Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Koncert z pražské Lucerny. Skupinu Olympic založil v roce 1962 s původním názvem Karkulka (Karlínský Kulturní Kabaret) Miloslav Růžek. U příležitosti dvacátého výročí kapely se konal v pražské Lucerně koncert, na němž mj. zazněly písně Ulice, Dej mi víc své lásky, Bon soir mademoiselle Paris, Jasná zpráva, Osmý den a Slzy tvý mámy. Původní členové patří mezi zakladatele české rockové hudby, debutové gramofonové album Želva je považováno za jedno z přelomových v dějinách českého bigbítu. Po slabším období, kterým si skupina prošla v první polovině 70. let dvacátého století, nastává další z vrcholů tvorby v podobě gramofonové trilogie Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř. Tu už nahrává baskytarista Milan Broum, který do skupiny vnesl nejen moderní vidění rockové hudby, ale hlavně skvělé instrumentální výkony, o kterých přesvědčil už na svém prvním albu v sestavě Olympicu, kterým byl Marathón (1978). Později skupina koketovala i s heavy metalem, ale její nejsilnější polohou jsou melodické rockové písně s kvalitními texty a nápaditými aranžemi. Texty dodávali zejména Zdeněk Rytíř a Pavel Vrba (v období 1965–1969 byl téměř výhradním textařem Pavel Chrastina). (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

GASTON73 

všechny recenze uživatele

Seznam skladeb DVD 1. Každý den (Petr Janda/Zdeněk Rytíř) 2. Směs rockenrollů Well Black, Leiber, Stoller 3. Yakety sax (Boots Randolph/James Rich) 4. Memphis Tenesse (zpívá Pavel Bobek) (Chuck Berry/ChuckBerry) 5. Feaver (zpívá Josef Laufe) (Eddie Cooley,/Johnny Davenport) 6. Zloděj dobytka (zpívá Miki Volek) (Harry Warren, Johnny Mercer/Jiří Štaidl) 7. Bon soir mademoiselle Paris (zpívá Jan A.Pacák) (Petr Janda/Zdeněk Rytíř) 8. Kufr (Petr Janda/Zdeněk Rytíř) 9. Slzy tvý mámy (Petr Janda/Zdeněk Rytíř) 10. Únos (zpívá Petra Janů) (Petr Janda/Zdeněk Rytíř) 11. Otázky (zpívá Marie Rottrová) (Petr Janda/Zdeněk Rytíř) 12. Dej mi víc své lásky (zpívá Karel Gott) (Petr Janda/Pavel Chrastina) 13. Marathón (Petr Janda/Jiří Oulík) 14. Osmý den (Petr Janda/Pavel Vrba) 15. Nechoď dál! (Město) (Petr Janda/Zdeněk Rytíř) 16. Jasná zpráva (Petr Janda/Pavel Vrba) 17. Já (Petr Janda/Zdeněk Rytíř) 18. Dej mi víc své lásky (Petr Janda/Pavel Chrastina) 19. Snad jsem to zavinil já (Petr Janda/Pavel Chrastina) 20. Dynamit (Petr Janda/Zdeněk Rytíř) 21. Dědečkův duch (Petr Janda/Pavel Chrastina) 22. Okno mé lásky(Petr Janda/Zdeněk Rytíř) ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Ono sa to nezdá, ale už je to 40 rokov od dvadsiateho výročia Olympicu. A niektoré pesničky akoby vznikli iba nedávno, tá hudba a text sú stále zaujímavé a počúvateľné. No tento koncert sa rozbehol až od polovice, keď zo scény odišli všetci tí, ktorí tam akosi nepatrili, a začal hrať a spievať skutočný Olympic. A aj tak mi tam chýbala moja najoľúbenejšia vec Strejček Jonatán. ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Řeklo by se, že dvacet let oslaví Olympic v slavnostnějším duchu. Na koncertě zazní řada hitů, ale některé dost slavné zazpívané nejsou. Vedle toho se ale objeví celá řada jmen showbyznysu, která si právě jejich písničky střihne. Slyšet lze i dost ne moc známých písní a kytarových přestávek. Dost dlouho taky trvá než se do toho Olympic skutečně obuje a jsou na scéně dominantní jen oni. ()

Hannibal1913 

všechny recenze uživatele

Tak kde by byl bigbít, kdyby nebyl Olympic, že! ... Na druhou stranu 5* nedám už jen z toho důvodu, co za hosty si tam tehdy pozvali. Aby se chameleon Kája Gottů nazval rockerem, to je pro mě neskousnutelná překážka. A vůbec to pojetí koncertu, kdy si ho neuvádí sama kapela nebo její frontman, ale jakejsi uvaděč, to se mi hodně nelíbí. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama