Reklama

Reklama

Kenny je rozčarovaný prodejce zmrzliny v Chicagu, který má zářivě bílou uniformu a otupělé srdce. Jednou v noci potká Lolitu, jízlivou mladou ženu s fialovými vlasy, která nemá co ztratit. Ukáže se, že mají stejného terapeuta – který zjevně neodvádí nejlepší práci. Přestože se na mnoha věcech neshodnou, jsou zajedno v tom, že jim toho život moc nenabízí a rozhodnou se společně vydat do San Francisca, kde společně skočí z mostu Golden Gate. Cestou se jim přihodí řada nehod a nepříjemností – včetně ukradených aut, neúspěšných pokusů o spáchání těžkých zločinů, nečekaných setkání se stopaři a náhodou zachráněných životů. Zatímco se vztah mezi Kennym a Lolitou prohlubuje a jejich cíl už je na dohled, oba začnou - velmi zdráhavě a bez jakékoli předchozí průpravy – objevovat příslib lásky a zjistí, že možná nakonec přece jen mají pro co žít. (Cinemax)

(více)

Recenze (14)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Kolik existuje takovýhle naprosto nenápadných filmů, který potvrzují heslo "krásné věci se o pozornost neprosí " ? Vždycky je pak štěstí, když na něco podobnýho narazím. Film si pustím do sebe a on vysloveně rozkvete, roztluče srdce, pohladí duši a zase odejde i když myšlenky diváka velmi silně ovlivní. Já nemám slov pro tenhle krásně smutný příběh o dvou ztracených duších a Kennyho s Lolitou jsem si absolutně zamiloval, rozuměl jsem jim možná víc než bych si sám přála jsem si jist, že si je do života pozvu ještě mnohokrát. Děkuji holkám a klukům z HBO resp. Cinemaxu za objev tohoto klenotu. ()

Ephemeris 

všechny recenze uživatele

Film presne toho sladko-bôľneho typu, akému by som ešte pred 10-15 rokmi bez rozmýšľania dala 5* a ešte ho považovala za úplne zásadný. Ale môj aktuálny pohľad už zachytáva hlavne patetickosť, ktorá sa v týchto filmoch vyplavila na povrch (presne ako u tiež kedysi pre mňa "zásadného" kanadského One Week). Scéna s prepadom samoobsluhy takmer geniálna, stredozápad USA a Skalisté hory úžas, ale do kolien už nejdem a z mostov sa proste skáče. ()

Reklama

sochoking 

všechny recenze uživatele

Pohodový road movie o dvoch stratených zatratencoch, ktorí naozaj nevedia čo robiť na tomto svete a teda sa rozhodnú, že povalia do San Francisco na Golden Gate bridge a odtiaľ spolu ukončia svoju mizériu. Film veľmi strategicky a postupne uvoľňuje atmosféru a naši hlavní hrdinovia, ktorí výborne spolu pasujú, nám pomaličky odhaľujú svoju dušu. Absolútne žiadna depka, naopak, vylepšovač chémie a pozitívnych vibrácií. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Tihle dva se zcela náhodně potkají na mostě, vzájemně si nabourají osobní prostor a jen na jedné věci se shodnou, že ten život stojí za velký kulový a skočit z mostu je jediné možné řešení.. Moc pěkný film, místy úsměvný, místy smutný, celkově však velice příjemný. A dýchá z něj člověčina.. U mě spokojenost. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Maly nenapadny film, ktory si mainstream ani vlastne nevsimol, ze jestvuje. Rob Spera nie je moc znamy reziser, toto je vlastne asi aj jeho najlepsi film. Hodne to vleje chuti do zivota, on + ona, dva stratene existencie chcu ist do San Francisca V USA, kde skocia z mosta ..... cesta do tohoto mesta im ale ukaze, ze zivot nie je az taky bezutesny a depresivny. Dvojka bola sympaticka, rezisersky na urovni. Viac takychto filmov : 89 % ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama