Minifilm k veleúspešnému hitu Michaela Jacksona sa považuje za prvý videoklip natočný cinematickým prístupom a ako v prvom sa tu vyskytujú herecké pasáže takže akoby sme sa nepozerali na klip ale na krátky filmový muzikál. Thriller v 90tych rokoch vyhral cenu MTV za najlepší klip a dodnes je jedným z najoceňovanejších videoklipov vôbec. (JohnFarst)

Sancty

Videoklip všetkých videoklipov. Alebo hororový kraťas, v ktorom nie je popová pieseň na škodu veci. Rovnaký tým, aký sa stretol už pri o dva roky staršom An American Werewolf in London (hriech prekladať) vytvoril nezabudnuteľné a, snáď ma nikto neukameňuje ak použijem aj slovo kultové, dielo. Landis zúročil svoje vtedajšie režisérske skúsenosti a spolu s Rickom Barkerom úspešne zopakoval famóznu premenu človeka na netvora. Výborná atmosféra v hranej časti dotvorená hudbou Elmera Bernsteina, neskutočne charizmatický hlas Vincenta Pricea, poctivá práca maskérov, odkazy na horové filmy a zvlášť zombie subžáner, a v neposlednom rade ešte pôvodný Michael so skvelou tanečnou choreografiou. Ja beriem Thriller ako ozajstnú poctu klasickým hororom, pretože stačí naozaj iba trocha zapátrať a zistíte, že sprvoti aj bezvýznamní herci ukrývajúci sa pod tonami mejkapu nie sú ľudia, ktorí išli práve okolo a len tak náhodne zakopli o príležitosť. Tu sa pracovalo s ozajstnou vášňou. ()

Iroquaise

jak rozloží skladbu a přeskupí ji, aby jim tam narativně zapadala...jak jsou tam ty tři roviny vyprávění...včetně odkazu na padesátý léta a brakovou, kaširovanou estetiku, se kterou to záměrně pracuje...skvělý taneční sestavy...efektní a zároveň výrazový...a jak používaj červenou barvu...a ten luxusní jeřábovej záběr na východ z kina...hutný, agresivní, moderní...lidi se z toho tehdy museli zechcat... ()

MM_Ramone

Nie som, a ani som nikdy nebol, obdivovateľom hudobnej produkcie Michaela Jacksona. Rešpektuje však fakt, že sa jedná o všeobecne uznávaného Kráľa popu. Lenže pop to rozhodne nie je pre mňa to pravé. Tiež sa nepovažujem za vyznavača video klipov. Skôr zastávam názor, že obraz zbytočne odvádza pozornosť od hudby. Ale aj na tomto poli filmovej tvorby sa občas objaví zaujímavé dielo. Príkladom toho môže byť video klip ku skladbe "Thriller". Veľmi profesionálne spracovaný po všetkých stránkach. Najviac ma oslovilo jeho zombie horrorové pojatie. **** ()

Jara.Cimrman.jr

Nemám nic proti tvrzení, že tohle je nejlepší videoklip všech dob a možná s tím i souhlasím, ale subjektivně k němu mám výhrady. A to jednak v tom, že mě v životě nikdy nebavilo hrát si se zombíky na honěnou déle než minutu a hlavně v tom, že skladba je dlouhá jen necelých šest minut a klip má skoro čtrnáct minut. Ty minuty bez hudby nebo se zcela nesouvisející hudbou mne zkrátka moc neberou. ()

jojinecko

Michael Jackson mi je ukradnutý, neriešim či je pedofil, úchylák a pod. Jedna vec sa mu ale uprieť nedá- na svoju dobu bol dostatočne pokrokový a vedel okolo seba vždy narobiť rozruch (pozitívne aj negatívne), Tento klip (mini film) je parádny, nápaditý, atmosferický a ešte aj ten song je dobrý. Keby sa to točilo o desať rokov neskôr tak by Michael ani nepotreboval maskovanie, čistý zombie:) ()

• Zvuk vrčícího zvířete je upravený zvuk z filmu An American Werewolf in London (1981). Fráze „see you next Wednesday“ taktéž pochází z filmu An Amercian Werewolf in London. (TomikZlesa)