Děsivé dědictví

• USA Hereditary (více)

J.Mayen

Asi nejvíc celýho filmu jsem se bál tý malý holčičky, ten její kukuč mě pak děsil následujících asi 10 nocí. Lepší představitelku si opravdu vybrat nemohli. Za mě parádní podívaná, plná napětí a překvapení. K filmu mám v plánu se rozhodně ještě někdy vrátit ()

Bobbyk69

Děsivé dědictví je psychologický horor s trochu plíživějším úvodem, kdy jsou tak dvě třetiny filmu pomalejší a plné vyostřených emocí. Ale stojí to za to, protože závěr je dostatečně děsivý a stál rozhodně za to, podívat se na ten film. Celkově mám dobrý pocit, zaslouží si to 80%. ()

Arigato

Krása psychologických hororů tkví v tom, že na každého působí úplně jinak a Hereditary je vcelku přesvědčivým žánrovým příkladem. Každá scéna je zpracována s určitou dávkou pečlivosti, celým filmem pak prostupuje hustá atmosféra, jež dokáže diváka zcela pohltit. Snímek se zaměřuje na rodinnou dynamiku, kde z pohledu hlavní postavy sledujeme nejen její vlastní vnitřní boj, ale i napětí, komplikace a vyrovnání se s traumatem, což postupně ovlivňuje celou rodinu. To dodává filmu hloubku a umocňuje jeho psychologický aspekt. Hereditary umí šokovat, zaujme svým vizuálním provedením a atmosférou, ale také vytváří prostor k vlastní reflexi. ()

Sebule

Hereditary není pro každého. Je to delší a má to pomalejší rozjezd. Avšak já už vím, že občas se musí trochu počkat, aby se dostalo něco opravdu brilantního, což je tento případ. Od poloviny mě to naprosto pohltilo, ta dusná a mrazivá atmosféra, kamera, která je perfektní a výrazy herců, které opravdu i ve mně vyvolávají úzkost, to je prostě skvělé. Není to perfektní, pomalejší rozběh a dialogy by taky mohly být lepší. Ale až na ty dialogy je scénář skvělý. Napjaté až do konce, nepředvídatelné, člověk si neustále klade otázky. Není to pro normálního diváka, ten to nazve nudou, ale kdo je trpělivý, tak se mu film nesmírně odmění. Hodnocení: 8,8/10 ()

Fin_429

Je jedno jestli má Ari Aster úchylku na půdy, nebo ne. Tady je zarážející to, že ten samý tvůrce, který stvořil, ještě do nedávna, nejdivnější film, který jsem kdy viděl, vytvořil ještě něco divnějšího a pro mě nepochopitelnějšího. Jakoby, nevadí mi násilí, a ani atmosféra, která byla fuc*in' scary, ale to, co se tam dělo. To. Se. Musí. Prostě. Vidět. Prostě - Psycho 7/10 ()

FialovaMaska

Moc mě zajímá, jak film zapůsobí na druhé shlédnutí. Pomalý build-up, věřím, už nebude tak pomalý, když si znovu složím všechna pojítka, a že jich nebylo málo. Ukryté symboly, tváře, které se znovu objeví před koncem filmu, události, na první dojem jen tak vyřčené, nabývající na významu na konci filmu. Když pomine prvotní wtf dojem a film se vám rozleží v hlavě, uvědomíte si, že dozrál a že ho chcete vidět znovu. Jedno mu ale neodpustím. Končí vysvětlením. Takže si to v hlavě hezky celé složíte a nestihnete si ani vychutnat opojné mentální uspokojení, protože bezprostředně po tom, co zapadne poslední kousek skládačky, přijde recap. Bez toho by to nejspíš bylo za plnou palbu, nebo za silnější 4. Teď to je za slabší 4, a to jen protože ten film chci mít v kategorii Doporučuji. EDIT: při druhém shlédnutí jsem se více soustředil na aspekty filmu, jako rodinného drama. Pří scéně u jídelního stolu, kde dojde ke střetu Amy a Petera, jsem měl husinu. Toni Collette předvádí naprostý herecký koncert a zdá se mi, že i film má napodruhé lepší tempo než napoprvé, kdy člověk tápal. Plná palba. Nejlepší horor 2018. ()

Psychous

Chvíli jsem uvažoval i nad 5*, ale konec mi nějak nesedl, nicméně se bezpochyby jedná o jeden z nejlepších hororů, který jsem kdy viděl. Relativně nízkého hodnocení se nelekejte, pokud nečekáte jeden z mnoha “hororů” kde banda náctiletých umírají co možná nejdebilnějším způsobem, zklamáni rozhodně nebudete. ()

