Ten pravý, ta pravá?

• USA Destination Wedding (více)

Keanu Reeves a Winona Ryder spolu v legendárním filmu Dracula vytvořili příběh velké, upřímné a čisté lásky. V komedii Ten pravý, ta pravá? do sebe vrazí jako věčně nepříjemní a nabručení samotáři na svatbě, kam prostě museli. Omylem se dají do řeči už na letišti během cesty a hned zjistí, že mají vlastně hodně společného: nenávidí ženicha, nevěstu, svatby a ze všeho nejvíc začnou nenávidět sebe navzájem. Oba by chtěli být úplně jinde, nejlépe sami a hlavně se navzájem nikdy nevidět. Jejich sarkasmus je na akci plné šťastných lidí, kteří se chtějí bavit, postupně od všech ostatních izoluje, až si prostě zbydou a musí si začít povídat. A když si s někým povídáte a pijete u toho víno, může se nakonec stát cokoliv. (Bontonfilm)

Killda

Na mě tento slabší odvar Linklaterových konverzaček funguje dokonale. Levin jen převrací koncept a místo mladých zromantizovaných milenců servíruje dva naprosté cyniky. Kouzlo však zůstává a já se dojímám nad každým záběrem, který je delší než tři minuty, aniž bych ztratil pozornost a hlavně zájem o ty podivné postavy a jejich interakci. 8/10 ()

Ichabod

Forma neustálého dialogu ve stylu Before Sunset mi nevadí. Ignorace ostatních postav tedy v tomto formátu funguje. Horší je, že obojí postavy jsou v rámci zábavnosti až příliš extrémně asociální. Z toho důvodu jistá intimita nepůsobí příliš uvěřitelně. Obsazení je ale fajn, takže na jedno shlédnutí, proč ne. ()

mkubalikova

Pokus o Woodyho Allena Levinovi nevyšel, ale bavilo mě to. Jejich kousavý, sarkastický vztah ke světu a lidem je mi blízký a pobavený výraz mi za celou dobu neslezl z tváře. No a pantofle kradu taky! ❤️ 70% ()

andalin

Nalákalo mě ústřední duo, ale, bože můj, takhle depresivní film jsem dlouho neviděla. Zpočátku mě ta kousavá životní filozofie bavila, ale čeho je moc, toho je moc. ()

Autenticita

Koukám, že jdu proti proudu :-) No ale mě se to líbilo, tohle celkem originální pojetí :-) Keanu skvělej, Winona sice zbytečně cpe 3 grimasy do každého slova, poslední třetina už může začít nudit - ale když divák nečeká zrovna "seriózní" romantiku, a hlavně nebere moc vážně ani sám sebe, tak si tu srandičku může užít... ()

DavidS.

Victor režisér a Victor scénárista si samomluvou řekli, že když se Keanu dokázal po letech vtělit z Nea do Johna Wicka, tak proč nezkusit parazitovat na báječné A Walk in the Clouds a přidat trochu neurotického hašteření a záplavy trapných dialogů...Nesympatické až odporné... ()

Michelle75

Ono je to taková až moc tlachanda, takže může nudit, přesto mě potěšila ústřední herecká dvojice a některé vtipné okamžiky v polovině filmu. ()

Fary

Je to sice ukrutná hovadina, ale jako oddychovka mi to sedlo. ;) Nevím, proč v tom všichni potřebují hledat Woodyho Allena. Keanu mi tam moc nesedí, ale dá se na něj s Winonou zvyknout. Škoda, že je to typický příklad filmu, který pro distribuci totálně zabil český překlad názvu. ()

joshula

Mrzelo mě, že jsem tento film nestihl v kině. Po včerejším shlédnutí v TV jsem za to ale rád. Bohužel, to bylo zklamání. ()

ChrisBa

Ako dokázali tvorcovia dostať do takéhoto filmu Áčkové hviezdy Keanu Reevesa a Winonu Ryder? Tipujem, že jedine tak, že všetok rozpočet minuli na týchto dvoch hercov a preto nezvýšilo na iných hercov. Nik iný tu nehrá, nik iný neprehovorí počas celého filmu, všetci ostatní sú komparz.. Navyše zrejme nezvýšili peniaze ani na scénáristu a režiséra, pretože tieto dve veci ako keby tu absentovali. 2 hviezdy sú iba za sympaťákov Keanua a Winonu. Všetko ostatné je veľmi veľmi slabé. Naozaj nechápem.. ()

angloumene

Lehké, příjemné, zábavné a zapomenutelné. Nic víc, nic míň Ten pravý, ta pravá nenabízí. Okouzlí všechny v povznesené náladě, která zrovna narušila jejich obvyklý úšklebek nad světem. Spousta konverzace bez jakékoliv hloubky sice není zrovna klasika, jednou za čas ale pobavit může. ()

woodsman odpad!

