Ošetřovatel Rozruch z nemocnice sv. Jakuba dostal z nemocenské pojišťovny místo očekávaného léčivého bahna umělý chrup. Když v pojišťovně osobně vyřizuje přehmat, jsou úředníci velmi neochotní. Rada Pěna přijde do pojišťovny, aby si domluvil výlet se svou tajnou milenkou, sekretářkou Věrou, kterou si chce vzít, až se provdá jeho dcera Heda. Pěna ohlašuje v pojišťovně návštěvu primáře Marka od sv. Jakuba a přestože ho osobně nezná, přimlouvá se za vyřízení jeho žádosti. Když rozčilený Rozruch za chvíli sdělí, že je z nemocnice od sv. Jakuba, úředníci ho považují za Marka a jejich chování se rázem mění. Šéflékař Bruner mu předepíše lázně, kam ho druhého dne osobně doveze. Skutečný Marek přijíždí do lázní s Hedou, které se představil jako Rozruch, aby se přesvědčil o nezištnosti jejích citů. I rada Pěna s Věrou přijíždějí, aniž tuší, že je přítomna i Věřina matka. V malých lázních se nakonec všichni potkají a jejich tajemství se prozradí. Po návratu do Prahy Rozruch, který tajně dostudoval medicínu, promuje, a dostává od Brunera místo v nemocenské pojišťovně. (oficiální text distributora)

Jiri_Jaros

Neobyčejný film plný drobných i větších zvratů, roztomilých postav a výborných herců. Karel Lamač opět dovolil Vlastu Burianovi decentní "one man show". To však neznamená, že by ste ostatní postavy přehlédli. Velmi mě potěšilo, že i po několikátém zhlédnutí objevuji drobné narážky na politiku, fungování společnosti nebo jen lidské vztahy. Jak už je typické pro filmy tohoto stylu, hlavní zápletkou je záměna osob a propletení osudů, zprvu navzájem neznámých, lidí. ()

Hepy13

Tak tento film je originál každým coulem, stejně tak jako Vlasta Burian mezi českými komiky. Vtipnými hláškami Vlasťík bombardoval můj mozek každou minutu. Ve filmu jich bylo tolik, že paradoxně po skončení filmu jsem si skoro žádnou nepamatoval. ()

Vesecký

Bezesporu nejlepší komedie Vlasty Buriana a jedna z nejlepších veseloher českého filmu vůbec. Nezapomenutelná je scéna Marvana a Buriana u nálevního pultu s proslulou Baladou o deliriu tremens; zde dokázal Burian, že je nejen velký komik, ale opravdu velký herec; jedná se o nejlepší režijní scénu Karla Lamače (skvělé ztvárnění Burianových grimas a hra se stínem) minimálně u českého filmu. A nejsrandovnější scéna, u níž se řehtám i po sté - ambulantní zákrok na prstu Čeňka Šlégla. Moje milované bábinky Betty Kysilková a Marie Blažková sehrály také skvěle ("stromořadí jde"); jednoznačně nepřekonatelným triem tohoto filmu jsou Burian - Šlégl - Marvan... ()

Blecha3

Začne to geniálními hláškami, které se sypou jedna za druhou (v hlavě mi zůstává zejména ta, kterou tady uvádí Master19) a pokračuje na principu záměny, jak tehdy bylo u mnoha komedií zvykem. Prostřední část jsem bohužel neviděl celou, ale i zde bylo mnoho perfektních situací. No a při závěrečné 'operační scéně' jsem brečel smíchy. Až tenhle film uvidím znova, o maximálním hodnocení zřejmě nebudu příliš dlouho přemýšlet... ()

melloun

Kdyby se i dnes točily tak vtipné a kvalitní filmy jako je tenhle, člověk by se nemusel bát jít do kina na film od českých tvůrců. Zamotaný příběh, herecké výkony a hlášky jsou zárukou dobré zábavy i po tolika letech. ()

grerar

Sklenku portského, něco dobrého slaného na zub a Burian - doporučuji jako relax po náročném víkendu. Aneb rezervujte si místo ve státní pokladně na nedělní večer. (Jo a ta "divadelní" Burianova vsuvka alá Hitler je hustá...) 5* ()

KlárkaD

Pro mě nejúžasnější film s králem komiků Vlastou Burianem. Scéna, kdy recituje přiopilému Marvanovi baladu, je zcela nepřekonatelná............vyzáblých pakobylek stíny mátožné a s rukama sepjatýma kudlanky nábožné........:D :D ()

jane1106

Výborná konverzační komedie, kde, zejména ke konci, jedna výměna střídá druhou. Vlastu Burianovi asi moc na chuť nikdy nepřijdu, ale pan Čeněk Šlégl tady opravdu nemá chybu. Ve scéně s "operací" palce je k zulíbání.:) ()

piranha

Poučení z tohoto skvělého snímku plyne vskutku nadčasové: Když někde najdete umělý zuby, tak je nevyhazujte, protože nikdy nevíte, za co je můžete vyměnit! ()

Bozvav

Jednoznačně jeden z nejlepších filmových počinů s Vlastou Burianem. Pořád aktuální téma protekce a byrokracie v nesmrtelně vtipném hávu. Za mne plný počet. ()

zdeny99

Pár skvělých hlášek tam sice je, jenže dívat se hodinu a půl na uřvaného Buriana je na mě fakt moc. [23626. hodnocení, 413. komentář, 87%, 84. nejlepší film, 507. nejoblíbenější film] ()

lsd

Tahle Burianovka mi moc nesedla. Jsou zde perfektní scény, ale i dost pro mě trochu nudnějších. A taky mi zde přijde mnohem lepší Marvan(i celkově ho mám radši)než Burian. ()

IvcaG

Jedna z nejlepších komedií z klasickými herci ze starých let, která vás nenechá chladnými, protože hláška typu " ke kořenu, vy jste kořen" se mi zaryla do paměti. ()

Páně

No rozhodně jedna z nejlepších komedií s Vlastou Burianem. Mnoho nezapomenutelných a velmi povedených vtipů a scén, které neblednou ani postupem věků. Musím minimálně zmínit scénu s "řezáním palce" při té se člověk opravdu nasměje. Ale celý film je opravdu nadupán skvělými komediálními nápady. ()

Hopkins

Milionová komedie s Vlastou burianem jen mě mrzí že to v televizi opakují pořád a neustále dokola až už je to moc okoukané. ale na druhou stranu humor který nestárne. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011