Reklama

Reklama

Ve strhujícím thrilleru režiséra filmu Na život a na smrt hraje Mark Wahlberg agenta elitní jednotky CIA Jamese Silvu. S pomocí špičového supertajného týmu musí Silva dopravit „zásilku“ (Iko Uwais), která disponuje životně důležitými informacemi, na leteckou základnu dřív, než dorazí nepřítel. (Magic Box)

Diskuze

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

já jsem si vědom toho všeho co píšeš, ale třeba...hele když ten střihač sám ví, co dělá, tak musí si bejt vědom, že těch střihů tam je příliš moc, ne? ale rád bych spíš u toho byl a viděl celej postup

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Yoshitsune

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Ouwen

Střih dělá střihač, na úplně jiném místě a i v úplně jiný čas, než v době, kdy se film natočí. Film se natočí a jde do střižny, finální postprodukce atd, je toho dost čím film, ještě projde a je u toho režisér a producent/producenti a pak se to teprve pustí náhodně vybraným divákům. A pokuď se testovacím divákům nelíbí, tak se to pak vrací zpět do střižny a jestli je tam materiál, tak se přidává a nebo ubírá, nebo se dotáčí nějaké další věci, ale tohle všechno stojí peníze a kdyby se snažili uspokojit každého diváka v sále, tak jednak všichni zbankrotují a stejně se to pak někomu nemusí líbit. Kritika je na místě, dobré kritiky nikdy neni dost, ale je to práce několika lidí a nejenom režiséra a nebo kameramana. 

 

 

Máš jako v restauraci, vstupuješ do restaurace (první dojem, jak na tebe restaurace působí) buď se posadíš a nebo se necháš usadit a následně obsloužit číšníkem (druhý dojem, jak se k tobě číšník chová), objednáváš si jídlo a kuchař ti ho udělá a neservíruje (to je třetí dojem, jak jídlo vypadá na talíři a jak chutná), co když ti nechutná, co když je stím nějaký problém, jdeš za majitelem a nebo vedoucím (pátý dojem, jak tu situaci s tebou vyřeší) a řešíš to s ním. Jo je tam mnoho faktorů, který to ovlivňují. To samé je u filmu. 

na příspěvěk reagoval Ouwen

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

vím, dokonce jsem si všiml že měli zdravotníky na místě, takže si mohli dovolit točit bitky extrémním způsobem. tam si to prostě všechno klaplo.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Ouwen

samozřejmě Raid je nádherná ukázka toho, jak by to mělo fungovat ve všech akčních filmech. Ale neni to práce jenom, jednoho člověka, ale hned několika lidí a u Raidu, se sešlo spousta schopných lidí. Víš jak sou ty titulky, když skončí film ? V těch titulcích, sou lidi, kteří stojí za jednou určitou scénou. Já to asi blbě vysvětluji, ale tenhle kanál https://www.youtube.com/channel/UC2IYWWifoIht9T47z1Z5lJw se sice zabývá výhradně horory, ale každý film podrobně rozebírá, kdo dělal masky, kdo točil první zabití ve filmu, kdo stál za make upem atd. Jak sem už napsal, točení filmů je hrozně spletité. 

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Jenže zase si vem, že pokud jsou na tom místě kdy se ta akce točí, tak mi neříkej, že to nevidí. Že to nestopnou a nepoví si "toho střihu tam je nějak moc, zkus ubrat." Samozřejmě, ono záleží na té komunikaci.. ale i tak, pokud by jsme měli brát v potaz tyhle okolnosti, tak to potom nesmíme kritizovat vůbec nic. Vem si, že bys musel přehodnotit všechna negativní hodnocení vůči filmům, co maj podle tebe špatnou akci jen protože ty důvody, které zmiňuješ

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Ouwen

navíc tyhle větší filmy, mají testovací publikum a většinou to bývají lidi odchycený na ulici, kterým se pustí film a pokuď se většině film líbí, tak to už pak jde do kin a s tím se už nedá nic dělat. Maximálně by vyšla režisérská verze, která by stejně nezměnila tu kameru atd. 

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

To máš naprostou pravdu, že to je náročný a s tím souhlasím, já i zmínil, že si myslím, že důvod proč třeba Whitovi bitky nevypadají moc zázračně když točí s někým, je ten, že oni nemají jednoduše čas a prachy, na to se tam vrátit a přetočit to. Třeba i bitky v Raidu se točily hodně na rychlo, ale tam to klaplo protože to dělal správnej člověk.

