Koule

Scénografie:

Norman Reynolds

Kostýmy:

Gloria Gresham

Tak trošku mi to připomnělo Jádro. Předlohu jsem nečetl, prý je výborná, i zde jako thriller to funguje, napětí nechybí, ale v poslední hodina se utápí v v nelogičnostech. První hodina mě velmi bavila, pak to uvadá v sestupné tendenci. Chování postav je mnohdy až banální, ale i tak to nevnímám jako propadák, jak byl film vnímán....6/10(28.7.2016)

,,JE TO JASNÉ, ROBÍ SI POZNÁMKY PRE SVOJU NOVÚ KNIHU. CHCE ZÍSKAŤ NOBELOVKU." ,,A TY NIE?" ,,NIE... EHM... TEDA HEJ." __ Pôvodne som nechcel napísať ani žiaden komentár, núti ma však k tomu nejednoznačnosť môjho hodnotenia a chcem ho uviesť na pravú mieru. Sféra (viacej som zvyknutý na ,,Guľa") je buď na slabšie 4* alebo na veľmi silné 3*. Aj napriek premrhanému potenciálu (rutinná práca uznávaného režiséra, občas až príliš polopatistický scenár...) sa na film veľmi príjemne pozerá a fajnovo odsýpa, i keď postupne začnú blbnúť hrdinovia (viditeľne prehrávajúca Stoneová), deje sa miestami to isté s celým zvyškom. Atmosféra základne v morskej hlbine a Goldenthalova hudba sú však jednoznačnou devízou filmu. (5118. hodnotenie)(23.7.2010)

• EdaS

Docela by mě zajímalo, kde udělali soudruzi z USA chybu - po přečtení knihy by člověk řekl, že lepší námět na film být nemůže. Leč místo inteligentní a napínavé podívané tady po slibném začátku dostaneme jakýsi hybrid, zjevně opravovaný ve střižně, který se jen tváří jako psychologická sci-fi. Napětí vystřídá nuda a závěr je už definitivně k smíchu. Snad je to nějaké prokletí, že z Crichtonových knížek udělá dobrý film jen Spielberg (a to ještě tak tak)...(29.8.2002)

Ja si vzdycky Kouli pamatoval jako nic moc podvodni dobrodruzstvi o parte potapecu, co se nudi nekde v ponorce a kdyz sem si to ted pustil na dvd, tak sem byl hodne prijemne prekvapenej. Nejen, ze ma film hodne slusnej pribeh, ale zaroven ma naprosto perfektni mrazivou atmosferu a od zacatku do konce slape jako hodinky. Je sice fakt, ze sem tam se objevi nejaka nelogicnost, treba proc si hlavni hrdinove nepredstavi neco, co by jim pomohlo, ale to jsou jen takovy maly detaily. Navic ma film paradni triky, ktery obstoji i dneska, super rezii a hvezdny herecky obsazeni, ktery ale funguje a nikdo nevycniva a solidne hraje i treba takova Sharon Stone. Mozna je to tim, ze sem predtim film videl jen v televizi a az ted na dvd s titulkama, ale me se to proste libilo a prijemne me to prekvapilo.(8.11.2009)

Miluju filmy z podmořského prostředí a Koule je pro mne něco jako ztvárnění fascinující noční můry... Sami v hlubinách oceánů. Mám z toho filmu husí kůži, byť skvělý Crichtonův příběh je natočen neobyčejně chaoticky, zmateně a ke konci je až bezhlavě poslepovaný. navíc s výjimkou tajemného matematika Adamse (Samuel L. Jackson) se postavy nepovedly, vypadá to, že si některé hvězdy přijely na plac spíš prohlédnout catering a zapomněly se podívat, koho vlastně hrají... Ale za tu atmosféru nemůžu dát méně, než dávám.(25.1.2004)

• - Spoiler: Pokud by při prvním kontaktu s Harrym přes počítač skutečně došlo k chybě v dešifrování písmen, díky čemuž posádka entitu nejprve nazývala Jerry, nebyly by správně celé zprávy, včetně úplně první. (Vazzy)

• - Andre Braugher měl původně hrát Harryho. (D3VIL)

• - Nápis "Basura" na jednom z kontejnerů lodě znamená španělsky "odpad". (D3VIL)