Rozbitý robot Ron

• USA Ron's Gone Wrong (více)

Animovaný snímek Rozbitý robot Ron vypráví příběh trochu osamělého dvanáctiletého sedmáka Barneyho a Rona, jeho nového chodícího, mluvícího a zcela digitálního přítele, který má být, alespoň podle reklamy, „nejlepší kamarád robot“. Avšak roztomilý robot Ron není úplně v pořádku a zdá se, že je rozbitý. Na pozadí doby svázané sociálními sítěmi a prodchnuté digitálními vztahy chlapec a robot prožívají nevšední a laskavé dobrodružství, během kterého zjišťují, že pravé přátelství netkví v dokonalosti. (Falcon)

Maximilianus

Milý animák,  síce bez nejakého veľkého záporáka, čo mne osobne zasa až tak nevadilo, ale s veľkým srdcom, peknou a aktuálnou myšlienkou a zábavným robotom. 7,2/10. ()

Maniik88

Nič nové pod Slnkom. Klasická šablóna, chudáka outsidera, ktorý chce byť obľúbený a kľukatou cestou sa tak aj stane. Ale, je to fakt moderne pojaté, kde máme priateľských robotov.. ktorí sa prenesene podobajú na mobil a Facebook, či iné sociálne siete, ktoré so sebou všade vláčime. Pekná sonda do duše závislákov od mobilov, lajkov, pozretí videa.. Navyše prvá polovica bola hodne vtipná a podarená. Druhá strácala trochu šťavu, ale dopadlo to obstojne. Nuž aj ja som si trochu vstúpil do svedomia :) ()

papadoce

Ron nemá chybu. Viac ako moderná rozprávka o budovaní priateľstva naživo verzus cez sociálne siete. Je viac jeden živý priateľ, či tisíc zdieľačov. Animák plný robohumoru, pritom taký ľudský. Celkom milá emócia, obstojná animácia a minimalistický hlavný hrdina Ron. Najzábavnejšie mi prišli gagy, keď napodobňoval chlapcove reakcie. Musím povedať, že je to svieža a zábavná rozprávka pre viacero generácií. Dávam za štyri, Absolon. ()

Cermicek

Už jsem se bál, že se nedočkám.. ale světe div se po víceméně průměrných Back to the Outback a Encanto jsem konečně dostal naservírovanej animák roku!! Tohle se prostě povedlo ve všech směrech a já tleskám na otevřené scéně jako už dloooouho ne! Animace, prostředí, vtipy, invenční nápady, ale především chytrý příběh popisující úpadek dnešní doby, kdy je většina populace (západní = rozuměj té, která "na to má") otrokem všech těch všepřítomných placek, digi-sračiček, v zajetí sociálních sítí..s hlubokým přesahem o tom, jak nám před očima doslova mizí ty nejzákladnější hodnoty jako pravé nefalšované přátelství! Vše podané velice vtipnou a záživnou formou! Definitivně se tím zařatuje do mých TOP 5 v kategorii anime!👏❤ ()

george82

Za mě je to ohraná písnička. Robot se tváří a chová jako s city a pocity a co s ním dál? Baymax a další by mohli vyprávět. Chce to něco jiného a svěžího. ()

ostravak30

Už samotné téma je vlastně smutné. Pro dospěláka určitě. Neboť ten chápe, že komunikace mezi lidmi je na stále horší a horší úrovni. Už spolu neumíme mluvit. Umíme si jen psát, sdílet příběhy a pocity pomocí sociálních sítí. A hledání přátel? Ani zde se lidé v současnosti nechytají. Přítel je ten, kdo je v přátelích na Facebooku, Instagramu nebo jiných sítích. Ten, kdo sdílí naše příspěvky, sleduje nás na sítích. A budoucnost v tomto nebude lepší. Tedy z našeho pohledu. Naopak se vsadím, že děti by po shlédnutí filmu, kdyby byl podobný robot k prodeji, zaplavily rezervační stránky. Pravda, tvůrci si dělají legraci především z takovéto budoucnosti, ale též z různých vizionářů, kteří řadu sociálních sítí mají na starosti nebo je dokonce založily. Filmaři se nebojí ani tématu úniku dat, které je zde vtipně zakomponováno. Já už těch animáků viděl mnoho, takže netvrdím, že Rozbitý robot není zábava, ale podle mě je to menší zábava než jiné podobné příběhy. Tady to není jen o robotech. Je to též o tom, že naše přátele si vybíráme ne podle toho, jaké mají chyby, ale jaké jsou jejich nejlepší vlastnosti. A naopak je přijímáme i s jejich chybami. Jen se obávám, že tohle dětští diváci asi příliš nepochopí, protože tato myšlenka dojde jen dospělým. ()

