Ten pravý, ta pravá?

• USA Destination Wedding (více)

Keanu Reeves a Winona Ryder spolu v legendárním filmu Dracula vytvořili příběh velké, upřímné a čisté lásky. V komedii Ten pravý, ta pravá? do sebe vrazí jako věčně nepříjemní a nabručení samotáři na svatbě, kam prostě museli. Omylem se dají do řeči už na letišti během cesty a hned zjistí, že mají vlastně hodně společného: nenávidí ženicha, nevěstu, svatby a ze všeho nejvíc začnou nenávidět sebe navzájem. Oba by chtěli být úplně jinde, nejlépe sami a hlavně se navzájem nikdy nevidět. Jejich sarkasmus je na akci plné šťastných lidí, kteří se chtějí bavit, postupně od všech ostatních izoluje, až si prostě zbydou a musí si začít povídat. A když si s někým povídáte a pijete u toho víno, může se nakonec stát cokoliv. (Bontonfilm)

PlysovyMacko

Stretli sa na letisku smerujuc na rovnakú svadbu a nesadli si, ona sa chovala ako úplná hysterka. Strávia spolu par dni, vedu reči o živote, šťastí a láske a pookreju. Velka zábava to není. Vo filme nemajú priestor žiadne iné postavy, takže celý stojí na dialógoch dvoch ludi. Keanu je krásny a páčil sa mi jeho negatívny postoj k životu. ()

katka74

Hvězda za ústřední dvojici. S jinými herci bych to ani nedokoukala, stejně jako 1/3 mých spoludiváků, kteří v polovině filmu opustili kino. Zaujaly dlouhé scény bez střihu s velkou spoustou textu, který museli zvládnout jen dva lidé, jiná postava ve filmu nemluví. Dialogy jsou náročné a až na pár světlých výjimek nejsou vtipné. Nebýt Keanu pořád fešák a Winona fakt krásná baba, tak je to naprostá ztráta času. Předpokládám, že jediný důvod, proč oba vzali tuto roli, byl zase po letech pracovat spolu. ()

solisoli

Mala to byť podívaná na báze intelektuálneho revue dobre osladeného humorom. To však čo sa z toho vykľulo bolo jedno nemohúce fiasko. Kde sa stala asi tak chyba. Asi všade a vo všetkom. Hľadať tu rozhrešenie, ani to nie je možné, pretože v tomto prípade ani to nie je dosažiteľné. Asi predsa len jedna idea by tu prischla. Tento príbeh je absolútny opak toho čo by mal jeden zmysluplný film obsahovať. Asi toto niekomu môže sadnúť a dokáže to ohodnotiť, ako pútavé dielo. ()

Kunderion

Bomba konverzačka... některý dialogy jak od Woodyho... nádherná Winona koulí očima, stoik Reeves se občas zašklebí a zachrčí... jo, tenhle film jsem si užil. ()

blondboss

Allenovsky spracovaný, avšak priemerný nemastný-neslaný snímok, ktorý sa to snaží hrať na zaujímavú konverzačnú nôtu, avšak zhruba v polke filme sa to už mení na klasické americké romantické klišé, ktorých je tu mnoho a v zásade ničím teda snímok neprekvapí. Reeves a Ryder si celkom sadli a bolo príjemné ich sledovať. Pár hlášok síce fajn, ale to jednoducho nestačí. 55 % ()

TonyHawk94

Nemôžem si pomôcť, niečo tomu naozaj chýbalo, a veľmi... nerozumel som tomu, čo chcú povedať. Ústredná dvojica mala skvelú chémiu (Winona je nádherná stále, Keanu je ešte stále vo výbornej (John Wick-ovskej) forme), aj vynikajúce (e)romantické momenty, ale len toto nestačí. So záverom som bol spokojný, ale ani to nestačilo. Jednoducho film, ktorý mi po zhliadnutí nepovedal veľmi veľa. A to viaceré rozhovory boli viac, než len inteligentné (cynizmus a zároveň nádej, že vzťahy majú zmysel, že to (nie) je celé bullsh*t, atď.), ale, jednoducho, toto nestačilo. Potenciál to malo veľký, a pozretie neľutujem, ale viacej tomu nedám. ()

TheKniGht

Kdyby tam nehral keanu a winona tak je to jeden z nejhorsich filmu vsech dob o nude.zachranuji to jen dobry herci ale stejne neni co zachranit. ()

hrumsrt

ČSFD: "příběh velké, upřímné a čisté lásky". Přijde mi že každé z těch šesti slov je lež, nebyla tam láska a už vůbec tam nebyl příběh! Celkem zajímavá scéna na letišti před Gate, jinak ale hrůza. Aspoň styl, kterým se prezentuje Frank je tak poněkud John Wickovský. Extrémně natvrdo tlačená scéna v savaně, to jako fakt zažene šelmu tím divným zvukem, a pak si s Winonou vrznou?! Celý sex působil suše, nic prostě žádné emoce. Dost možná nejhorší filmový sex, jaký jsem viděl. Celkově se ve filmu vůbec nic neděje, ani s hudbou vůbec tvůrci neumí pracovat. Mít dva takové herce a stvořit tohle?! SHAME! 20% ()

austen3

Tak tenhle film jsem protrpěla. Vypíchla bych zejména přehrávající a afektovanou Winonu Ryder. Měla jsem hroznou chuť jí jednu vlepit. Jedna hvězda za stále pěkný pohled na Keanu Reevese. ()

