Reklama

Reklama

Koule

  • USA Sphere (více)
Trailer

Obsahy(1)

Jaké by to bylo, kdyby se všechny fóbie, obavy a černé myšlenky staly realitou? Jaké by to bylo stát se terčem vlastních nočních můr a být přitom uvězněn na dně oceánu? Skupinka elitních vědců se vydává na průzkum záhadné kosmické lodi, která stovky let leží v hlubině Tichého oceánu. Jedná se o mimozemský objekt? Stroj času? Mezihvězdný koráb? Otázky jen umocní nález záhadného artefaktu ve tvaru obrovské koule. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (372)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Barry Levinson natočil snímek, který mě osobně velmi potěšil a už v kině to pro mě byl velký zážitek, který je bohužel dost odsuzovaný. Originální pokus o zobrazení myšlenky "Jak by to mohlo dopadnout...". Ukázka, že lidé nemusejí unést obrovskou moc a občas (často) s ní škodí ostatním. Atmosféru ještě více posiluje fakt stísněných prostorů obytného komplexu hluboko pod vodou a nebezpečí "mimozemské" lodi, který je doplněn velmi výbornými herci. Rozdělení na kapitoly je frustrující, ale dobře využité. Celý příběh je velmi dobře vystavěn a vypointován. Pátá hvězdička je malý dárek, který si možná film nezaslouží, ale některá nízká hodnocení zde mě k tomu nutí. ()

Gimli 

všechny recenze uživatele

Já jsem knihu nečetl, ale přesto nebo právě proto se mi film hodně líbí. Možná jsem ovlivněn tím, že mám rád filmy tohoto typu, tzn. malá izolovaná skupina lidí ma co dočinění s něčím neznámým. Ale přesto považuji Kouli za netradiční sci-fi, kterému nechybí několik překvapivých zvratů, atmosféra ani slušná zápletka. Co se týká závěru, tak ten mě naštval, protože jsem si přál, aby to skončilo jinak. Ale pak jsem si uvědomil, že ono je to tak vlastně lepší... ()

Reklama

curunir 

všechny recenze uživatele

,,JE TO JASNÉ, ROBÍ SI POZNÁMKY PRE SVOJU NOVÚ KNIHU. CHCE ZÍSKAŤ NOBELOVKU." ,,A TY NIE?" ,,NIE... EHM... TEDA HEJ." __ Pôvodne som nechcel napísať ani žiaden komentár, núti ma však k tomu nejednoznačnosť môjho hodnotenia a chcem ho uviesť na pravú mieru. Sféra (viacej som zvyknutý na ,,Guľa") je buď na slabšie 4* alebo na veľmi silné 3*. Aj napriek premrhanému potenciálu (rutinná práca uznávaného režiséra, občas až príliš polopatistický scenár...) sa na film veľmi príjemne pozerá a fajnovo odsýpa, i keď postupne začnú blbnúť hrdinovia (viditeľne prehrávajúca Stoneová), deje sa miestami to isté s celým zvyškom. Atmosféra základne v morskej hlbine a Goldenthalova hudba sú však jednoznačnou devízou filmu. (5118. hodnotenie) ()

dubinak 

všechny recenze uživatele

Ač nerada, musím konstatovat, že ze Sphere jsem opravdu velmi zklamaná. Kdybych měla popsat, v čem mám s tímto snímkem největší problém, řeknu asi nuda. Dvě hodiny rádoby zajímavých dialogů, napětí gradující nikam, šokující scény, které nejsou šokující a navíc to věčné vysvětlování a chytračení ze strany postav. Navíc žádná z nich byť jen trochu zajímavě napsaná. Člověk by řekl, že takové herecké složení předvede dokonalý koncert, ale bohužel i to byl dost slabý článek tohoto celého projektu. Jak už se tak často stává, asi to fungovalo víc v knižní předloze. Závěr už byl pro mě jen další tragédie. Chválím snad jen scénu s medůzami. ()

poz3n 

všechny recenze uživatele

Naprosto sterilní a plochá adaptace působivého Crichtonova příběhu. Díky zajímavému hereckému obsazení, které ale stejně jako celý film působí zcela nevýrazně, je ta nezainteresovanost tvůrců ještě více znatelná. Navíc, tak jak tomu často u podobných adaptací bývá, některé momenty, které v knize dávají smysl, jsou přepsány a přetvořeny do nelogického guláše, který by měl patrně lépe sloužit filmovému vyprávění, ale ve skutečnosti neslouží vůbec ničemu. Přesně z těchto důvodů mě zájem o děj a osud postav opustil už někde v polovině. 4/10 ()

Galerie (51)

Zajímavosti (12)

  • Natáčelo se od 17. března do 30. června 1997 v Kalifornii, konkrétně ve městech Vallejo a San Francisco. (BMW12)
  • Když jde Norman (Dustin Hoffman) s Beth (Sharon Stone) do vody, Barnes (Peter Coyote) na ně do vysílačky volá: „Zapněte si příjem prosím.“ Avšak když mají příjem vypnutý, tak nemohou Barnese slyšet... (pjotri)
  • Celosvětová premiéra proběhla 11. února 1998 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)

Související novinky

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

28.08.2020

Zatímco se seriálový Westworld pomalu chystá na svoji čtvrtou řadu, kabelovka HBO už si mezitím od autora knižní předlohy (a mraky dalších děl) Michaela Crichtona vyhlédla další projekt. Tentokrát se… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je tomu tak – rok 2008 je mimořádně „bohatý“ na pády hvězd z filmového nebe. Ledger, Heston, Newman, Minghella... a teď Michael Crichton. Ten se proslavil hlavně jako bestsellerový spisovatel, ale… (více)

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)

Reklama

Reklama