Svobodný život Montyho Brogana (Edward Norton) se rychle chýlí ke konci - za 24 hodin si začne odpykávat sedmiletý trest ve vězení. Někdejší král Manhattanu dá brzy sbohem způsobu života, na který si zvykl - životnímu stylu, který mu otevřel dveře nejluxusnějších newyorských klubů, ale také jej odcizil od jeho nejbližších. Během posledního dne na svobodě se Marty pokusí znovu spojit se svým otcem (Brian Cox), který na něj nikdy nezanevřel, a sejde se se dvěma nejlepšími přáteli ze starých časů, Jacobem (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Ve hře je také jeho přítelkyně Naturelle (Rosario Dawson), která mohla (ale nemusela) být člověkem, díky jehož informaci se o Montyho začala zajímat policie. Monty si není ničím příliš jistý, ale s rychle ubývajícím časem je třeba učinit několik důležitých rozhodnutí. (Česká televize)

melloun

První hodinka je takové to nutné zlo, kdy se dozvídáme něco o hlavních postavách, co se vlastně stalo, proč se co děje, atd. Pak však film nabírá na obrátkách a začínají se dít věci, které dávají děj do pohybu. Objevují se zde velmi silné emotivní scény, které dominují především v poslední půlhodince. Druhá polovina filmu je prostě lepší a to se projevuje i na hereckých výkonech, které jsou poté ještě výraznější. Pochvalu si zaslouží Barry Pepper. Edwarda Nortona nemá ani cenu zmiňovat, ten je dokonalý. ()

fifi.m

Tak bohužel, u tohoto jsem usnula, a to se mi u filmů stává jen výjimečně. Každý tady vychvaluje scénu u zrcadla, ale já se nepřidám. Mně přišla bohužel trapná. Navíc český dabing byl naprosto otřesný, ale ten do hodnocení samozřejmě nezahrnu. Dvě hvězdičky dávám kvůli své slabosti pro Edwarda. ()

hakon

Mnohem vážnější a depresivnější než se zdá. Norton si drží svou vážnou tvář každou minutu a Lee ho vede k hereckému koncertu, geniálnímu monologu a výpravění v takové atmosféře, že sám divák neví co má dál čekat, jak se postavy budou rozvíjet. Poslední hodina vše rozhodne Edie. Strach! ()

katalog

Asi jsem od toho čekal moc, nebylo to špatný ale přišlo mi to strašně nahňácaný mnoha tématama, osobně bych byl klidně pro delší stopáž i ve vězení, jinak slušná kamera a ta myšlenka tam taky byla jakž takž. ()

Caaslav

"ty vyrazíš a nikdy se nevrátíš,..už nikdy domů,... pojedeme....pořád dál a dál, namíříme si to někam do neznáma...po tý silnici pojedeme dokud to půjde...."...tak takhle začíná 8 minutový monolog na konci filmu za který by si 25. hodina zasloužila šestou *, tenhle film byl pro mně příjemné překvapení, vynikající drama, skvělá hudba a herci... ()

frolish

Originalne ponaty film so zaujimavymi postavickami a mnozstvom dobrych dialogov. Pacilo sa mi ze to nebolo priamociare a riesilo sa viac veci naraz - bavili ma tie rozne epizodky zo zivota kamosov hlavnej postavy v robote, bare a pod. a celkovo pekne vyprofilovane charaktery. Film obsahuje tiez solidne mnozstvo hlasok (ci uz od policajtov, Peppera alebo"Kosťa"), jeden pamatny fuckovaci monolog (JC got off easy) a tradicne vyborneho Nortona, ktoremu vsetky vedlajsie postavy poctivo sekundovali. Najviac "bije do oci" asi kamera, opakovane zabery z roznych uhlov a spomalovacky tomu dodali osobity punc. Atmosfera je napriek mnohym odlahcujucim scenam skor melancholicka, co sa k deju perfektne hodi. Celkovo tam bolo zastupene tak siroke spektrum postav, nalad a dialogov odkazujucich na rozne veci, ze mam chut si to pozriet znova. Myslim, ze vdaka osobitemu pristupu a skvelym hercom to rozhodne neomrzi. ()