nechapem ako sa mohol nahovorit Reeves na takuto sracku neuveritelne hadam1 hodinu mleli sracky nic sa tam nestalo to chrcanie co bolo ()

Jaro_slav

Kdybych vypadal tak dobře, jako Reeves, byl by to vlastně film o mně. Skvělý konverzační cvičení se zcela zjevně nebere vážně a totéž chce po divákovi, s čímž tady na československym webíku nemá šanci uspět. A za ten strašlivej zvuk, co Keanu vyluzoval, si to tu čtvrtou zaslouží. ()

suzanne1997

Že by to byla komedie, to se asi říct nedá. Mi se spíš zdálo, že pořád natahují něco, s čím si nevěděli rady. Nápad to byl dobrý, jenom tu myšlenku lehce nedotáhli. Po skončení filmu jsem chvíli zůstala sedět jako opařená, ani jsem v jeho průběhu nevnímala hodiny a zdálo se mi, jakoby uběhlo sto let, ne devadesát minut. Celkově na mě tenhle film působil příliš stroze a nezáživně. A ten konec? Řekla bych, že se dal udělat líp nebo alespoň vylepšit. Všechno působilo tak strojeně, nepřirozeně a hraně, ani čas tady neplynul nijak lehce, přirozeně. Tenhle film si své zastánce jistě najde, ale mezi nimi nebudu! To co jsem viděla ve mě nezanechalo vůbec nic, ani dobrý pocit z toho, že jsem se dodívala do konce. Proto tenhle film nedoporučuji, je však na vás, jestli se na něj podíváte nebo ne. ()

slajsik

Film je jeden dlouhý dialog, který mi ani nepřišel zajímavej. Něco jako, když si docela dobře s někým pokecáte, ale nikoho třetího, kdo se do řeči nemůže zapojit, nebaví vás hodinu a půl poslouchat, protože se bavíte furt o tom samém. Nuda, nuda a nepřirozená Winona. ()

Milky.

Taková svatební konverzačka zhruba o něčem/ničem. Dávám 3 za to, že po příchodu z pivních slavností to bylo uvolněné, pohodové, vtipné a dialogy člověka bavily. Hlavně je vidět, že Reeves si chtěl odpočinout a našel něco odlehčeného mezi natáčením akčních věcí jako John Wick. Mno....takové jakové...jak to ohodnotit. Asi jako když jdede na návštěvu ke kámošovi a dá vám do ruky chlazeného Kozla. Jakože jo, furt lepší, než kdybyste dostali Heinekena a potajnu to chodili lít do hajzlu, ale na druhou stranu pořád je v obchodě plno dalších věcí jako Svijany, Primátor, Bernard....a to mluvím jen o velkých sráčopivovarech. No prostě líbilo se mi to, dalo by se z toho vylízat daleko víc, ale užil jsem si to. A teď už se jdu těšit na Wicka 3. ()

Sygauras

Začátek na letišti, dal tak nějak vědět, že to asi zase bude ta trapná konverzační blbost, u které se bude 90% děje provozovat hádání a trapné urážky. Jenže pak nastoupily asi za minutu do letadla a já se poprvé fakt dobře zasmála. ON je divnej a ONA praštěná. Při rozhovoru o rodině, u stolu v restauraci, jsem už brečela smíchy. Takle ukecanou komedii jsem potřebovala jak sůl. Jenže pak se to nějak zpomalilo a vtip přestaly být tak vtipné. Od scény kdy potkaly tu pumu, jakoby jim došla nápaditost a humor. Už samotná scénka s pumou, byla zvláštní a dialogy jakoby byly tlačeny na sílu, stejně jako scéna se sexem. Po tom už se jen zvláštně filozofovalo, i když docela humorně, ale přes to se mi zdá že jim docházel dech. Závěrečná scéna v letadle, už byla plná jakých si existenciálních monologů o vlastním smyslu toho proč jsme tady a o filozofování nad vlastním jsoucnem. Škoda. První a druhá třetina za 4 hvězdy, ale ta třetí to dost shodila. Takže tři placky. Mimochodem, ani mi vlastně nepřišlo nijak zvláštní, že v tom filmu hráli jen dva lidi. ()

Mimomisu

Slaby tri (za snahu), vylozene to nenudi, ale ta snaha (jak uz bylo rerceno) o Allena je ocividna a nevychazi skoro v nicem. Coz se projevuje i na hererckych vykonech bohuzel (ale tohle ani jednomu z nich nezavidim)... ()