poster

Mama Brasil

 • Brazílie

  Benzinho

 • Slovensko

  Mama Brasil

 • USA

  Loveling

Drama

Brazílie / Uruguay / Německo, 2018, 95 min

Režie:

Gustavo Pizzi

Kamera:

Pedro Faerstein

Střih:

Lívia Serpa

Kostýmy:

Diana Leste
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rimsy
  ***

  Tahle brazilská máma se mi pod kůži moc nedostala. Trochu závadějící český název klame tělem, jelikož v zásadě se jedná o úplně obyčejnou náladovku, snažící se vystihnout atmosféru jedné rodiny. Takové, která není ničím zvláštní, neprochází dramatickými událostmi (respektive o nic dramatičtějšími než kterákoli jiná) a její členové se mají rádi. Možná posmutnělá připomínka toho, že ať se snažíte sebevíc, spousta věcí se vždycky pokazí? Třeba. Ještě víc ale Mama Brasil rozsévá optimismus, neboť vidíme, že všechno se prostě časem vyřeší. Jak říkal už Vlasta Burian - ono se ještě nestalo, aby to nějak nedopadlo. Tenhle příjemný snímek informaci předává v exotickém balení; jenže také nic moc navíc.(6.7.2018)

 • JenYu
  ***

  MFF KV 2018: Velmi nečekané milé překvapení, které mě utvrzuje v přesvědčení, že film nemusí být vymydlený na to, aby z něho sálala něha a rodinná pospolitost. Vysoce hodnotím zachycení scén z rodinného života, které jsou důvěrně známé i nám v Evropě. Hlavní představitelka svoji roli zahrála na výbornou.(5.7.2018)

 • Anderton
  ****

  Je tu zarobené na tvrdú sociálnu drámu, ale nestane sa tak. Je tu zarobené na komédiu plnú svojráznych, typologicky jasne zadefinovaných postavičiek, ale nestane sa tak. Proste sa stane "iba" nezaškatulkovateľný život. Pizzi má tak svoje postavy rád, že je prostredníctvom nich k nám úprimný čo najviac to ide. Snáď okrem transsexuála tu nemáme prvoplánovo komicky podanú postavu, ale aj tohto chlapíka tu majú všetci radi (no dobre, sestrin manžel bude mať tiež asi aj nejakú kladnú, nám skrytú vlastnosť). Niet tu ani väčšieho konfliktu, ale súbor tých malých vám dokáže urobiť zo života riadny guláš a nervák. Pokiaľ si ale dokážete neustále uvedomovať, že rodina je všetko, tak sa to dá zvládnuť, dokonca si môžete povedať, že patríte k tej šťastnejšej polovici pozemskej populácie.(20.8.2018)

 • Brylin
  ****

  Nesmírně hřejivý a laskavý rodinný snímek brazilské provenience proniká pod kůží především všem rodičům dobře známými drobnostmi, které tvoří mozaiku všedního života. V hlavní roli exceluje Karine Teles, jenž skvěle vyzařuje všechny možné nálady, pocity a jejich proměny. Karine se spolupodílela i na scénáři filmu a trochu ji podezírám, že si malé i velké rodinné zvraty psala na tělo. Z projekce jsem odcházel příjemně naladěn, a to se počítá. Na pomezí tří a čtyř hvězdiček.(30.6.2018)

 • duddek
  ****

  Tenhle film docení asi především ti, kdo už mají vlastní zkušenost s rodičovstvím, i když rozjezd je trochu pomalejší... Obsahuje spoustu prvků ze života, ať už starost o děti, nebo o živobytí, naivní sny o budoucnosti a řadu pochopitelných nepochopení jak mezi partnery, tak mezi rodiči a dětmi. Vůbec nejtěžší to má chudák Rodrigo (kluk s tubou).(28.6.2018)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 18. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance v USA. (Stoka)

 • - Nejmladší dvojčata hrají skutečné děti režiséra Gustava Pizzi a herečky Karine Teles. Prostředního syna s tubou pak hraje synovec Karine. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace