Reklama

Reklama

Jojo Pytlák, francouzsky Braconnier, a jeho žena Lulu bydlí v Ráji. Tak se totiž jmenuje místo, kde mají tito manželé, které spolu svedl spíše osud než láska, svou farmu. Jojo je dobrák, nejvíc ze všeho miluje svou sbírku známek a stařičkou učitelku, které to co na sebe neřekne, ona ihned prokoukne, ale vždy má pro něho milé slovo, úsměv a umí ho utěšit. A Jojo si k ní chodí pro útěchu velmi často. Jeho robustní žena Lulu je mistr ve vymýšlení toho, jak by svému utrápenému manželovi ztrpčila život. Celá vesnice zná tuhle nerudnou a neupravenou ženu, která kupuje tolik lahví laciného vína a všichni Jojo Pytláka litují. Jednou uvidí Jojo v televizi slavného advokáta, který líčí, jak bravurně dokázal obhájit svého klienta, a dostane nápad. Ostatně, za zeptání člověk nic nedá... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (8)

gabin(a) 

všechny recenze uživatele

Typická francouzská lidská úsměvná komedie s precizním scénářem a kouzelnými hereckými výkony. Bezvadný film, který ČT totálně zazdila vysíláním sice v sobotu odpoledne, ale bez jakýchkoli upoutávek nebo dalších informací. Viděla jsem ho náhodou a byla jsem nadšená. Villereta miluju, také André Dussoliera. Josianne Balasko jsem vůbec nepoznala, znala jsem ji předtím jako ztřeštěnou psychiatričku v chanelovských kostýmech a z franc. TV. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

"Vy se taky zajímáte o filatelii?" Nástin děje mi nepřišel moc atraktivní, takže jsem si Zločin v ráji málem nechal ujít. A to by byla chyba. Ze začátku se zdá, že budeme sledovat jen venkovskou variaci na Válku Roseových, ale pečlivě vysoustružený scénář Sébastiena Japrisota pak odkrývá další a další vrstvy příběhu a v půlce už je jasné, že sledujeme Jacquesa Villereta v jeho druhé nejhezčí roli. K tomu přičtěte brilantní scénu u právníka, která je stejně zábavná jako dlouhá (snad 15 minut!) a třešničku na dortu v podobě soudního líčení... Lahůdka! Jen vedlejší zápletka s domnělou nevěrou mi přišla nadbytečná. Takže 80 % ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Po blbcovi na veceru sa jedna o druhy film s Jacques Villeretom, ktory som videl a znova sa jedna o neskutocny filmovy klenot. Zo zaciatku ma prekvapilo to, ze v kolonke zaner nie je uvedene drama, lebo prva tretina filmu je dost smutna a vela dôvodov k smiechu som v nej nenasiel. V tretine filmu ale nastane zlom a film sa definitivne prehupne do komedialnej polohy. Nastastie stale velmi decentnej a dobrosrdecnej. Vysledkom je skvely film, ktory by ste si nemali nechat ujst pokial mate radi klasicke francúzske komedie. Cesky dabing je spickovy a Postranecky v nom exceluje rovnako ako v Blbcovi na veceru. Len skoda, ze sa da tak tazko zohnat. 9/10. ()

Pierre 

všechny recenze uživatele

Pro Jacquela Villereta se po Blbcovi k večeři jedná asi o největší roli v jeho kariéře. A nutno podotknout, že se ji stejně jako v Blbcovi zhostil skvěle se svou přirozenou roztomilostí a kukučem neviňátka, čemuž dopomáhá skvělý dabing Václava Postráneckého. Samotná zápletka filmu je poměrně neotřela a navzdory její menší černosti (i možná pochybnější morální stránce), je film v konečném význění příjemný a optimistický. I když se v průběhu našlo několik vážnějších momentů, které bych nečekal a skoro na mě více zapůsobily než humor. Příjemně se to sledovalo ale zasmál jsem se fakt jen párkrát . Těch masakrovitých scén jako ,,přelíčení vraždy´´ je tady fakt pomálu a střídají se s těmi, u kterých jsem se přece jen neubránil poctu nudy a pohledu na hodinky. Ale konec dobrý všechno dobré a jako oddychovka na sobotní odpoledne to bylo fajn. ()

Sejkorka 

všechny recenze uživatele

80% jak vyšitých. Je to spíše tragikomedie, než čistá komedie. Hrozné (nebo snad dobré?) je, že člověk pochopí, proč je Lulu taková. A pochopitelně lituje Joja a jeho smutného osudu. Vrcholem je "konzultace" Joja s advokátem. Zde se projeví, že Jojo není takový prosťáček, jakým se až dosud jevil. No a top je celý soud. A pak následuje návrat Joja z vězení jakožto vesnického hrdiny. Přesto je smutný. Až setkání s milovanou učitelkou mu trochu rozjasní tvář. Režie excelentní Jean Becker (Podivné zahrady, Děti z mokřin , kde hraje i Jacques Villaret, zde Jojo, jinak legendární Blbec k večeři) ()

Galerie (7)

Související novinky

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký

08.05.2019

Ve věku 75 let zemřel po těžké nemoci herec Václav Postránecký. Postránecký se vyučil zámečníkem, většinu života ale strávil buď před kamerou, nebo v divadle. Účinkoval ve Slováckém divadle, později… (více)

Reklama

Reklama