edie sedgwic

Film, ktory ma od prvej chvile nezaujal. Zotrvala som lebo som stale cakala ten moment, kedy pochopim vsetky tie pozitivne recenzie, bohuzial sa nedial. ()

piranha

Zajímavé téma, které jsem ještě neviděla zpracované. Co prožívá odsouzený člověk v posledních hodinách na svobodě. ()

ink flo

Celou dobu jsem z toho měl pocit, že se z toho Spike Lee snaží udělat těmi zmínkami o 9/11 apod, něco víc, než to ve skutečnosti je. Jinak další z obětí hroznýho trendu na přelomu tisíciletí, kdy se tyhle filmy točili extrémně přesaturovanou a přefiltrovanou kamerou. ()

mls

Ojedinelo tváriaci sa snímok, s ktorým však vôbec nemôžem byť spokojný. Ako to chodí v tejto brandži sme sa už z televízie dávno "naučili". Takisto sme už dávno zistili, že Edward Norton je dobrý herec a keby do filmu nepridali fuckovú pasáž, tak by tu pre ňeho nezostala jedna výraznejšia scéna. Ok, sú tu aj zaujimavé prvky, nepozerali sme sa na nepresvedčivý film, ale v podstate jediné čo ma prekvapilo bol záver, ktorý bol vzhľadom k téme trošičku (budem skromný) scestný. Ostatné mi pripadalo ako čistá rutina. ()

Johnny

Veľmi emotívny príbeh, plný silných obrazov a dialógov. Výborné výkony hercov predurčujú, že sa po skončení naozaj budete cítiť mizerne z toho všetkého vypätia ktoré film servíruje. ()

Dement

Ano, tento film stojí a padá na hereckých výkonech a uznavám, že film je to kontroverzní protože chce být, ale o tom to přece vůbec není, protože režisér je kontroverzní persona sám o sobě, ale ten film je přece jenom o něčem jiném. Ten film má duši a pokud jste to nepoznali, tak se prosím podívejte ještě jednou. Je to film o kamarádství, mezilidských vztazích o tom jak je bohatství nebo chcete-li tzv. "za vodou" strašně vratká věc a je to natočené stylem, kterej já prostě žeru! ()

Darkslayer

Skvelý film, ktorý cez posledných 24 hodin slobody Newyorkského drogového dílera (Ed Norton), ktorý sa snaží vysporiadať posledné zaležitosti pred nástupon do vezenia ukazuje stav nie len Newyorkskej spoločnosti prostredníctvom vtahov medzi postavami. Skvelá atmosféra, ktorá ani na chvíľu nepoľavuje spolu s ekvivalentnými hereckými výkonmy a dobrou hudbou. Pre mňa obzvlášť dobré sú scéna pred zrkadlom a samozrejme perfektný koniec, ktorý nenecháva záverečnú botku práve naopak poskytuje divákovi možnosť výberu. Veľmi silný zážitok ku, ktorému sa vždy rád vrátim. Spolu s American History X Nortnov najlepší snímok. ()

Puol

Prinuti to zamyslieť sa nad životom. Veľmi vierohodné herecké výkony na čele s E. Nortonom, ktorý sa fakt bojí. Zaujímavé charaktery zo života predstavujú aj jeho dvaja kamaráti. Je to aj zaujímavý pohľad na New York po 11.9. na odvrátenú stranu života v ňom. ()

amarth

Výrazný Norton mi nedovolil ani na okamžik odlepit oči od obrazovky. Film, kde není nutné tolik hovořit, avšak postoje a mimika herců z filmu dělají sváteční drama, které nejen nahlíží do lidského nitra (vědomí, uzavřenost a ostýchavost, egoismus), ale pořádně se vněm přehrabuje (nedůvěra, přetvářka, svědomí i strach,). Silná role: Barry Pepper... ()

JakeG

Zvláštní film o zvláštní časové jednotce života. Edeard jako vždy nezklamal a celkově na mě film působil jako zajímavá studie člidské psychiky a prazvláštním "možně-nemožným", jak si to kdo přebere, koncem. ()

*Colorado

Záležitost, kterou bych ve své filmotéce zařadil mezi ty s podtitulem srdcovka. Ač jde o film, kde se vlastně nic moc neděje, je to moc hezky odvyprávěné a zahrané. K filmu se rád vracím. ()