Zločin v ráji

Crime au paradis, Un

Crime in Paradise, A

Komedie

Francie, 2001, 89 min

Po blbcovi na veceru sa jedna o druhy film s Jacques Villeretom, ktory som videl a znova sa jedna o neskutocny filmovy klenot. Zo zaciatku ma prekvapilo to, ze v kolonke zaner nie je uvedene drama, lebo prva tretina filmu je dost smutna a vela dôvodov k smiechu som v nej nenasiel. V tretine filmu ale nastane zlom a film sa definitivne prehupne do komedialnej polohy. Nastastie stale velmi decentnej a dobrosrdecnej. Vysledkom je skvely film, ktory by ste si nemali nechat ujst pokial mate radi klasicke francúzske komedie. Cesky dabing je spickovy a Postranecky v nom exceluje rovnako ako v Blbcovi na veceru. Len skoda, ze sa da tak tazko zohnat. 9/10.(4.2.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $10,300,000(16.7.2010)

Žádný fimařský zázrak, ani kulervoucí řachanda, ale opravdu dobrá, vtipná, příjemná, skoro "svěrákovská" francouzská komedie s mým oblíbeným smutným klaunem Jacquesem Villeretem.(8.1.2005)

"Vy se taky zajímáte o filatelii?" Nástin děje mi nepřišel moc atraktivní, takže jsem si Zločin v ráji málem nechal ujít. A to by byla chyba. Ze začátku se zdá, že budeme sledovat jen venkovskou variaci na Válku Roseových, ale pečlivě vysoustružený scénář Sébastiena Japrisota pak odkrývá další a další vrstvy příběhu a v půlce už je jasné, že sledujeme Jacquesa Villereta v jeho druhé nejhezčí roli. K tomu přičtěte brilantní scénu u právníka, která je stejně zábavná jako dlouhá (snad 15 minut!) a třešničku na dortu v podobě soudního líčení... Lahůdka! Jen vedlejší zápletka s domnělou nevěrou mi přišla nadbytečná. Takže 80 %(24.1.2005)

Typická francouzská lidská úsměvná komedie s precizním scénářem a kouzelnými hereckými výkony. Bezvadný film, který ČT totálně zazdila vysíláním sice v sobotu odpoledne, ale bez jakýchkoli upoutávek nebo dalších informací. Viděla jsem ho náhodou a byla jsem nadšená. Villereta miluju, také André Dussoliera. Josianne Balasko jsem vůbec nepoznala, znala jsem ji předtím jako ztřeštěnou psychiatričku v chanelovských kostýmech a z franc. TV.(11.2.2010)