Dvorik

Nevím, jestli jsou tady všichni zhulení, co dali tak vysoká hodnocení. Po hodině půlka kina zývala, ke konci se větsina už těm kravinám smála. Atmosféra nula. Finále směšné. Vyhozené peníze, ukoušete se nudou. ()

halberdier

Hereditary předcházel obrovský hype podobný jako u loňského Get Out a podobně jako u něho u mě dochází k lehkému zklamání. Přesto se jedná o skvělý horror v tom pravém slova smyslu, kdy není zapotřebí vytahovat každých pět minut nějakou lekačku. Atmosféra je budovaná pozvolna, pro někoho až příliš pomalu, přesto je divák v očekávání, co se bude dít dál a co se to vlastně ve skutečnosti v celém filmu děje. Herecké výkony jsou na slušné úrovni (vyniká hlavně Toni Collette) a s přibývajícími minutami se tempo zvyšuje až do vyhroceného závěru. Bohužel spousta lidí (tipuju že především divací zhýčkaní moderními horrry) konec nepobrala a některá se mu i smála. Přesto je Hereditary ukázka špičkově natočeného horroru s pardádně vygradivanou atmosférou. Nevím ale, zda doporučit film v kině, protože vám atmosféru můžou zkazit neukáznění diváci. ()

Naghavi

No, tak zajímá-li někoho můj názor, tak 4,5/5*, s přehledem...😏 Nedotažený závěr, ale letos to je asi trend, nebo co... 🤔 3/4 sálu v kině zaplněno, předvídatelné reakce mladého osazenstva mne nijak nevyvedly z míry... Svou ponurostí a znepokojením mi tento film připomněl snímek Zabití posvátného jelena, rozhodně je dobře, že je v kinech, své publikum si to najde, jen asi ne v multikině pro puberťáky, co si odskočili z Marvelovek...Víc se nebudu rozepisovat, herci výborní, jen ten scénář má teda v závěru mindfuck jak prase...Každopádně 5 hvězd, bez pochyby! ()

marekspanel

Netradiční horor, který se ke konci bohužel trochu roztříští a trochu změní původní směr. Nicméně je zde spousta originálních a velmi působivých momentů, pro které stojí za to film vidět. Bohužel většina publika to v kině trochu nepobrala, takže se asi třetina sálu občas smála, což mi kazilo projekci. U takových filmů by mělo být doporučení, že se nejedná o lekačkový mainstream. Takže popkornové párečky a tlupy měšťáckých lopat si to prosím příště stáhněte v kinoripu a pomlouvejte to nahlas doma! Herecky na výbornou, pro mě tedy s občasným pocitem mírného přehrávání u matky. Přes nespornou originalitu a slušné napětí se mi přesto celkový dojem ke konci dost snížil. Film ve vás postupně buduje pocit něčeho opravdu propracovaného a pak to létání vzduchem apod. přehnanosti nebo některé nedořešené fragmenty to celé shodí o level níž. Také dnes občas typický konec nekonec, "tady to končí, víc se nedozvíš". Jinak by to byl adept na horor roku. The Conjuring 1 tak zůstává opět nepřekonán ve své všestranné kvalitě. ()

Birter

Na začátku vypadá Hereditary jako normální psychologický horor, se zápletkou jasnou jako Slunce. Pak se ale příběh vydá jiným směrem než jsem předpokládal a více se soustředí na ''losing sanity'' zápletku, ále... hlavní atmosféra filmu se nijak nezmění a je to stále jen obyčejný psychologický horor. Má sice velkou spoustu kreativních a originálních prvků, ale na konci filmu se náhle zdá, že je to vlastně v kořenu takové, jak jste si mysleli na začátku. Kromě toho, že je to ke konci opravdu dlouhé (což myslím že je chyba režie) tak stejně jako u ostatních psychologických hororů platí, že pokud se strašně nebojíte, tak se místy nudíte. Z Hereditary může být klasika tohoto žánru, ale já se obávam, že na něj brzy zapomenu. ()

wahaj

Kde se většina dnešních hororů moc nesnaží, tehle film je celkem opak. Nasnaživost jiných filmů je o to víc zdůrazněn detaily tohoto filmu. Film se rozhodně neopírá o "jump scares", ikdyž jich tam pár má. Nejlepší část filmu je ale rozhodně ta atmosféra, která diváka neustále drží pod palcem. Naposledy jsem něco takového zažil u filmu "It Follows". Nicméně, kde ten film ke konci lehce rozpadá, tenhle všechno pěkně utáhne. Random poznámka: Nedokážu si pomoct, ale přijde mi, že Ari Aster hodně čerpá od Hitchcocka. ()

rigby

To byl zase úlet. První polovina mě moc nebavila, ale chápu, že je třeba vybudovat atmosféru, která se pak zúročila ve druhé polovině filmu. Nebylo to zase tak špatné. Zejména kamera a vůbec celé vizuální pojetí bylo na výbornou. Atmosféra výborná, dokonce šel film trochu do hloubky a neproplouval jen po povrchu. Povedené dílo. 3+ ()

Optical odpad!

Nudné dědictví se na rozmezí dvou hodin táhné jak sopel. Co naplat, že snímek nabídne známá jména, pokud béčkový scenář stojí za prd a kromě atmosféry tohle nudné drámko nic nenabídne. ()

Kushina

Tento horor byl pro mě docela velkým zklamáním ve smyslu, že já ani 5 mých kolegů jsme absolutně nepochopili záměr tohoto filmu a konec. Ano bylo to mrazivé, hnusné nepříjemné, takové, jak má pravý horor vypadat, ale konec divný nesmyslný a ve výsledku jsem se ani nebál, bylo to spíš takové psycho. 55% ()

david666

teda....téměř dokonalé....po dlouhé době skvělý horor s atmosférou,dobrými herci i zápletkou. Místy jsem se fakt bál ()

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit