Ten pravý, ta pravá?

• USA Destination Wedding (více)

Keanu Reeves a Winona Ryder spolu v legendárním filmu Dracula vytvořili příběh velké, upřímné a čisté lásky. V komedii Ten pravý, ta pravá? do sebe vrazí jako věčně nepříjemní a nabručení samotáři na svatbě, kam prostě museli. Omylem se dají do řeči už na letišti během cesty a hned zjistí, že mají vlastně hodně společného: nenávidí ženicha, nevěstu, svatby a ze všeho nejvíc začnou nenávidět sebe navzájem. Oba by chtěli být úplně jinde, nejlépe sami a hlavně se navzájem nikdy nevidět. Jejich sarkasmus je na akci plné šťastných lidí, kteří se chtějí bavit, postupně od všech ostatních izoluje, až si prostě zbydou a musí si začít povídat. A když si s někým povídáte a pijete u toho víno, může se nakonec stát cokoliv. (Bontonfilm)

Aljak odpad!

Už si ani nepamätám, kedy naposledy som sa nevedel dočkať konca nejakého filmu, tak ako v tomto prípade. Táto konverzačná pseudo romantická "komediálna" dráma bola jedna obrovská katastrofa. Tie nekonečné akože sarkastické dialógy boli v konečnom dôsledku absolútne o ničom. Normálne ma z týchto dvoch až rozbolela hlava, a jediná dilema z celého filmu bola tá, že som sa nevedel rozhodnúť, ktorý z nich mi išiel viac na nervy. Naozaj hrôza... ()

bourec

Filmu bych asi dal odpad,protože přes slušnej začátek se z toho stala konverzační pípovina,a to já nemusim.ale tu jednu hvězdici tam prásknout musim,za to obsazení.10%. ()

Streeper

Příjemná, rychle utíkající romantická komedie, která mě bavila. Moc mě bavili dioalogy dvou hlavních představitelů, na kterých celý film stojí. Oba byli tak jiní, ale zároveň podobní, takže spolu tvořili dokonalou dvojici. Líbil se mi závěr filmu, bylo to hezky zakončené. Věřím, že pře pár lety by se mi film nelíbil, protože bych na to nebyla asi dost vyzrálá, ale teď jsem si ho vážně užila a ráda se na něj někdy podívám znovu. ()

carly

Nečakaný film. Bola to čistá konverzačka a bola neskutočná. Dialóg išiel ako odtrhnutý z reťazu a herci si to viditeľne užívali. Skvelá kamera a výber hudby z toho spravili nečakane príjemnú a zábavnú jednohubku. ()

pakobylka odpad!

Dosti pochybná love story s nanejvýš trapnou ústřední dvojicí (ano - myslím i TEBE, milý Keanu Reevesi), s dokonale dementními dialogy, s hluboce zmrazenými emocemi ... a s teoreticky i prakticky neexistující atmosférou. Netuším, kam se zašila, když na vlastní oči viděla na place tu bídu s nouzí, ale její absence je takřka hmatatelná ... dokonce jsem byla chvilku na pochybách, zdali se ona rádoby komediální fraška neodehrává ve stoprocentním vakuu. Neodehrává ... jako nezvratný důkaz může posloužit prostý fakt, že všichni protagonisté natáčení přežili - a filmový štáb jakbysmet. Nicméně ... co se mě týká, jsem znechucena do té míry, že nejsem s to vydolovat ani jednu jedinou nedomrlou * ... je mi líto. Kecám: NENÍ mi to líto, škoda jen zbytečně ztraceného času .. MÉHO času. ()

Juto

Dvojica zdieľa jednoduchú, ostrú chémiu a obzvlášť Reeves sa ukazuje byť prekvapivo zručný v poskytovaní takéhoto dialógu plného žlče. 6/10 ()

LenkaAK

Začalo to dobře, ale pak se vývoj zastavil a bylo to. Dokáži si to představit jako dobrou konverzačku na jevišti, ale na film je to hodně málo. Jediní dva konverzující herci jsou Keanu Reeves a Winona Ryder. Seznámí se na letišti, prokonverzují svatbu, sex i cestu zpátky. Pak se něco zlomí a happy end je tu. Slabota. ()

markyz.

Nový a lepší před úsvitem/soumrakem/úsvitem se nekoná. Baví mi ten cynický a negativní nádech rozhovorů, ale chyběla tam větší hloubka. Velký plus, že nemluvil nikdo jiný než Keanu a Winona, příjemná oddychovka za lepší tři hvězdičky. ()

Remivsremi

Dvojice, která je znavená životem a lidským údělem musí přetrpět svatbu. Do nekonečná se hašteří, podrývají své poznatky a poznámky, i když často vidí situaci ve stejném světle. Jak už to bývá u podobných filmu zvykem i přes počáteční nesnášenlivost si nakonec k sobě najdou cestu. Keanu a Winona spustí mezi sebou nepředstavitelnou kanonádu dialogů, která zahltí vaší pozornost a vy si někdy budete připadat, že potřebujete přestávku. K pozitivnějšímu hodnocení to chtělo nějakou přidanou hodnotu či zajímavější konec. 60% ()

vnimatkrasu

Po fantastickým 5 to 7 až nečekanej pokles kvality. Tehdy to Levinovi fungovalo furt, teď mu film šlape jenom občas. A 'občas' je bohužel v devadesáti minutách konstatních dialogů ještě o dost míň než normálně. ()

