Koule

Michael Crichton (kniha)

Adam Greenberg

Stu Linder

Scénografie:

Norman Reynolds, Anne Kuljian (set dekoratér)

Kostýmy:

Gloria Gresham

Obsazení zachraňuje, co jen může, protože můj oblíbenec Barry Levinson zde naznačil myšlenkovou vyčichlost pozdějších let. Hlody do režie se mi nehodí, tenhle koráb potápí scénář, totálně bezdějový. Charaktery hlavních hrdinů jsou načrtnuty tak dobře, že vás až zarazí slaboduché formulky příběhu s heslem "Není to tak špatné, aby to nemohlo být horší..." Filmu je škoda, dělala na něm skupinka schopných lidí, ale ta koule asi měla vyšší moc. Snímek zahubila...(9.12.2005)

• POMO

Psychológia, napätie, stiesňujúci pocit z izolácie... to všetko vrátane záverečnej myšlienky tu funguje na pol plynu, unavene, nedotiahnuto. Liga výnimočných sa zišla, aby si odviedla dobre platenú prácu. Ešte tak dať im špeciálny bonus za odbúranie chladného prístupu a rutiny, a výsledok ich "snahy" mohol vyzerať úplne ináč.(23.1.2004)

Nechapu vytky kritizujici rutinovost hercu ci nudnost scenare, film me dokazal udrzovat v napeti po celou svou dobu a zpracovani je take slusne. Ano ano, jako vzdy je tu armada knihomolu, kteri dokazi jen kritizovat - nevim, proc by se mel film automaticky predlohy drzet zuby nehty a jeste radsi bych videl jak by se tito kritici zhostili ukolu zfilmovat knihu. Snimek je podle me kvalitni, pokud mam chut si ho pustit jeste nekdy znova a treba i nekolikrat a to Koule splnuje urcite.(5.6.2004)

----- " Jsi věřící, Normane ? ----- "Ateista - ale flexibilní." ----- O výpravě za poznáním, jejíž průběh se podobá zlému snu ... a nejde o podobnost čistě náhodnou. Originální a neobyčejně atraktivní námět se dostává do střetu s poněkud méně originálním a maličko přízemním až dětinským zpracováním - a tak tak to ustojí.(25.4.2013)

No. Zaujímavý nápad, lenže sa z toho dalo vykresať oveľa viac.Keď si vezmete veľmi pekné herecké obsadenie, príbeh a možnosť neuveriteľného scenáru, dopadlo to biedne. Teda pre tento film. Ako druh sci-fi je to veľmi dobre popierateľné, zapamätateľné a niečim nové. Sklamala som sa asi najviac v scenári. Strašne neprirodzené repliky na vás číhajú v každom rohu, posledných 20 minút bolo tvorených iba krikom a:,,Pomozte mi, uniká mi kyslík!" atď. soundtrack veľmi nevýrazný, aj keď neviem, či by sa pri takomto filme, dalo do príbehu strčiť pár obzvlášť dobrých pesničiek. Osobne ma Dustin Hoffman sklamal a Liev Schreiber prekvapil. Tak asi na 55%(3.11.2009)

• - Natáčelo se od 17. března do 30. června 1997 v Kalifornii, konkrétně ve městech Vallejo a San Francisco. (BMW12)

• - Spoiler: Pokud by při prvním kontaktu s Harrym přes počítač skutečně došlo k chybě v dešifrování písmen, díky čemuž posádka entitu nejprve nazývala Jerry, nebyly by správně celé zprávy, včetně úplně první. (Vazzy)

• - Hodinky, které nosí Dr. Elizabeth Halperin (Sharon Stone), jsou Rolex Submariner. Hodinky kapitána Harolda C. Barnese (Peter Coyote), doktora Teda Fieldinga (Liev Schreiber) a Alice Fletcher (Queen Latifah) jsou Casio Dep-510. (Zdroj: watchesinmovies.info) (Narcis)