Jaga. Košmar ťomnogo lesa

• Rusko Яга. Кошмар тёмного леса (více)

Démon zvaný Baba Jaga sa jedného dňa oslobodil a zatúži po novej energii, ktorú mu majú dodať deti. Ideálnou sa pre neho stáva mladá rodina, ktorá začala bývať na okraji lesa, kde i on ma svoje sídlo. Baba Jaga má však nečakaného protivníka a tým je Egor, starší brat malého dievčatka, ktoré záhadne z domu zmizlo... (dyfur)

Elisson

Hej, je to prznenie mytológie, ale hlavné decké postavy sú slušné, ozajstné, ľudské, nie je v tom taký ten sejrajt na americký spôsov. Milý film, vhodný i pre deti. ()

Kushina

Ruské filmy jsou samy o sobě šíleně přímočaré a bez větší zápletky, na druhou stranu to nezačíná extra soft a jde se rychle na věc. Takže plusy vyrovnávají mínusy a o tom to je. během 90 min rychlý přímočarý horor, který nebyl špatný, ale na druhou stranu ani ne dobrý. Takový zlatý střed. 55% ()

Easykill

Tak tohle mě docela mile překvapilo. Dobře koukatelná záležitost, byť trošku pohádková, ale strašení funguje a vůbec se s tím nepářou. Žádný pomalý a dlouhý "rozjedy pro hvězdy". Navíc to dobře odsejpá a atmo taky fajn. Baba jaga trochu jinak, tohle není žádnej dementní mrazík. Já se bavil a dvakrát sebou škubnul, což se mi stane málo kdy. ()

stanyko

Neviem sa uplne stotoznit s modernym ponatim baby jagy ako bytosti z "cervenej nite". Od detstva mam zafixovane, ze sa je to stara skareda striga a film mohol skor odkryvat minulost tejto postavy. Namiesto toho mame pubertiaci pobehuju v lese, medzi svetmi az mi to od polovice prislo nie len nudne ale priam otravne. Technicky zvladnute velmi dobre, herci sa cinili tiez ale je to triedu horsi film ako perfektna Pikova dama alebo Nevesta od rezisera Svjatoslava. Tema velmi dobra, no je to premarnena sanca. ()

Dechman

Všetok neporiadok sa našťastie presunul do lesa a konečne sme videli aj kus pekne upraveného Ruska. Ako od dychovka a rozprávka to sedelo, avšak hororom by som to ozaj nenazval. Možno aj jednoduchší dej by tomu trošku pomohol. ()

Pythonator

Zvláštní atmosféra. Tento dětský horor v mnohém připomíná svým dětským pohledem na věc Kingovo To. A rozhodně mě to bavilo víc než nové zpracování To. Námět o vymazání dítěte z naší reality je velmi zajímavý a zpracování není vůbec špatné, i když to mohlo být i lepší. Bavilo mě to tak nějak víc než Rusalka, u které jsem měl daleko více problém se zpracováním. ()

luciferrus

Jako jo, ale trochu jinak. Filmu nechybí lehká atmosféra a mírné strašidlno, ale dovedu si představit, kdyby do toho přidal emoce Ari Aster nebo strašidelnost James Wan. Prostě trochu jiná produkce. Ale potenciál to má jako blázen. ()

ezop1012

Poprosil by som rusofóbov, aby nehodnotili filmy, ktoré možno ani nepozerali. Slabina filmu je v príbehu, nie je to ono, chyba tam väčšie napätie z zlovestnejší príbeh, kamera a lokacie sú výborné. ()

Vlkona

Úprimne? Trebalo by to doladiť. Najväčší problém ruských filmov je ten, že strašne dlho naťahujú scény. Pri dokumentárnych filmov sú schopný z 15 minút natiahnuť na 45 minút plný medzier a to je aj v tomto filme. Bolo to 1/2 akcia a 2/2 walking simulator (Rekordný čas walking simulatoru v horrore drží film The Exorcist z roku 1973). Ruskí režiséri sa v tom proste vyžívajú aby diváka držali v napätí - ale naopak divák si myslí, že ho chcú unudiť k smrti... Hnevá ma, že režisér sa ani nesnažil viac dochutiť ten premárnený čas. Napríklad: namiesto 3 rozhovorov Sety s excentrickou matkou mohla napríklad začať googliť a hľadať riešenie, Egor mohol zatiaľ pokúsiť sa spojiť s Antonom a Julia mohla zatiaľ zavolať na psychiatriu že jej manželovi zajebalo v hlave a bezdôvodne vŕta diery po byte - bolo by zaujímavé ak by sa do problematiky zapojili aj uniformy, než len bezmocný civilisti a predovšetkým deti... Obsah filmu je ako čaj zo školskej jedálne - 10 L vody na jeden sáčok a najviac ma pobavil koniec filmu - horší než môj školský projekt zo 7 triedy, ktorý som mala do 15 minút hotový - stačilo cez celý výkres písať vety s konskými medzerami a všetko najpodstatnejšie napísať na začiatku a na konci - to už zrazu sa prebrali a začali konečne niečo robiť. Očividne režisér chcel vynechať typické jumpscarové trapošiny a hrať sa s terrorom (napríklad Egor a jeho odraz v zrkadle) lenže zabudli, že terror u divákov sa musí udržiavať v určitej hladine aby fungoval - ak je nebezpečie príliš ďaleko, alebo ho nevyhľadáva, rýchlo sa terror stratí - nemôže celý film držať atmosferický terror - že nevidím iba počujem, to je pičovina. Protivník je príliš OP - nemá slabiny, manipuluje s ľuďmi duševne aj fyzicky, dokáže telekinézu a telepatiu, vie mazať spomienky, jedine čo nedokáže je vyliezť zo svojej chajdy, ale naopak sa dokáže respawnovať :D :D :D Aj diabol má svoju slabinu, tak prečo jeden skurveny lesný duch nemá slabiny? A sranda je, že ju môžu teabagovať 4 sopliaci a jeden kojenec, keď už ide o psychologický terror, prečo sa neinšpirovali Visage? Je to top horrorová hra ktorá má zaslúžených 93% - Protagonista je psychicky chorý, antagonistka je silná, ale pomalá a najúčinnejšia zbraň je riešenie hádaniek, odhaľovanie pravdy a fotoaparát ktorý odhaľuje skryté odkazy. Prečo neurobili teda horrorový Wonderland kde by elektronika bola slabina Jagy a Navy? Kde je jej jadro? Súdruhovia povedzte mi, kde ma Jaga svoje skurvené jadro vďaka ktorému by uviazla alebo skapala? ()