Koule

Scénografie:

Norman Reynolds

Kostýmy:

Gloria Gresham

Ja si vzdycky Kouli pamatoval jako nic moc podvodni dobrodruzstvi o parte potapecu, co se nudi nekde v ponorce a kdyz sem si to ted pustil na dvd, tak sem byl hodne prijemne prekvapenej. Nejen, ze ma film hodne slusnej pribeh, ale zaroven ma naprosto perfektni mrazivou atmosferu a od zacatku do konce slape jako hodinky. Je sice fakt, ze sem tam se objevi nejaka nelogicnost, treba proc si hlavni hrdinove nepredstavi neco, co by jim pomohlo, ale to jsou jen takovy maly detaily. Navic ma film paradni triky, ktery obstoji i dneska, super rezii a hvezdny herecky obsazeni, ktery ale funguje a nikdo nevycniva a solidne hraje i treba takova Sharon Stone. Mozna je to tim, ze sem predtim film videl jen v televizi a az ted na dvd s titulkama, ale me se to proste libilo a prijemne me to prekvapilo.(8.11.2009)

• POMO

Psychológia, napätie, stiesňujúci pocit z izolácie... to všetko vrátane záverečnej myšlienky tu funguje na pol plynu, unavene, nedotiahnuto. Liga výnimočných sa zišla, aby si odviedla dobre platenú prácu. Ešte tak dať im špeciálny bonus za odbúranie chladného prístupu a rutiny, a výsledok ich "snahy" mohol vyzerať úplne ináč.(23.1.2004)

• poz3n

Naprosto sterilní a plochá adaptace působivého Crichtonova příběhu. Díky zajímavému hereckému obsazení, které ale stejně jako celý film působí zcela nevýrazně, je ta nezainteresovanost tvůrců ještě více znatelná. Navíc, tak jak tomu často u podobných adaptací bývá, některé momenty, které v knize dávají smysl, jsou přepsány a přetvořeny do nelogického guláše, který by měl patrně lépe sloužit filmovému vyprávění, ale ve skutečnosti neslouží vůbec ničemu. Přesně z těchto důvodů mě zájem o děj a osud postav opustil už někde v polovině. 4/10(23.6.2017)

Na kouli jsem před 18 lety šel do kina protože... Sharon Stone. A bylo to fajn, až na ten konec, protože ten je dost divný. V tom negativním a nepříjemném smyslu. A je divný pořád. Teď po letech mi však druhá část filmu přijde ještě mnohem nudnější. Sharon je pořád fajn, ale ten film má jen jednu kouli. A to je možná ten problém.(22.8.2016)

Dobré, dobré. Výborná sci-fi. Viete si repdstaviť že by sa vaše predstavy zhmotnili. Tak práve o tomto tento filmík pojdenáva. Dokázal by to človek zvládnúť, vedel by to ovládať? Uh, až mi behá mráz po chrbte. Na tieto otázky sa nám snažit dať odpoveď Barry Levinson, a aby toho nebolo málo tak hrdinov šupol pár kilometrov pod more a práskol tam starú dobrú lásku. Totálna klaustrofóbia, schizofrénia a totálne hustá až tekutá atmosféra pri tomto snímku priam čiší s obrazovky. Som čakal kedy začne kvapkať voda s telky. Len škoda že som to nevidel na plátne, určite by bol zážitok oveľa silnejší. Myslím že môže byť. *****(10.6.2005)