Koule

Norman Reynolds

Kostýmy:

Gloria Gresham
  • POMO

Psychológia, napätie, stiesňujúci pocit z izolácie... to všetko vrátane záverečnej myšlienky tu funguje na pol plynu, unavene, nedotiahnuto. Liga výnimočných sa zišla, aby si odviedla dobre platenú prácu. Ešte tak dať im špeciálny bonus za odbúranie chladného prístupu a rutiny, a výsledok ich "snahy" mohol vyzerať úplne ináč.(23.1.2004)

Znáte tu starou a otřepanou reklamu "tohle není Jim Beam"? Tak "tohle není Abyss". Nejenže nudný Hoffman není Harris, šeredná a odporně opižlaná Stone už ani náhodou není božská Mastrantonio, ale i ten příběh je o trochu slabší. Ale je to SKORO jako Abyss, je to zkrátka dobře udělaný fantastický podmořský film podle dobře vymyšleného příběhu a napoprvé je i hodně napínavý, aspoň já si tedy vzpomínám, že jsem u něj byl kdysi poprvé napnutý jako struna. Zásluhu na tom má především můj oblíbený ašant Samuel L., který zlověstné a nevyzpytatelné chlápky umí vskutku znamenitě. Zčásti kvůli němu a zčásti za premiérovou působivost dávám čtyři, protože jinak je bohužel ve filmu na můj vkus až příliš otravně rozeřvané hudby a otravného kamerotřasu.(4.5.2014)

Kdysi dávno napsal doktor Norman Goodman (Dustin Hoffman) práci, kdo by se tak měl účastnit prvního setkání s mimozemskými návštěvníky - z popudu mysli do práce napsal své přátele a kolegy - bioložku Beth (Sharon Stone), matematika Harryho (Samuel L. Jackson) a astrologa Teda (Liev). Jenže netuší, že tato práce nejenže nikde nezapadne, ale že při nálezu kosmické lodi uprostřed Tichého oceánů si na ni někdo vzpomene, a opravdu tento tým svolá. Hluboko pod mořskou hladinou pak musí všichni spojit své síly, a zjistit co se skrývá v tajemné lodi ... Klaustrofobické prostředí hluboko pod hladinou (kde je jasné, že žádná pomoc nepřijde - pro jistotu ještě pojištěno tropickou bouří), v blízkosti mimozemského elementu, doplněné skvělým hereckým obsazením (tvůrcům ale nezapomenu, že se tak rychle zbavili mého oblíbeného Lieva Schreibera), zajímavým námětem (až na konec, ten bych si představoval trochu jinak) - to vše dává filmu nádech nezapomenutelnosti. Michael Crichton byl prostě nevyprázdnitelná studnice fantazie ..(11.2.2011)

No. Zaujímavý nápad, lenže sa z toho dalo vykresať oveľa viac.Keď si vezmete veľmi pekné herecké obsadenie, príbeh a možnosť neuveriteľného scenáru, dopadlo to biedne. Teda pre tento film. Ako druh sci-fi je to veľmi dobre popierateľné, zapamätateľné a niečim nové. Sklamala som sa asi najviac v scenári. Strašne neprirodzené repliky na vás číhajú v každom rohu, posledných 20 minút bolo tvorených iba krikom a:,,Pomozte mi, uniká mi kyslík!" atď. soundtrack veľmi nevýrazný, aj keď neviem, či by sa pri takomto filme, dalo do príbehu strčiť pár obzvlášť dobrých pesničiek. Osobne ma Dustin Hoffman sklamal a Liev Schreiber prekvapil. Tak asi na 55%(3.11.2009)

• kingik

Doktor psychologie Norman Goodman je povolán k neobvyklému případu. V mořských hlubinách byla objevena obří kosmická lod, která tam klesla zhruba před třemi sty lety. Goodman, který kdysi pro vládu zpracoval směrnice, jak se chovat při setkání s mimozemskou civilizací, je pověřen vedením skupiny, která má lod prozkoumat. Ani slibné herecké obsazení čítající jména Jackson, Hoffman a Stoneová nemusí být vždy zárukou zajímavého filmu. A on by to jistě byl zajímavý film kdyby se režisérovi Barry Levinsonovi pomalu a jistě postupem času nerozpadnul na dobré a horší scény natočené seriálovou formou. Z počátku z dobré sci-fi se vyklube nesmyslná sci-fi ve které působí vše a všichni zmateně a nevěděl jsem jak to mám pojmout. Divný film a nelíbil se mně. Zhmotnění fobií a černých myšlenek na mě neúčinkovalo. 40%(4.11.2010)