Koule

Scénografie:

Norman Reynolds

Kostýmy:

Gloria Gresham

Dlouho jsem přemýšlel, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky, ale dávám 4, hlavně kvůli výborné atmosféře. Škoda je ne úplně využitého potenciálu hereckých es (Sharon Stone byla podprůměrná) a hlavně v druhé polovině zmateného děje, který vrcholí pro mě podivným koncem. Jsem ovšem netknutý předlohou, takže možná se na to dívám jinak než ostatní. 3,5*(16.2.2008)

Výborný psychologický sci-fi thriller. Klaustrofobická nálada a ponurost toho všeho mne nikdy nepřestala bavit. Možná je škoda, že jsem doposud nečetl knihu, ale hodlám to napravit a možná je to i lepší až po zhlédnutí filmu. Musím ale vyzdvihnout skvělé herecké výkony. Ti se totiž opravdu dokonale vžili do svých rolí. Film, který mám skutečně rád a kdykoli se na něj znova podívám. 85%(16.12.2010)

Podobné filmu The Abyss, no bohužiaľ o dosť slabšie. Zaujímavý námet, ktorý nie je tak dramatický a zaujímavý ako práve Cameronov film. S filmu sa dalo vyťažiť určite viac. Prostrediu filmu je perfektné, rovnako tak aj herecké obsadenie. Úvod filmu je síce zaujímavý, ale chýba tomu napätie, ktoré je miestami dosť riedke, alebo sa stráca. Inak fajn film na jedno pozretie a slušný soundtrack Elliota Goldenthala. 65% - 3*(19.4.2014)

Na kouli jsem před 18 lety šel do kina protože... Sharon Stone. A bylo to fajn, až na ten konec, protože ten je dost divný. V tom negativním a nepříjemném smyslu. A je divný pořád. Teď po letech mi však druhá část filmu přijde ještě mnohem nudnější. Sharon je pořád fajn, ale ten film má jen jednu kouli. A to je možná ten problém.(22.8.2016)

Nečekaně průměrná záležitost. Co na tom, že námět je k nezaplacení a v hereckém obsazení figuruje jedno hvězdnější jméno než druhé, když ve výsledku nemá film absolutně nic, co by ho alespoň trochu přiblížilo k žánrové elitě. A co zachraňují herci, působivý vizuál nebo vydařený soundtrack, sráží zpět do kolen nezáživný scénář a výrazně přemrštěná stopáž. Žádný propadák to tedy určitě není, ale když bych si měl vybrat nějaké podmořské dobrodružství, vždycky raději sáhnu po Cameronově Propasti. To je totiž nejen filmařsky, ale hlavně emocionálně mnohem barvitější a komplexnější dílo..(25.4.2013)