Svobodný život Montyho Brogana (Edward Norton) se rychle chýlí ke konci - za 24 hodin si začne odpykávat sedmiletý trest ve vězení. Někdejší král Manhattanu dá brzy sbohem způsobu života, na který si zvykl - životnímu stylu, který mu otevřel dveře nejluxusnějších newyorských klubů, ale také jej odcizil od jeho nejbližších. Během posledního dne na svobodě se Marty pokusí znovu spojit se svým otcem (Brian Cox), který na něj nikdy nezanevřel, a sejde se se dvěma nejlepšími přáteli ze starých časů, Jacobem (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Ve hře je také jeho přítelkyně Naturelle (Rosario Dawson), která mohla (ale nemusela) být člověkem, díky jehož informaci se o Montyho začala zajímat policie. Monty si není ničím příliš jistý, ale s rychle ubývajícím časem je třeba učinit několik důležitých rozhodnutí. (Česká televize)

Ajbell

Ak ste tu preto, aby ste si pozreli na akciou nabitý posledný slobodný deň delikventa pred uväznením, tak ste na nesprávnom mieste. Zo začiatku možno budete chcieť viac, rýchlejšie tempo, ale asi po 30min si na to zvyknete a so zvedavosťou pozeráte, z veľkej časti, na myšlienkové prežívanie a prevažne rozhovory posledného dňa pred odňatím slobody. Až na pár scén film disponuje pokľudným tempom. Celkom mi však vadil filter alebo zámerne veľký kontrast svetla na obraze. ()

Sejkorka

Výborné krimidrama bez schematických vlivů. Na druhou stranu zas te tak moc progresívní, aby se v tom člověk ztrácel. Nakonec máme dokonce volbu konce, reál vs. hepyš. Edvard Norton si u mne postupně vylepšuje renomé (od Loupeži po Italsku, přes Iluzionistu až po tento film). Skvělí jsou všichni ostatní herci, nebudu je jmenovat všechny. Dobrá je scéna z baru, kdy Slaughtery vypočítává / vyčítá Naturelle (Rosario Dawson), co všechno jí Monty poskytl za peníze, které vydělal jako drogový dealer. Z těch konců si vybírám hepyš. Jsem už takový ..... ()

Privatejoker

Norton, Hoffman, Pepper a Dawson jsou výborní herci a mám je opravdu rád, ale film jako celek si více, než dvě nezaslouží. Prolínání různých kompozic a přeplněnost filmu značně ubírají na kvalitě. O příšerném střihu ani nemluvím (nejvíc mě dorazila scéna se strýcem Nikolajem a natáhlou cz75. která byla v dalším záběru v pozici zadní pozice závěru na záchytu závěru, tedy neškodná). Spike Lee jako režisér mi také nesedl. ()

typa

Ať veselí teď tančí v nás a hbitě udolejme čas, jak dravci lásky létající nocí jen nemdlít v času líné moci, tak ztmavme sílu svou i krásu do jedné koule plné jasu, pak jedním mocným hromobitím proražme pevnou bránu žití. Ač slunce nejde zastavit, lze vnutit mu náš směr i svit. "Báseň Upejpavé milence od Andrewa Marvella. Tak co si myslíte, o čem to je?" zeptá se učitel Jacob a do dveří vchází Monty zvoucí na rozlučkový večírek, protože jde na 7 let do vězení.  Působivý film a moje první setkání se Spikem Lee. 80% ()

Kopy17

Film vyprávějící příběh člověka, který je zahnán do kouta a na pokraji zhroucení. Zpočátku to byla dost nuda, ale každou minutou začínal dávat film větší a větší smysl. Na začátku scény v nočním klubu se to konečně pořádně rozjelo a skončilo to až opuštěným Montym někde v Texasu. Tomu se říká zakončení. Hlavní úlohu zde ale sehráli herci (převážně opět fantastický Norton), jejichž výkony dokázali zastínit horší a občas nepochopitelnou režii. 75% ()