Bullet Head

Scénografie:

Nikola Bercek

Kostýmy:

Anna Gelinova

Green Room pro pejskaře. Vlastně je to takový divný útvar, někde napůl mezi klasickým filmem a antologií, ale drží to pohromadě, takže proč ne? Hodně se hraje na flashbacky, přičemž každý z protagonistů v mezičase, když se je zrovna nesnaží zabít krvelačný rotvajler, takhle odvypráví soběstačnou historku týkající se psů (a v jednom případě rybiček). Samotní hrdinové začnou jako archetypy – rozvážný profesionál, starý mazák a horkokrevný zelenáč –, ale pozvolna pak o sobě odhalují další věci a přirostou vám k srdci. Herecky a scenáristicky naprosto parádní. Repliky především zezačátku jsou naprosto super, zvraty to sází jako máloco a doplňování informací flashbacky funguje. A má švih, protože Solet každou chvíli vytáhne zajímavou prolínačku. On ostatně celý snímek je vizuálně vychytaný a hravý, s parádní kamerou a skvělými nápady. Bojím se, že to i přes hvězdné obsazení skončí v obskurnosti, jako ostatní Soletova tvorba, ale užil jsem si to maximálně. A to ani nemám psa. Úžasný kus filmařiny.(10.12.2017)

Proč by někdo jako Malkovich, Brody nebo Banderas hrál v béčku natáčeným v Bulharsku? No protože je to parádní film, kterej se dá charakterizovat jako mix Cuja a Tarantinových Gaunerů. V první půlce nám každá z postav řekne krátkou zábavnou historku, aby se pak ve zbytku stopáže mohli hlavní hrdinové potýkat nejsen s nasraným čoklem, ale i nasraným Banderasem. Je to svižně natočený, zábavný, napínavý a má to dobrý dialogy. Ve všech směrech čistá práce.(15.12.2017)

Kdyby se to zkrátilo tak asi na hodinu, bylo by to celkem super, protože by to mělo ještě o něco lepší drive. Herecky je zde velmi zajímavé obsazení, kdy hlavně John Malkovich tomu chvílemi dovede dát šťávu. Digitální pes je příšernost a měli to řešit jinak. Ale film mě nenaštval, docela mě bavil. Tyhle hry na malém prostoru mám rád.(18.1.2018)

Jako je to hodně divný film, ale že by mne nebavil, to nemůžu říct. V hlavní roli Brody a Malkovich, několikero vyprávění životních příběhů, a pak ten pes a Banderas. Zajímavý pohled na věc, s nadhledem. Možná zbytečný film, ale na druhou stranu proč ne? Kolem a kolem vzato, je to slovo do pranice, filmů tohoto ražení je čím dál méně. Něco na tom filmu přeci jen bylo. 70%(11.3.2018)

• luka4615

Na filmu Bullet Head je špatné snad úplně všechno. Počínaje šíleným scénářem a konče absolutním nepochopením nad tím, jak je možné, že herci takovýchto formátů kývnou úplně na všechno. Snad jediným kladem je jistá inspirace knihou "Cujo" od Stephena Kinga, jelikož několik scén se vzteklým bojovým psem patří k higlightům celého filmu. Avšak až na tento detail, který zaujme zejména fanoušky knihy se snímek Bullet Head nemůže ničím jiným pochlubit. Tedy snad až na copánek Adriena Brodyho. PS: Co tam proboha dělal ten králík?!(5.1.2018)