Hlavní hrdina filmu Martin Fell (Bren Foster) prožívá nešťastné období. Je tomu dva roky, co jeho žena Anna, za nejasných okolností zmizela v Brdských lesích poblíž jejich chalupy a nikdy se nenašla. Martin se vrací se svou dcerou Teri (Sabina Rojková) opět na místo, aby se pokusili znovu nastolit rovnováhu v jejich vztahu a životě. Té noci je ovšem unesena Teri a Martin se probouzí se ztrátou paměti v nemocnici, obklopen tajemnými agenty. Jedním z nich je Bowie (Randy Couture), který v Martinovi nevzbudí důvěru a proto utíká. Hnán touhou spatřit znovu své milované a objasnit podivná zmizení, vydává se hlavní hrdina na nebezpečnou cestu po stopách symbolu, který se mu stále častěji zjevuje všude, kam přijde. Na své cestě se Martin spojuje s Johanou (Denise Richards), která v minulosti taktéž záhadně přišla o své blízké. Johana seznamuje Martina s bývalým agentem OSN Lancem (Marek Vašut), který Martinovi vysvětluje, že nic z toho, co prožívá není, jak se zdá a vše je se vším propojené... Lance dává Martinovi nástroje, aby mohl pokračovat dál po cestě k objasnění záhady, co se stalo s jeho ženou a dcerou, ale také k tomu, jak je do celého příběhu zapojen on sám… (Film Production Prague)

Prubner

Je to čistokrevné sci-fi céčko se spoustou nelogičností a nesmyslů (např. co udělají tajní agenti, když chtějí chytit hlavního hrdinu ? Najdou ho, omráčí a nechají ležet v lese, aby se mohl po jejich odchodu probudit a utéct.) Film je nízkorozpočtový, natáčený v Česku asi ve třech lokacích (nejčastěji v lese), akce je málo, scénář je hloupý a Denise Richards už vypadá hodně opotřebovaně. Na druhou stranu režie celkem odsýpá (dvorní režisér Seagala Keoni Waxman) a uvidíme tu řadu českých herců, z nichž největší prostor mají Sabina Rojková, Jordan Haj a Marek Vašut, který si tu střihne souboj s Randym Couturem. No nekupte to ! ()

ESW

Za spoustu peněz spoustu Aaaaaliens. Sice bez ladu a skladu, nápadu a smyslu, ale co už. Překvapivě. ()

Mamlas odpad!

Příšerná trapárna. Děj, pokud to tak jde nazvat, debilní stejně jako scénář, k tomu zpomalené záběry prodlužující to utrpení se na to dívat. Furt tam pobíhá jakýsi kadeřavý kdosi, žvatlá, rozčiluje se, máchá zbraní. Když ho sbalila ta botulotoxinová babička, co jí je 50, ale vypadá na 75, tak už jsem pomalu učůrával. Ke konci přibyli zelenoočkové a létající Čestmíři ala agenti, no mazec... Nevím, jak to dopadlo, nebyl jsem schopen se na to dívat. Tragédie. (2%) ()

cerdax2

V podstate souhlasim s vegetolem, na nase podminky solidni Bcko, ktere na rozdil od mnoha soucasnych filmu v zaveru objasni vetsinu otazniku ;). Jen choreografie (anti)akce a "prestrelek" stala opravdu za psi stek a neverili byste ji ani po "ceste do lesa a zpet" (pivo + zelena) ;). 55% ()

tsatsiki

Na tomto filmu je super, že se točil v Česku, a že v něm hrají čeští herci.Tim však pozitiva končí.Scénář je psaný jak pro nekonečný seriál, natočené je to brutálně levně, takže film stojí na hereckých  výkonech,  ale žádné efekty a velké honičky a výbuchy  nečekejme. Jen pár amatersky sehraných rvaček, i Marek Vašut rozdával pěsti a větší levné efekty jsou až ke konci. V Americe takových filmů je za rok tak sto, takže se mezi nimi tento film určitě ztratí.A protože naše televize si libují v téhle špatných filmech, tak čekám, kdy ho budou vysílat.Ale dabing vedlejších postav je hrozný.Někde dabuji profi dabéři, ale doktora a toho,co říká, že tam nemůže nikoho pustit,to snad daboval nějaký student,co šel kolem dabingového studia. 5%navíc dávám za dobrou hudbu a Vašuta a Dyka, akorát nechápu, proč mu hraje o 25 let mladší herec bratra.Za mě 35%. ()

Pan.Antonin

Mimozemšťané v Brdech v americkém filmu, natáčeném u nás dvorním režisérem Stevena Seagala, s bývalou Bondgirl Denise Richards, Postradatelným Randym Couture, Markem Vašutem, Vojtou Dykem a Sabinou Rojkovou, podle scénáře vyučeného elektrikáře, který v USA začal úspěšně podnikat a prý podle skutečnosti... To zní jako něco, co musím vidět. Bohužel právě herecké obsazení je spolu s pěknými záběry na českou krajinu jednou z mála světlých stránek na tomto Sci-Fi. Jinak je to bohužel neuvěřitelná hloupost s nelogickými okamžiky ve scénáři a akční scény nejsou (navzdory přítomnosti zkušeného režiséra akčních snímků) dobré(zvlášť ta závěrečná zpomalovačka). Největším pozitivem tak zůstává Marek Vašut a Randy Couture, jejichž vzájemný souboj je sice žalostně natočený, ale i tak je to asi nejsvětlejší chvilka filmu. Jinak ty anglické titulky pro hluchoněmé, s nimiž jsem film viděl, dotáhly tento bizarní zážitek k "dokonalosti". ()

Grimaldi odpad!

Keoni Waxman nikdy nenatáčel úplně dobré filmy, ale vždy v sobě měli nějakou akci. Proto nechápu co on a zbytek obsazení dělají u tohohle projektu. Bren Foster i Randy Couture skutečně nejsou dobří herci, v případě druhého jmenovaného bych řekl že neumí ani filmovou akci, ale to odbočuji. Proč zrovna tito dva hrají v neakční sci-fi o mimozemšťanech? Odpovědí budiž peníze pana producenta a scénáristy Friedricha. Toho považuji za největší důvod existence odpadu jakým Alpha Code je. Jeden z těch filmů co vás bude štvát ve všech svých aspektech. Prostředí, vizuál, zvuk, herecké výkony a hlavně pak příběh. Každou chvíli jsem čekal kdy na mě z poza rožku vyskočí pan Dušek a bude přednášet vesmírná moudra. Filmový hnůj kterému se bez aktivní snahy o jeho sehnání bez problémů vyhnete, naštěstí. ()

mokki5

Možná že film trochu nadhodnocuji ale z mého hlediska to není až tak úplně marný. Námět s emzáky je slušný i když trochu ohraný. Čekat kvalitní zpracování od někoho kdo má na svědomí řadu strašných Seagalovek asi nelze ale fakt že je to americký film kompletně točený u nás v Česku a ještě s několika známými tvářemi jak z americké tak české kinematografie je prostě sympatické. Chápu že to má Nejspíš zakrýt levný scénář ale to mi nějak extra nevadilo. ()

Brick

Dost dobře nechápu tu hromadu negativních komentářů. Rozhodně to není vrchol kinematografie, ale podívat se z nudy na to dá. ()