Reklama

Reklama

Koule

  • USA Sphere (více)
Trailer

Obsahy(1)

Jaké by to bylo, kdyby se všechny fóbie, obavy a černé myšlenky staly realitou? Jaké by to bylo stát se terčem vlastních nočních můr a být přitom uvězněn na dně oceánu? Skupinka elitních vědců se vydává na průzkum záhadné kosmické lodi, která stovky let leží v hlubině Tichého oceánu. Jedná se o mimozemský objekt? Stroj času? Mezihvězdný koráb? Otázky jen umocní nález záhadného artefaktu ve tvaru obrovské koule. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (371)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Jistá podobnost s Horizontem událostí či Propastí se nezapře. Ačkoli i Koule oplývá velice lákavým námětem a velice mysteriozním rozjezdem, ve výsledku je to dost zprasený film. Nejistou režii a po čase dost nudný vývoj děje (i když věřím, že Crichtonova kniha musela být o několik tříd lepší) podtrhují slabé herecké výkony. Takhle nevkusné přehrávání bych od takto známých hollywoodských jmen rozhodně nečekal. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Hůůů, zase ty napjatě-vědecké fikce... Akční Sharon... A furt něco řešíme... Nene, pod vodou jsou i tajemnější světy. Knihu neznám, ale film je dobrý tak na tři. S odřenýma koulema. A to jen kvůli těm třem hvězdám v hlavních rolích. Vizuálně ovšem skvělé. Byť nejlepší je asi na to všechno zapomenout. Ééé, o čem to tady vlastně píšu... ()

Reklama

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Dobré, dobré. Výborná sci-fi. Viete si repdstaviť že by sa vaše predstavy zhmotnili. Tak práve o tomto tento filmík pojdenáva. Dokázal by to človek zvládnúť, vedel by to ovládať? Uh, až mi behá mráz po chrbte. Na tieto otázky sa nám snažit dať odpoveď Barry Levinson, a aby toho nebolo málo tak hrdinov šupol pár kilometrov pod more a práskol tam starú dobrú lásku. Totálna klaustrofóbia, schizofrénia a totálne hustá až tekutá atmosféra pri tomto snímku priam čiší s obrazovky. Som čakal kedy začne kvapkať voda s telky. Len škoda že som to nevidel na plátne, určite by bol zážitok oveľa silnejší. Myslím že môže byť. ***** ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Barry Levinsson /Prirozeny Talent, Rain Man/ natocil nudny a dost podpriemerny film. Film sice ma aky- taky pribeh, ale postavy su strasne ploche, cele to nedava velky zmysel a Dustin Hoffman /Peckinpahov hixploitation Straw Dogs, Rain Man/ bol prilis nevyrazny, aj Sharon Stone /Specialista/. Rovnako ako nevyrazny je tento film. 35 % ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

----- " Jsi věřící, Normane ? ----- "Ateista - ale flexibilní." ----- O výpravě za poznáním, jejíž průběh se podobá zlému snu ... a nejde o podobnost čistě náhodnou. Originální a neobyčejně atraktivní námět se dostává do střetu s poněkud méně originálním a maličko přízemním až dětinským zpracováním - a tak tak to ustojí. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (11)

  • Dustin Hoffman vyjádřil určité zklamání z filmu: „Cítil jsem, že ještě není připraven, aby byl uveden. Bylo třeba řešit mnoho dalších otázek, ale nebyl na ně čas. Museli jsme předat to, co bylo hotovo, datum premiéry nás tlačil. Za mě vnímám film jako neúplný.“ (sator)
  • Natáčelo se od 17. března do 30. června 1997 v Kalifornii, konkrétně ve městech Vallejo a San Francisco. (BMW12)

Související novinky

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

28.08.2020

Zatímco se seriálový Westworld pomalu chystá na svoji čtvrtou řadu, kabelovka HBO už si mezitím od autora knižní předlohy (a mraky dalších děl) Michaela Crichtona vyhlédla další projekt. Tentokrát se… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je tomu tak – rok 2008 je mimořádně „bohatý“ na pády hvězd z filmového nebe. Ledger, Heston, Newman, Minghella... a teď Michael Crichton. Ten se proslavil hlavně jako bestsellerový spisovatel, ale… (více)

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)

Reklama

Reklama