Johnny.ARN

Ehm, ako veľmi som chcel, ale ne. Toto pozerať s titulkami, zabijem sa. Nonstop niečo melú, po desiatich minútach vás to prestane zaujímať. Pozerať nemá význam, stačí počúvať a aj to len ako podmaz k žehleniu. O niečo sa niekto snažil, ale nebolo to ani vtipné, ani romantické, ani nijaké. Lepšia divadelná hra, rozhodne nie film. Keanu naberal silu. 1 z 5 ()

FritoleXx

Možná zaujme cynismus a jakési životní vyhoření hrdinů, respektive Reevesovy postavy, což dobře nabourává stereotypy romantických hrdinů, nicméně i přes naději na kousavou komedii zjistíte, že po dvou povedených vtípcích následuje jen Woody Allen bez Woodyho Allena, jak zde Enšpígl trefně poznamenal. Winona a Keanu jsou excelentní, ovšem Levin si asi myslel, že na nich postaví film a on už nemusí dělat vůbec nic. Malé bezvýznamné plus má ovšem za to, že ač ve filmu hrají desítky lidí, tak nikdo krom ústřední dvojice nepromluví. Mám rád podobné detaily. ()

Pavlínka9

Předvídatelná "americká komedie", kterou si jednou za čas pustím, abych si uvědomila, co se natáčí i v této sféře :D Keanu je za mě v pohodě, ale Winona není moje oblíbená herečka a opět mi to jen potvrdila...Bylo to chvilkama dost otravné, protože pořád jen mleli a mleli a někdy úplné blbosti...Dost mi to připomínalo Gilmorova děvčata. Děkuji - ale i 2* jsou dost :D ()

SamVimes

Baví mě ten koncept dialogu dvou hlavních hrdinů bez jediné další mluvící postavy v celém filmu, baví mě zdejší dlouhé záběry, baví mě i Keanu Reeves a Winona Ryder. Bohužel mě zas tak moc nebaví samotné dialogy, na nichž by to celé mělo stát, a kterým se daří prodávat vtipy nebo nosné pointy jen zřídka. Kéž by tohle napsal Woody Allen před 30 lety. ()

Allenka

Zpočátku docela příjemně kousavá konverzačka, která ovšem všechen svůj vtip vyčerpala v první třetině filmu a pak už jsem se přistihla, jak vypínám a už to ani neposlouchám, jelikož informace obsažené v dialozích byly stále se opakující nebo nulové. Pořád je to ale lepší než průměrná romantická komedie. Je to můj tisící ohodnocený film, tak jsem měla potřebu se k němu vyjádřit také slovně. ()

VasaX

Celkem zajímavé duo pod nudnou taktovkou. Reeves a Ryder si sedí dobře, stejně jako jejich postavy a jejich charaktery, ale celé je to takové unylé, i když to má jen (ani ne) devadesát minut. Vtipné to je, Winona nahrává, Keanu suše hláškuje, tohle funguje fajn, ale příběh je unylý a celou dobu jsem měl pocit, že režisér to jen tak nechává plynout a čeká, co z ústředního dua vypadne ()

Sany33

Príbeh: Medzi dvoma cynickými odmietačmi manželstva vzplanie zvláštny cit. Herecké obsadenie: Film by si zaslúžil menšie herecké obsadenie. Predsa len Keanu Reeves a Winona Ryder sú hercami trocha iného kalibru ale zas prečo nie. Ak sú na to prachy, tak sa tomu nebránim. Prevedenie: Vo svojej podstate ide o komédiu založenú prevažne na vymakaných dialógoch a hláškach. Celkové poňatie príbehu je preto na pozadí a úplne to ovláda ústredná dvojica. Pocity: Dosť som sa pobavil. V tejto dobe mi veľmi sadol podobný tip humoru. Netreba byť za každú cenu vtipný vizuálne. Niekedy zapôsobia viac slová. Pridaná hodnota: Príbehovo ide o komédiu ako asi každá druhá. Najviac zarezonuje herecké obsadenie a nabité hlášky v dialógoch. 77% ()

VanTom

Nástinem děje zcela běžná romantická komedie se vymaňuje alespoň formálně – vedlejší figurky víceméně neexistují a posloucháme jen a pouze rozhovory ústřední dvojice citových "vyprahlíků" na jejich cestě od opovržlivého nesnášení k srdečné náklonnosti. Ty obsáhlé konverzace v mechanicky střídaných kulisách sice občas působily strojeně a Winona zejména zpočátku rušivě přehrávala, nicméně jejich trefný cynismus a nevybíravé komenty pobavily a herci k sobě sedli. Lepší 3* ()