Koule

Michael Crichton (kniha)

Adam Greenberg

Stu Linder

Scénografie:

Norman Reynolds, Anne Kuljian (set dekoratér)

Kostýmy:

Gloria Gresham

Na kouli jsem před 18 lety šel do kina protože... Sharon Stone. A bylo to fajn, až na ten konec, protože ten je dost divný. V tom negativním a nepříjemném smyslu. A je divný pořád. Teď po letech mi však druhá část filmu přijde ještě mnohem nudnější. Sharon je pořád fajn, ale ten film má jen jednu kouli. A to je možná ten problém.(22.8.2016)

Podobné filmu The Abyss, no bohužiaľ o dosť slabšie. Zaujímavý námet, ktorý nie je tak dramatický a zaujímavý ako práve Cameronov film. S filmu sa dalo vyťažiť určite viac. Prostrediu filmu je perfektné, rovnako tak aj herecké obsadenie, výprava alebo kostýmy. Úvod filmu je síce zaujímavý, ale chýba tomu napätie, ktoré je miestami dosť riedke, alebo sa stráca. Inak fajn film na jedno pozretie a slušný soundtrack Elliota Goldenthala. 65% - 3*(19.4.2014)

• POMO

Psychológia, napätie, stiesňujúci pocit z izolácie... to všetko vrátane záverečnej myšlienky tu funguje na pol plynu, unavene, nedotiahnuto. Liga výnimočných sa zišla, aby si odviedla dobre platenú prácu. Ešte tak dať im špeciálny bonus za odbúranie chladného prístupu a rutiny, a výsledok ich "snahy" mohol vyzerať úplne ináč.(23.1.2004)

Dlouho jsem přemýšlel, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky, ale dávám 4, hlavně kvůli výborné atmosféře. Škoda je ne úplně využitého potenciálu hereckých es (Sharon Stone byla podprůměrná) a hlavně v druhé polovině zmateného děje, který vrcholí pro mě podivným koncem. Jsem ovšem netknutý předlohou, takže možná se na to dívám jinak než ostatní. 3,5*(16.2.2008)

Není to vysloveně špatný film. Přísně objektivně vzato, je to lehounce nadprůměrná žánrová záležitost, která by si v jiném případě zasloužila snad i slabší čtyři hvězdičky a relativně přívětivé hodnocení. Problémem snímku je, že byl natočen podle velice kvalitní románové sci-fi předlohy, v době vzniku to byl film s velkými ambicemi, rozpočtem a hvězdným obsazením. Tomu všemu výsledek prostě neodpovídá. Scénář se kvalitě předlohy sice nevyrovná, ale hlavním problémem je nenápaditá režie, která z vysokorozpočtového snímku dělá chvílemi téměř televizní záležitost. Sami herci to neutáhnou. Samuel L. Jackson a Dustin Hoffman hrají docela obstojně, ale oproti jiným filmům jsou stěží poloviční. Děj je bohužel většinou předvídatelný, stejně jako to, kdo přežije. Tenhle román si zasloužil důstojnější filmové zpracování. Celkový dojem: 55 %.(2.12.2006)

• - Nápis "Basura" na jednom z kontejnerů lodě znamená španělsky "odpad". (D3VIL)

• - Spoiler: Pokud by při prvním kontaktu s Harrym přes počítač skutečně došlo k chybě v dešifrování písmen, díky čemuž posádka entitu nejprve nazývala Jerry, nebyly by správně celé zprávy, včetně úplně první. (Vazzy)

• - Joseph Hahn, DJ kapely Linkin Park, navrhoval vodního hada. (D3VIL)