Nádherné časy

Subs

Outmastered

Komedie / Drama

Německo, 2018, 107 min

Dlouho se mi nestalo, abych nad nějakým filmem přemýšlel tak dlouho, jak nad touto německou komedií. Je to ale vůbec komedie? Pokud ano, tak opravdu hodně černá. Během necelých dvou hodin se tu rozjela série dost vytříbeného humoru, který jak kdyby vypadl z pera divadla Sklep při natáčení České sody. O to více klobouk dolů před Němci, že se podobného pokusu zhostili zrovna oni. Téma je totiž dost absurdní samo o sobě a hned během prvních pěti minut Vám musí být jasné, že tohle standardní komedie rozhodně nebude. Jelikož se ale hlavních rolí zhostil čím dál tím lepší Oliver Masucci a skvělá Katja Riemann, tak jsem se nakonec rozhodl dát čtyři hvězdy. A to i přesto, že jsem po shlédnutí byl z těch až fašistických myšlenek a momentů docela v šoku. Ale jinak super. Němci se toho nebojí a já jím skláním poklonu.(26.8.2019)

To bylo tak úchylně ulítlé až se divím, že to ještě neviděla kolegyně Dzeyna, ae nepřekvapuje mě že kolega Malarkey nad tím ještě dneska přemýšlí.(16.1.2020)

Motto: ,v těchto časech už nikdo neumí sloužit, ani velet -- na službu jsme moc velcí, na velení moc malí´ -- A taky to bylo natočeno za pár ojro (občas doma nebyl architekt-paní zvedne prdel z betonového soklu a ten se na to rozkýve jak metronom-holt papundekl, občas zas střihač trochu chrápal-pán si utírá pot a má hodinky, stále si utírá pot a už nemá hodinky),-ale co, jsem vděčný jak kráva za tyhle malý velký filmy. (téhle bajce by moc slušel formát divadlo, nebo TV inscenace) A jako že (taky) komedie? No nevím-párkrát jsem se sice uchecht, ovšem v následující scéně mě to pochechtávání vždy rychle přešlo.(4.3.2020)

• slunicko2

Navzdory zajímavému námětu nabízí kulhavý scénář pomalý, předvídatelný a polopatický děj.(21.10.2019)

• mira.l

Ať to bylo jaký to bylo, mně z toho árijskýho ksichta a tý trosky, co žere Diazepam po hrstech, bylo na blití. Dokoukal jsem to jen díky rychloposuvu.(2.4.2020)