Jojo Pytlák, francouzsky Braconnier, a jeho žena Lulu bydlí v Ráji. Tak se totiž jmenuje místo, kde mají tito manželé, které spolu svedl spíše osud než láska, svou farmu. Jojo je dobrák, nejvíc ze všeho miluje svou sbírku známek a stařičkou učitelku, které to co na sebe neřekne, ona ihned prokoukne, ale vždy má pro něho milé slovo, úsměv a umí ho utěšit. A Jojo si k ní chodí pro útěchu velmi často. Jeho robustní žena Lulu je mistr ve vymýšlení toho, jak by svému utrápenému manželovi ztrpčila život. Celá vesnice zná tuhle nerudnou a neupravenou ženu, která kupuje tolik lahví laciného vína a všichni Jojo Pytláka litují. Jednou uvidí Jojo v televizi slavného advokáta, který líčí, jak bravurně dokázal obhájit svého klienta, a dostane nápad. Ostatně, za zeptání člověk nic nedá... (oficiální text distributora)

Pierre

Pro Jacquela Villereta se po Blbcovi k večeři jedná asi o největší roli v jeho kariéře. A nutno podotknout, že se ji stejně jako v Blbcovi zhostil skvěle se svou přirozenou roztomilostí a kukučem neviňátka, čemuž dopomáhá skvělý dabing Václava Postráneckého. Samotná zápletka filmu je poměrně neotřela a navzdory její menší černosti (i možná pochybnější morální stránce), je film v konečném význění příjemný a optimistický. I když se v průběhu našlo několik vážnějších momentů, které bych nečekal a skoro na mě více zapůsobily než humor. Příjemně se to sledovalo ale zasmál jsem se fakt jen párkrát . Těch masakrovitých scén jako ,,přelíčení vraždy´´ je tady fakt pomálu a střídají se s těmi, u kterých jsem se přece jen neubránil poctu nudy a pohledu na hodinky. Ale konec dobrý všechno dobré a jako oddychovka na sobotní odpoledne to bylo fajn. ()

gabin(a)

Typická francouzská lidská úsměvná komedie s precizním scénářem a kouzelnými hereckými výkony. Bezvadný film, který ČT totálně zazdila vysíláním sice v sobotu odpoledne, ale bez jakýchkoli upoutávek nebo dalších informací. Viděla jsem ho náhodou a byla jsem nadšená. Villereta miluju, také André Dussoliera. Josianne Balasko jsem vůbec nepoznala, znala jsem ji předtím jako ztřeštěnou psychiatričku v chanelovských kostýmech a z franc. TV. ()

Lacike

Po blbcovi na veceru sa jedna o druhy film s Jacques Villeretom, ktory som videl a znova sa jedna o neskutocny filmovy klenot. Zo zaciatku ma prekvapilo to, ze v kolonke zaner nie je uvedene drama, lebo prva tretina filmu je dost smutna a vela dôvodov k smiechu som v nej nenasiel. V tretine filmu ale nastane zlom a film sa definitivne prehupne do komedialnej polohy. Nastastie stale velmi decentnej a dobrosrdecnej. Vysledkom je skvely film, ktory by ste si nemali nechat ujst pokial mate radi klasicke francúzske komedie. Cesky dabing je spickovy a Postranecky v nom exceluje rovnako ako v Blbcovi na veceru. Len skoda, ze sa da tak tazko zohnat. 9/10. ()

Oskar

"Vy se taky zajímáte o filatelii?" Nástin děje mi nepřišel moc atraktivní, takže jsem si Zločin v ráji málem nechal ujít. A to by byla chyba. Ze začátku se zdá, že budeme sledovat jen venkovskou variaci na Válku Roseových, ale pečlivě vysoustružený scénář Sébastiena Japrisota pak odkrývá další a další vrstvy příběhu a v půlce už je jasné, že sledujeme Jacquesa Villereta v jeho druhé nejhezčí roli. K tomu přičtěte brilantní scénu u právníka, která je stejně zábavná jako dlouhá (snad 15 minut!) a třešničku na dortu v podobě soudního líčení... Lahůdka! Jen vedlejší zápletka s domnělou nevěrou mi přišla nadbytečná. Takže 80 % ()