megajalec

Pekný príbeh (aj keď trochu podľa osvedčenej šablóny). Loser zo školy nemá kamarátov, čo je horšie, ani robotického. Napokon jedného dostane, aj keď nie je ako iný (podobne ako on). Skamarátia sa, prežívajú spolu dobrodružstvá, či už dobré (na začiatku) alebo horšie (kvôli zápletke). Škoda trochu dlhšieho a naťahovaného záveru. Inak milé, moderné, na jedno pozretie. Skôr pre deti, tie moderné (odchované na mobiloch a technológiách) si to určite užijú. Rodičia riskujete, že ratolesti budú chcieť vlastného robota (alebo inú elektroniku). ()

blondboss

Čudujem sa, že v tom priehrští animákov niekto ešte dokáže ísť s dobou a vymyslieť unikátny príbeh prispôsobený dnešnému digitálnemu svetu a novej mladej generácii. Tu tvorcovia trafili klinček po hlavičke a ponúkli nenásilný, svižný a poučný snímok, ktorý nadchne nielen hudobným podmazom, ale najmä ukážkovo kvalitnými animáciami. Trošku prestrelený záver, ale inak veľmi milá záležitosť, ktorú budú deti určite zbožňovať. 75 % ()

Viny95501

Konečne! Po slabučkých Animákoch ako: Encanto"  Addams Family.2" Hotel transylvánia" atď. pri ktorých som rozmýšlal či odpojím telku zo zásuvky, alebo ju rovno nevycapím von oknom za stratený čas zo života ktorý mi už nikto nevráti, keď že kameň nekonečna nemám a čarovat neviem...Ron NEMA chybu!!! 78% ()

BlondJames

Byla jsem hodně skeptická, nakonec ale velmi překvapena.  Jediné co mi na této pohádce opravdu nesedlo, tak byl nepříjemný monotónní  český dabing hlavního hrdiny Ábsolona(Barney),který mě místy opravdu iritoval. ()

serdehelan

Po Ralfovi a internete druhý online hi-tech animák. Až človek rozmýšľa kto je cielovka. Väčšinu forkov a nápadov deti nepochopia, ale baviť ich to bude aj tak. Finále mohlo byt údernejšie ()

bonovox

Kvalitný animák a dokonca aj s posolstvom pre dnešnú dospievajucu mládež, že život je nielen o dnešných technológiach a sociálnych sieťach. ()

PTuranyi

Pomerne originálny animák snažiaci sa riešiť aktuálnu tému dnešných detí a sociálnych sietí. Ron je kombináciou Wall-E-ho, Čisla 5. žije alebo Ralph búra internet. Príbeh outsidera Barneyho, ktorý nie je na bubble sieti, pretože mu rodina nekúpila B*Bota. Všetci jeho spolužiaci ho majú a jeho prostredníctvom sa pripájajú, prepájajú, kontaktujú a priatelia. V tomto prostredí sú problémy vylúčenia, kyberšikany a zbierania súkromných dát dosť vypuklé, že sú až kritikou korporácií vlastniacich sociálne siete. Produkcia je výborná. Hoci grafika sa vracia do čias "Oblačno, miestami fašírky" je hravá a farebná. Tvorcovia si však s niektorými reálnymi princípmi či už fyzikálnymi alebo digitálnymi nelámali hlavu a všetko podriadili jednoduchosti a pozerateľnosti pre diváka. A keďže sa všetko točí okolo priateľstva tak sa celkom silný emóciám nevyhnete a rozprávkový koniec je samozrejmosťou. 70% ()

petra8619

Doporučuji. Poučné pro děti i dospěláky. Zasmála jsem se, byla jsem dojatá. Krásný příběh o přátelství. Skvělá mini role kozy Martiny. Kvůli singlu, který zpívá Liam Payne jsem vydržela i přes závěrečné titulky. ()

Sopholojong

Priemerna animovana "foxovka" (teraz uz vlastne disneyovka) o jednom A.I. "tic-tacu" a jeho outsiderskom vlastnikovi. Stokrat videne klise s velmi dynamickym tempom tentoraz nie o zhubnosti technologii, ale o ich potrebnosti v dnesnom svete, ak su v spravnych rukach. A v realite nie su! Sluzia spolocnostiam len na ovplyvnovanie a vyprazdnovanie prenazeniek ludi. Rovnako su na tom tvorcovia tohto animaku - moralizuju, ale sami svojimi vydobytkami nicia realitu a skutocne priatelstva. Najlepsie to vystihuje zaverecna scena "osamelych" deciek na virtualnych monitoroch v centrale robotov. ()