Koule

Michael Crichton (kniha)

Adam Greenberg

Stu Linder

Scénografie:

Norman Reynolds, Anne Kuljian (set dekoratér)

Kostýmy:

Gloria Gresham
  • dobytek

Koule bych nakopal tomu, kdo tohle natočil. Podle mě docela zajímavej námět, ale filmový zpracování mě vůbec nezaujalo. Až mi bylo líto Dustina Hoffmana a Samuela L. Jacksona, že v týhle blbosti účinkovali. Nevim, jestli jsem to sledoval zrovna v nějakym nevhodnym rozpoložení a nebo je na tom filmu všechno špatně, ale opravdu nevim, za co tady rozdávat hvězdičky. A ten konec to pak úplně zadupal do sraček... Jestli chcete vidět něco s podobnym námětem, tak radši zkuste film Forbidden planet z roku 1956, protože tohle půl století starý sci-fi je podle mě lepší.(19.11.2006)

----- " Jsi věřící, Normane ? ----- "Ateista - ale flexibilní." ----- O výpravě za poznáním, jejíž průběh se podobá zlému snu ... a nejde o podobnost čistě náhodnou. Originální a neobyčejně atraktivní námět se dostává do střetu s poněkud méně originálním a maličko přízemním až dětinským zpracováním - a tak tak to ustojí.(25.4.2013)

• Martin741

Reziser Barry Levinsson /Prirozeny Talent, Rain Man/ natocil nudny a dost podpriemerny film. Film sice ma aky- taky pribeh, ale postavy su strasne ploche, cele to nedava velky zmysel a Dustin Hoffman /Peckinpahov hixploitation Straw Dogs, Rain Man/ bol prilis nevyrazny, aj Sharon Stone /Specialista/. Rovnako ako nevyrazny je tento film. 35 %(30.12.2014)

Před chvílí jsem psal komentář na Cameronovu Propast, kde jsem si sice stěžoval na špatné přeufounované finále filmu, ale technickou dokonalost a chytlavou atmosféru musím vyzdvyhnout. Vzpomněl jsem si přitom na na geniální hi-tech Crichtonovu Kouli, kterou tak neobratně natočil jindy skvělý Barry Levinson. Jak by asi vypadala Koule v rukách Jamese Camerona? To se asi nikdy nedozvím, takže budu muset přenést přes srdce, že jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četl vyznívá na plátně tak unyle na nezáživně, ačkoli co jméno v titulkách, to pojem!(5.2.2006)

Dobré, dobré. Výborná sci-fi. Viete si repdstaviť že by sa vaše predstavy zhmotnili. Tak práve o tomto tento filmík pojdenáva. Dokázal by to človek zvládnúť, vedel by to ovládať? Uh, až mi behá mráz po chrbte. Na tieto otázky sa nám snažit dať odpoveď Barry Levinson, a aby toho nebolo málo tak hrdinov šupol pár kilometrov pod more a práskol tam starú dobrú lásku. Totálna klaustrofóbia, schizofrénia a totálne hustá až tekutá atmosféra pri tomto snímku priam čiší s obrazovky. Som čakal kedy začne kvapkať voda s telky. Len škoda že som to nevidel na plátne, určite by bol zážitok oveľa silnejší. Myslím že môže byť. *****(10.6.2005)

• - Andre Braugher měl původně hrát Harryho. (D3VIL)

• - Celosvětová premiéra proběhla 11. února 1998 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)

• - Spoiler: Pokud by při prvním kontaktu s Harrym přes počítač skutečně došlo k chybě v dešifrování písmen, díky čemuž posádka entitu nejprve nazývala Jerry, nebyly by správně celé zprávy, včetně úplně první. (Vazzy)