Nicméně co se týče filmu, kterej má rozpočet kolem 50ti mega, si přeci jen myslím, že tam nějakej prostor na nápravu furt je. Berg navíc xkrát dokázal, že umí akci parádně natočit, takže mi je záhadou proč tady selhal.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

To nepopírám, že se ten režisér snažil přetavit akci do jeho vlastní podoby, ale musí existovat určitá hranice. Greengrass je jeden extrém a ten druhej je třeba PRO MĚ rejža Wicka, co akci točí též po svým, ale v opačném měřítku. Já mám rád ten balanc mezi tim.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Ouwen

a když to neni jednoduchý pro zpěváka/kapelu, jak to může být jednoduchý pro ty, co dělají film ? Pro ty už to musí být extrémní zátěž a mnohem hůře ovlivnitelný, než pro kapelu, která hraje na živo a furt to může do jisté míry ovlivnit, neboli okecat. Takže špatně natočená bitka, je hůře odhaditelná a její náprava, je v podstatě nemožná, když je film ve fázi že, už se štáb nemůže vrátit na plac a tu bitku přetočit, tak aby se líbila většině. 

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Ouwen

Ale v pořádku, že jsi napsal SVŮJ názor. Ale v tom názoru jsi to zobecnil. Je otázka, o jaký pocit tomu režisérovi jde. Když se podívám na filmy s Bournem, ten chaotický styl mi přijde nějakým zázrakem funkční, ale u těch pár filmů mi to bohatě stačilo. Zcela evidentně se ten režisér snažil divákovi zprostředkovat ty bitky trochu jinak, což byl zajímavej nápad, ale fanoušek toho nejsem. To je to samé jako Vojín Ryan. Ten úvod na pláži je taky točený záměrně nějakým způsobem, ačkoliv šel zcela jistě natočit jinak a víc přehledně.

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

No, tak to docela kecáš, protože ten frajer může podléhat labelům, producentům a ti rozhodují co bude a co nebude. Samozřejmě existují i dobrý producenti a labely, ale to spíš u méně známejch kapel. Moje oblíbená kapela měla v textu sprosté slovo a jelikož jejich label je křestanský, museli to pozměnit. A mohl bych ti napsat TUNU informací, že to není tak jednoduchý jak si myslíš.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Yoshitsune, Yoshitsune

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Frajer co si dělá hudbu, může ovlivnit v jakém stavu ji vypustí.

 

 

To herec nemůže, navíc tu míru kvality, tam posuzuje zhruba pět až šest lidí, kterým se to může líbit a pak když ten film vypustí, tak se ta bitka může líbit menšímu počtu lidí a velká většina s tím nebude spokojena. Ale režisér, kameraman, střihač, herec a producent, kterým se to líbilo, přece nemohou vědět, že se to nebude většině líbit a zpátky to vzít už nemohou. 

 

 

zpěvák, nebo DJ, to může furt v určité míře ovlivnit, obzvlášť když je to na živo. 

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

"Nemůžeš to přece zobecňovat" "co umí lidské oko vstřebat, je inviduální" "co jednomu přijde nepřehledný, druhýmu nevadí". Podle mě si to spíš zobecnil ty, já ti napsal jenom MŮJ pohled na to jak si JÁ představuju správně natočenou akci, nebo ten balanc. Nepíšu za obecenstvo.

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Ouwen

Co je lidský oko schopný vstřebat je individuální. Co jednomu přijde nepřehledný, druhýmu nevadí. Je taky otázka, o co dotyčnému režisérovi jde a tak. Nemůžeš to přeci zobecňovat.

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

No tak jako, pokud je akce plně přehledná, tak je natočená dobře, ne? :D Jak jinak má asi nějakej fight, nebo přestřelka vyniknout? Je to podobné jako když mixuješ muziku. Když hraješ na bicí a děláš skvělý kousky a pak ti to nýmand dosere masteringem, produkcí a vším okolo, tak to taky není dobrý.

 

Ono i záleží na úhlu pohledu. Někdy dlouhé záběry bez střihu, poukážou na nedostatky, a já jsem zastánce toho, aby klidně tam bylo střihů dost, ale nesmí to působit chaoticky, musí to mít návaznost. Né že ležíš, střih, jsi na nohou. Ale střih, pořád ležíš a má to tu řetězovou reakci, je to navazující.

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Ouwen

Obávám se, že neexistuje způsob, jak se má akce správně točit. A já ani nezpochybňuju to říkají, jen jsem k tomu měl připomínku, s dovolením:)

na příspěvěk reagoval Ouwen

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

"špatně natočená bitka", to je hrozně jednoduchý pohled na věc, která má mnoho vrstev

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Ale nikdo ani tady netvrdí, že jim něco zakazuješ. To prostě nemá co dělat s tím, co říkaj. Jde o to, že oni se na rozdíl od nás dvou v tom pohybují a vyznají se v tom jak se má správně akce točit, dokonce to sami dokázali jak zmínil Lacike praktickým příkladem, takže pokud je nějaká bitka na hovno natočená, nebude to od nich znít uměle.

