Psí detektiv

• USA Show Dogs (více)

Jeden z najlepších policajných psov sa musí v prestrojení zúčastniť prestížnej výstavy psov, aby so svojím partnerom z FBI odhalili gang medzinárodných pašerákov zvierat. (Itafilm)

oveckaoa

Takový sterilní rodinný film, který Vám nic nedá, ale ani nic nevezme. Pokud chcete vyloženě něco nenáročného na zabití času a , aby jste u toho nemusely přemýšlet jděte do toho pokud chcete víc vyhněte se tomu. Po herecké stránce katastrofa (což se dalo čekat u tohoto žánru jsou ve většině případů podřadní herci) a zachraňují to pouze psi a holubi. Pobaví zhruba tak 2 scény a tak 2 hlášky. Optimálně 40 procent 20 přidám za toho jorkšíra a Persefonu. ()

silentname

Ešte sám neverím tomu, čo sa práve chystám napísať. A možno tomu nebude veriť ani nikto, kto bude tento koment čítať. Nevadí, ale "Show Dogs" je nakoniec oveľa lepší film, než som pôvodne čakal, že bude. Keď človek zníži latku a vie čo od filmu môže očakávať, tak sa tam dočká pár okey gagov a uvedomí si, že to vlastne ani nie je tak trápne. Raja Gosnell ani v najmenšom nie je pán režisér a dobrý film na konte ešte nemá. No ak si dáme dokopy čo tu máme, keď si spojíme, že je to hlavne pre malé decká a keď vieme čo dostaneme, tak výsledne to je staré známe, no bez nejakých výrazne trápnych momentiek, bez scénok, kde by som prevracal očami a v rámci svojho žánra som nemal problém to dopozerať do konca. Máme tu však aj pár problémov, ktoré filmu odpustiť nemôžem. V prvom rade animácie na zvieratách sú tu tak viditeľné, až to miestami vyzerá absolútne neprirodzene. Väčšinou okey, no keď je to zlé, tak to skutočne bije do očí. A potom sú tu postavy, ktoré dokopy nič nepridajú. Ľudské aj psie. Znovu by som si to nepozrel, no keby som mal decká a dávali by to v telke v sobotu ráno, neprepol by som to. V rámci svojho žánru pozerateľné. Rozhodne nie žiadna kvalita a osobne by som asi svojim deťom pustil niečo iné, ale minimálne nemám pocit, že by som ich chcel od toho držať čo najďalej, ako v prípade niektorých iných filmov. Hodnotenie: B- ()

bigmatko

upútavky ma o kvalite filmu moc nepresvedčili a pôvodne som na to ani ísť nechcel a nakoniec som bol skutočne milo prekvapený. mysliteľské veldielo to určite nie je ale nájdete tam všetko čo patrí do filmu v ktorom sa rozprávajú psy. je to ako psy a mačky akurát bez mačiek. Našťastie to nie je dlhé ani úplne trápne. Na psích výrazoch tváre a na akciách sa dá zabaviť a to na splnenie účelu filmu úplne stačilo. ()

BOURQUE

Film „Psí detektív“ má len jediný cieľ: zabaviť jak malých tak aj veľkých. Všetky ostatné dôležitejšie faktory (napr. príbeh, herecké výkony, kamera, réžia, atď.) idú bokom. Otázkou zostáva, že či niečo také v roku 2018 stačí k úspechu. Podľa mňa nie. Na druhej strane však musím uznať, že psi (pre ktorých mám veľkú slabosť) a scény s nimi nie sú zle natočené. Ale bohužiaľ niektoré z nich majú spíš (pod)priemernú úroveň. Takže po prvom videní veľmi ale veľmi slabá trojka. Tá tretia hviezda patrí psom. PS.: „Kam si zmizol? Čo je to? Ty máš vlastného psa? Ako môže mať pes vlastného psa?“ Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

iXtr3m3

Kvôli dcérke, ktorá má rada psíkov a teda takéto filmy doslova žerie, dávam tri hviezdy, ale samozrejme ďaleko ďaleko slabšie ako prvé dve časti Ako mačky a psy. Will Arnett má dlhoročné skúsenosti s filmami pre deti s hovoriacimi zvieratkami, takže ten tam celkom sadol, ale ostatní boli len do počtu a popravde, ja som pri sledovaní tohoto filmu s dcérkou zaspal v strede, takže mi dosť vecí uniklo, ale zároveň ma to neťahá, dopozerať to. ()

• Ve filmu hráli skuteční psi. Max je rotvajler, Filip je papillon, Daisy je australský ovčák, Sprška je mops, Persephone je mexický naháč, Karma je komondor a Dante je jorkšírský teriér. Kromě těchto hlavních psích hrdinů se ve filmu objevil i pudl, labradorský retrívr a bullmastiff. (SpicyNugget)
  • Panda sa na nakrúcaní nikdy neobjavila, zastúpilo ju šteniatko plemena čau-čau, ktoré špecialisti na vizuálne efekty neskôr upravili. (krasomama)
  • Pri scéne, v ktorej sa Max (Ludacris) zahryzne Frankovi (Will Arnett) do nohavíc, sa musel Arnett prezliekať 20x, pretože pes ich pri každom pokuse roztrhal. (krasomama)