák snadno orientuje v součinnosti postav i jejich zapojení do děje. Nutno podotknout, že právě to dnešním přetechnizovaným a uspěchaným filmům se složitou strukturou vztahů postav chybí. Podle ohlasu kritiky i diváků jde o Burianům nejpovedenější film a nejpříjemnější herecký výkon. ()

Dr.Marek

Za mě nejlepší Česká komedie ever! A dodnes stále platná se vší tou byrokracií. Sám jsem si teď vyběhával lázně a vše v tomhle filmu padne jako hrnec na pr... Viděl jsem to snad 30x a stejně scéna s amputací prstu mě vždy dostane do kolen. Za mě to je vrchol Burianova umění, Lamačova jakbysmet a bez Čeňka Šlégla by to nebylo ono. Takže: Já jsem tu ohledně toho bahna ;) ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011