Mama Brasil

Pedro Faerstein

Lívia Serpa

Kostýmy:

Diana Leste

MFF KV 2018: Velmi nečekané milé překvapení, které mě utvrzuje v přesvědčení, že film nemusí být vymydlený na to, aby z něho sálala něha a rodinná pospolitost. Vysoce hodnotím zachycení scén z rodinného života, které jsou důvěrně známé i nám v Evropě. Hlavní představitelka svoji roli zahrála na výbornou.(5.7.2018)

Tenhle film docení asi především ti, kdo už mají vlastní zkušenost s rodičovstvím, i když rozjezd je trochu pomalejší... Obsahuje spoustu prvků ze života, ať už starost o děti, nebo o živobytí, naivní sny o budoucnosti a řadu pochopitelných nepochopení jak mezi partnery, tak mezi rodiči a dětmi. Vůbec nejtěžší to má chudák Rodrigo (kluk s tubou).(28.6.2018)

Film je nepochybně velmi autentický a herecký výkony rovněž, co však z toho, když drtivou většinu času čumím na lidi jak žijou v Brazilii, bez zápaleky, bez katarze, prostě to co se děje (rozuměj nic ) v milionech rodinách na celým světě měl Gustavo Pizzi potřebu zvěčnit na plátna kin. Nic proti, chápu že když mamince odchází synek za štěstím do světa asi to nejsou pro ní radostné chvilky, ale alespoň může být na svýho synka pyšná že z něj není mamánek jako z mnoha zdejších uživatelů a jde si psát svůj vlastní životní příběh. No nevím je to někde mezi 2-3*, ale beru že se v tom určitě uvidí hodně maminek, hodně tátů a jejich snů tak nakonec fouknu tři.(10.7.2018)

Je tu zarobené na tvrdú sociálnu drámu, ale nestane sa tak. Je tu zarobené na komédiu plnú svojráznych, typologicky jasne zadefinovaných postavičiek, ale nestane sa tak. Proste sa stane "iba" nezaškatulkovateľný život. Pizzi má tak svoje postavy rád, že je prostredníctvom nich k nám úprimný čo najviac to ide. Snáď okrem transsexuála tu nemáme prvoplánovo komicky podanú postavu, ale aj tohto chlapíka tu majú všetci radi (no dobre, sestrin manžel bude mať tiež asi aj nejakú kladnú, nám skrytú vlastnosť). Niet tu ani väčšieho konfliktu, ale súbor tých malých vám dokáže urobiť zo života riadny guláš a nervák. Pokiaľ si ale dokážete neustále uvedomovať, že rodina je všetko, tak sa to dá zvládnuť, dokonca si môžete povedať, že patríte k tej šťastnejšej polovici pozemskej populácie.(20.8.2018)

• kinderman

Tento údajně "dojemný a hřejivý" snímek je ve skutečnosti portrétem ženy- matky, která bez odporu přijala postavení rodinné služky a navzdory občasným chvílím slabosti, kdy si uvědomuje, jak sama na všechno zůstává, se v této roli cítí docela dobře. Prostě proto, že jinou úlohu ani nezná. Ve druhém plánu pak Mama Brasil poukazuje na obrovský handicap prostředních sourozenců. Nejsou privilegovaní jako ten provorozený ani jim není věnovaná taková péče jako těm nejmladším. Naopak, všechno se po nich akorát sveze. Kupte mu sakra aspoň futrál na tu zatracenou tubu!(23.7.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 18. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance v USA. (Stoka)

• - Nejmladší dvojčata hrají skutečné děti režiséra Gustava Pizzi a herečky Karine Teles. Prostředního syna s tubou pak hraje synovec Karine. (Stoka)