ProfiDivak

Štipľavé, odporné, nihilistické, utárané, ak by to malo byť vykalkulované muselo by to chcieť aspoň niečo svetaborné povedať. Ale načo aj? ()

PenelopaW

Tak trochu zklamání... Začátek a samotná dějová linie nebyly zlé, ale samotné uchopení mne až tak neuchvátilo. Podobné téma, byť se sarkastickými hrdiny, kteří mají své zvláštnosti, by asi víc vyniklo v případě nějaké romantické komedie, takhle to na mne bylo takové surové a nedotažené. A u Winony je už bohužel vidět, že má svůj věk, a ano, jsem povrchní, ale při sledování mne to hodně rozptylovalo. Film není úplně zlý, některé hádky a škorpení hrdinů stojí za to, ale celkové vyznění je spíše rozpačité. ()

tomino28

Ne, že by to byla úplná hrůza, má to pár svých světlých momentů, ale k dobrému celkovému dojmu to bohužel nestačí. Snímek je unikátní v tom, že kromě ústřední dvojice Reeves + Ryder v něm nikdo jiný nepromluví, schválně jsem po celou dobu sledoval, jestli to tvůrci dodrží až do konce, a stalo se. To je ale jen nepatrný easter egg, body to nepřidává. Místy mi Destination Wedding připomínalo filmy Woodyho Allena - konverzační komedie postavená na hereckých výkonech se střízlivou stopáží, v tomto případě však nedostatečné kvality. ()

rigby

Nikdo jiný, než dvě ústřední postavy, se k slovu za celý film nedostane. Také proč, když si vystačí sami. A je úplně jedno, jestli se poslouchají nebo neposlouchají. Mě by z nich během několika minut bolela hlava. Co má dělat chudák divák, který nemůže utéct? Neustálý hovor nepřeruší ani puma, i v této situaci dokážou udržet tempo řeči. Úleva přijde až se závěrečnými titulky, po kterých nezbyde v hlavě vůbec nic, jen velká temná díra. 2- ()

allegria

Oba hlavní herce (a jiní tam takřka nebyli) mám ráda, proto dávám tři *, jinak ale se mi čas neuvěřitelně vlekl, protože se tam pořád jen mluvilo a mluvilo. Jako žánr konverzační komedie nesnáším - ale na to zas tahle byla nad očekávání snesitelná. Pořád jsem čekala, že se do hry zapojí další lidé, a čekala jsem marně. Ale špatný dojem z filmu rozhodně nemám. ()

janinka123

Film mě celkem bavil a líbilo se mi, že vlastně celou dobu mluvili jen Keanu a Winona. Občas mi to ale přišlo až moc, když se postavili do nějakých kulis a chvilku si povídali a potom se zase přesunuli a mluvili někde jinde. ()

kamigava13

Mí oblíbení herci Keanu a Winona, kterou navíc bláznivě miluju. Nic jsem od toho nečekal a vyklubala se z toho pěkná konverzační, pesimistická podívaná přesně naladěná na mou frekvenci. Už popis filmu mě nalákal: "věčně nabručení samotáři" Jsem také introvert a tohle byl vyloženě ukázkový pohled do životů takových jedinců. Konverzace zachází až do nejmenšího detailu, který nemusí být tak podstatný, ale je určitě zajímavý pro mě, mě to prostě pobavilo. Někdo tu psal, že nechápe, jak můžou existovat takoví lidé, co se baví takhle absurdně při seznamování. Ano, intorverti existují a je nás menšina v extrovertně nastaveném světě. Podle mě má větší smysl se bavit o hlubších úvahách než jen o tom, jaké je venku počasí apod. To je akorát ztráta času. V této černé komedii se tak hezky a dlouho filozofuje, že jsem hltal každé jejich slovo. A jsem rád, že dialogy vede jen ústřední dvojice, že ignorovali ostatní rušící "elementy". Ta chemie je mezi dvojkou excelentní. Díky nim jsem se zamyslel i nad dobrými otázkami o podstatě naší existence, lásce, smyslu života... Byl to doslova kulomet myšlenek, který utekl bleskově. I když musím přiznat, že je to náročnější na sledování, 2,5 hodiny už by byla docela výzva a pro povrchně naladěného člověka, který očekává další průměrnou romantickou komedii podle šablony, to bude asi nezáživné. Zakončím to výrokem Keanu při zmateném milování v přírodě: "Fakt se omlouvám, ale je to pro mě těžké se věnovat nějaké pozitivní činnosti." S tím bych souhlasil, také mi dělá problém si užívat pozitiva, když už se nějaká dostaví. Mám tendence se přiklánět k negativům a utápět se v nich. Temná strana je tajemná a lákavá pro mě. Aspoň se nedívám na svět skrz naivní růžové brejle, ale vidím krutou realitu a můžu být tak ostražitý a připraven na jakékoli zlo číhající kolem. ()