Koule

Scénografie:

Norman Reynolds

Kostýmy:

Gloria Gresham

Obsazení zachraňuje, co jen může, protože můj oblíbenec Barry Levinson zde naznačil myšlenkovou vyčichlost pozdějších let. Hlody do režie se mi nehodí, tenhle koráb potápí scénář, totálně bezdějový. Charaktery hlavních hrdinů jsou načrtnuty tak dobře, že vás až zarazí slaboduché formulky příběhu s heslem "Není to tak špatné, aby to nemohlo být horší..." Filmu je škoda, dělala na něm skupinka schopných lidí, ale ta koule asi měla vyšší moc. Snímek zahubila...(9.12.2005)

Barry Levinson natočil snímek, který mě osobně velmi potěšil a už v kině to pro mě byl velký zážitek, který je bohužel dost odsuzovaný. Originální pokus o zobrazení myšlenky "Jak by to mohlo dopadnout...". Ukázka, že lidé nemusejí unést obrovskou moc a občas (často) s ní škodí ostatním. Atmosféru ještě více posiluje fakt stísněných prostorů obytného komplexu hluboko pod vodou a nebezpečí "mimozemské" lodi, který je doplněn velmi výbornými herci. Rozdělení na kapitoly je frustrující, ale dobře využité. Celý příběh je velmi dobře vystavěn a vypointován. Pátá hvězdička je malý dárek, který si možná film nezaslouží, ale některá nízká hodnocení zde mě k tomu nutí.(24.6.2004)

Docela divná sci-fi. Do hlubin Pacifiku musí speciální tým, vědátory hrají samá velká jména, na režisérské stoličce sedí ostřílený Barry Levinson, předloha je od slavného hollywoodského literáta Michaela Crichtona. Výsledek? Udýchaná a prázdná bublina s morálními kecy okolo. Přitom Levinson několikrát dokázal, že dokáže pracovat s různými žánry a psychologie postav mu zdaleka není cizí, jenže chatrný scénář operuje se standardními klišé, takže na palubě je stejný zmatek, jako v divákově hlavě. Prostě příklad toho, když si několik scénáristů s různými vizemi přehrává látku z ruky do ruky. Nicméně několik scén (třeba útok na posádku) výborných!!(12.5.2015)

• Martin741

Reziser Barry Levinsson /Prirozeny Talent, Rain Man/ natocil nudny a dost podpriemerny film. Film sice ma aky- taky pribeh, ale postavy su strasne ploche, cele to nedava velky zmysel a Dustin Hoffman /Peckinpahov hixploitation Straw Dogs, Rain Man/ bol prilis nevyrazny, aj Sharon Stone /Specialista/. Rovnako ako nevyrazny je tento film. 35 %(30.12.2014)

Ja si vzdycky Kouli pamatoval jako nic moc podvodni dobrodruzstvi o parte potapecu, co se nudi nekde v ponorce a kdyz sem si to ted pustil na dvd, tak sem byl hodne prijemne prekvapenej. Nejen, ze ma film hodne slusnej pribeh, ale zaroven ma naprosto perfektni mrazivou atmosferu a od zacatku do konce slape jako hodinky. Je sice fakt, ze sem tam se objevi nejaka nelogicnost, treba proc si hlavni hrdinove nepredstavi neco, co by jim pomohlo, ale to jsou jen takovy maly detaily. Navic ma film paradni triky, ktery obstoji i dneska, super rezii a hvezdny herecky obsazeni, ktery ale funguje a nikdo nevycniva a solidne hraje i treba takova Sharon Stone. Mozna je to tim, ze sem predtim film videl jen v televizi a az ted na dvd s titulkama, ale me se to proste libilo a prijemne me to prekvapilo.(8.11.2009)

• - Andre Braugher měl původně hrát Harryho. (D3VIL)

• - Nápis "Basura" na jednom z kontejnerů lodě znamená španělsky "odpad". (D3VIL)

• - Spoiler: Pokud by při prvním kontaktu s Harrym přes počítač skutečně došlo k chybě v dešifrování písmen, díky čemuž posádka entitu nejprve nazývala Jerry, nebyly by správně celé zprávy, včetně úplně první. (Vazzy)