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Ouwen

Ale já jim to nevymlouvám. Já taky nemám rád rychlý střih. Já jen poukazuju na to, že pokud by teoreticky chtěli někdy hrát v něčem lepším, nemusí se jim to vyplatit. Ať si říkají co chtějí, já jim to nezakazuju:)

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Lacike

To je taky pravda, bitky v Never Back Down jsou naprosto přehledný, kontaktní a působí správně "hmotně". A o Scottovi se nemá cenu bavit, ten i když je film shit, tak tam má aspoň nadprůměrnej souboj.

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Pokud si to myslel jako vtip, jak teda můžu vědět, že tohle myslíš vážně a né jako vtip taky? :) a jinak oni si toho jsou plně vědomi, pač to tam  vlastně otevřeně i říkaj, že to jsou občas "assholové" během natáčení.

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Oni nikoho neohovaraju. Oni vysvetluju preco su bitky vo filme ako Mile 22 alebo Expendables 2 na hovno a ze nie su z toho nadseni a preto ked maju realnu moznost ovplyvnit kvalitu bitiek tak to potom vyzera ovela lepsie. U Whitea to je seria Never Back Down kde reziroval posledne dva diely. V Asian Connection mal len cameo kvôli prachom a z kamaratsva. A u Adkinsa prakticky vsetko, co posledne roky toci, lebo si vybudoval po vzoru Jackieho Chana svoj stunt team. 

na příspěvěk reagoval Ouwen, vegetol.mp

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Ouwen

1) Bylo to myšlený jako vtip. To už dneska nikdo nerozumí srandě? 2) Kritizovat to můžou, jen poukazuju na to, že když budou kritizovat moc, nikdo je pak nikam neobsadí. Stačí se podívat na Mickey Rourkea, kterej tak dlouho žvanil o tom, jak je Iron Man 2 sračka, že už si v ničem pořádným nezahrál roky. 3) Střih mi na rozdíl třeba u Taken 2 a 3 tady nevadil.

na příspěvěk reagoval Ouwen

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Deryll

ale jelikož ty tomu nerozumíš a ani já, tomu nerozumím, tak ti to vysvětlím. "Iko musí se postavit sám za sebe a říct, ne takhle se mi to nelíbí" jo Iko prostě ze sebe nesmí dělat blbce, to je jasný, o tom žádná. No a pak hanba padá, na režiséry kteří neumí točit dobrou akci. Ale jak už sem napsal níže, na filmu pracuje několik lidí a jednu určitou scénu, může točit někdo jiný než režisér. Nicméně vtip přichází v tom, že Iko a další herci, nemohou ovlivnit jak ta akce bude vypadat na televizi, monitoru pc, atd jelikož oni to vidí jenom na té kameře a pak možná někde támhle v kině. Nicméně tak jako tak, nemohou ovlivnit tu samotnou akci, jelikož oni udělají jednu část práce, kameraman další, střihač třetí a bůhví kolik lidí, dělá na jedné scéně a o té akční ani nemluvím. A bonus na tom je ten, že Iko je herec, sice známý herec a když si bude dupat u každého filmu, kde se mu to nebude líbit, tak jednak ho už nikdo nebude chtít obsadit a navíc on je v tom filmu, v podstatě nahraditelný, takže když se mu nebude líbit akce u nějakého filmu a dupne si, tak půjde z kola ven, takže tak. 

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Wacoslav1

No, to je dost diskutabilní, tenhle film má taky katastrofální střih a režii jako takovou. Víš proč to říkám, že je to dno? Protože ten rozpočet je určitě na lepší úrovni, než to s jakým točí White. A stejně se jim to podařilo zprasit neuvěřitelným způsobem. Ale je tu jedna věc, kterou jsem zmínil: White ve videu řekl, že nechápe proč kritizujeme jeho, když to vlastně není jeho vina, že ten film vypadá jak výblitek. To samé Iko, nemůžeme kritizovat jeho, že střih je absolutní shit.

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Ouwen

A pokud ses dostal i k mému komentáři, tak jsi určitě zjistil, že jsem z tohohle filmu úplně nadšenej nebyl, ale fakt je, že je to filmařsky na trochu jiným levelu než spousta píčovin kde třeba mjw hrál...

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

právě vidím tvé hodnocení u tohohle filmu a zaráží mě, že kompletně nejen ty, ale ti ostatní jako Wacoslav se ani radši nevyjadřují k tomu střihu co tenhle film má, ale hledají rozpory v tom co White říká.

na příspěvěk reagoval Wacoslav1

Reklama

Reklama