Impact (S01E01) (epizoda)

Sci-Fi / Drama / Dobrodružný

USA, 2018, 1 h 4 min

• MoiJe

Roztahane. Za hodinu by film uz finisoval a oni este stale len bezradne dlubali nozikom do ladu. A aspon raz by som brala serial, kde sa ludia sustreduju na zaujimave problemy, a nie tie bezne z nasich zivotov (manzelstvo v upadku, navykove latky, atd). Pozitivami je asi vizual, i alienik je fajn, herci nie su otravni. Vaham, ci pozerat dvojku.(14.4.2018)

"Nebezpečenstvo, Will Robinson." Ohoho, toto vyzerá na začiatok veľkého seriálového priateľstva. Neznámi herci, ale o to sympatickejšie postavy, k tomu dialógy, ktoré majú hlavu aj pätu, pôsobivý vizuál, celkom vydarené flashbacky (riešiace pomerne vážne veci - rozvod, falšovanie dôležitých dokumentov...). Plno dojemných, silných i vtipných momentov. A k tomu namakaný robot.(23.6.2018)

Oproti originálu je to překvapivě nepitomé. Postavy nejsou skautíci, kteří si mají okamžitě získat přízeň diváka. Tito Robinsonovi jsou představitelé uvěřitelné rodiny, ve které vztahy fungují/nefungují podle známých principů. Přechytrale působí jen matka a synek, ale to se v rodinách vědců stává :o) Taky potěší vůbec ne laciná výprava. Triky jsou na skvělé úrovni, ale hlavně jsou použity s rozumem. Uvidíme, jak se vše bude vyvíjet dál. Dokud se Robíci dostávali do velmi ošemetných situací a museli bojovat o život, působilo to svěže. Jakmile přišlo na řešení potíží a la deux machina v podobě "nečekaného" kámoše, jedna hvězda z hodnocení začala poblikávat. A protože se rýsuje nedůvěryhodně působící linka s Dr. Smith, bylo by nadšení unáhlené. Navíc flashbackování, které dává do kontextu probíhající děj...může při neopatrném užívání, leckterého diváka otrávit. Nicméně nemalujme šedé alieny na zeď. K prvnímu dílu mám jen výtku ohledně stopáže, ale i tak se mi to líbilo a určitě se podívám na další díly. Netflix mi dělá radost...můj milovaný žánr se konečně zvědá z kvalitativního dna.(15.4.2018)

7/10(5.8.2018)

Fajn pilot. líbily se mi všechny ty trademarkové pomrknutí a posuny (šéfem výpravy i záporákem jsou nyní ženy) a závěrečný nástup záporačky. "Nebezpečí, Wille Robinsone!"(19.4.2018)