Jaga. Košmar ťomnogo lesa

• Rusko Яга. Кошмар тёмного леса (více)

Démon zvaný Baba Jaga sa jedného dňa oslobodil a zatúži po novej energii, ktorú mu majú dodať deti. Ideálnou sa pre neho stáva mladá rodina, ktorá začala bývať na okraji lesa, kde i on ma svoje sídlo. Baba Jaga má však nečakaného protivníka a tým je Egor, starší brat malého dievčatka, ktoré záhadne z domu zmizlo... (dyfur)

Martrix

Mám ruskou kulturu rád. Takže jsem ochoten přejít s lehkým pokrčením ramen Putina, zabrání Ukrajiny, alkoholismus, divnou hudbu i azbuku. A opravdu moc rád bych napsal pěkný komentář k tomuto filmu. Tvůrci mi to usnadnili, protože je to velmi zručně natočené, má to moc pěknou atmosféru, pár dobrých nápadů a herci jsou taky v pohodě. Takkže co? Proč ne? Protože nefunguje celá ta mytologie, spousta věcí nedává smysl a jsou jen na efekt. Už od první minuty, kdy hlas vysvětloval co je Jaga zač a jak to funguje...neznělo to jako dobře vymyšlená pověst. A bohužel se to projevilo v dalším dění. Pravidla hry fungovala jen na někoho a někdy. A jak na sviňu, to jde ruku v ruce s přepálenou stopáží, takže těch momentů, kdy si říkáte ...jak to? proč? je tam víc, než by bylo potřeba. Možná se Podgajevskij rozhodl ušetřit nějaký ten rubl na střihači, ale druhá cesta do pece a linie s chytrou holčičkou a jejím tatínkem, byla docela navíc. Vše se dalo zfrknout hned při první výpravě. Je to velká škoda, potenciál námětu byl veliký a atmošku to mělo místy fakt dobrou. Skoro se mi chce hvězdu přihodit, ale ne...za ten konec ne. ()

PavelVanekArt

Temnější, ale pořád dětská, pohádka. Tohle Rusům jde a jejich styl mě baví, umí si hrát s prostředím a kamerou. Trpělo to na plynulosti a příběhu, ale dalo se to přežít, navíc to mělo i několik cool scén. Spíš překvapení než kvalita, na druhej look bych šel s hvězdou dolů. Takhle za 4* a.k.a 70% ()

SeanLSD

Po RUSALKE som bol opatrný. Že sa nemám moc tešiť - a možno ani moc báť. A Podgajevskij ma vskutku znovu prekvapil... Musím priznať, že spočiatku nepríjemne - a to keď som zistil, že sa nachádzam v detskom horore. Ale detskom v tom dobrom slova zmysle... - a každá ďalšia štvrťhodina ma presviedčala, že sa dívam na NAOZAJ SKVELÝ detský horor vlastne presne podľa môjho gusta - a že keď opustím predsudok a očakávanie niečoho iného, tak je JAGA parádny filmový zážitok, aspoň za 8 z 10 a rád si ho niekedy zopakujem! ()

oveckaoa

Asi budu jediný co to bude kritizovat, ale mě to nevadí nejsem ovce csfd a nepapouškuji stejné názory jiných naštěstí. Tak, že v lese žije Baby Yaga co unáší děcka a pak je asi zabíjí? Zhruba do 30 minuty je to v pohodě uvidíme rozmazleného kluka co si o sobě moc myslí (taky za to dostane ranu a chtějí ho i zabít jo chlapče to tě naučí chovat se k lidem z úctou ) jeho novou matku (předchozí umřela při autonehodě) a malé děcko a chůvu, která se jim o to děcko stará, ale je divná. Pak to děcko zmizne a ten kluk ho s jednou holkou a jedním nagelovancem hledá a to je celý film. Do scény v té chalupě nebo co to bylo kde s nima mluvil ten chlápek je to v pořádku pak se tam začnou objevovat jakési mysteriózní a fantasy sračky začne tam na ně útočit cyborg nebo co to bylo jeden z kluků si dá dostaveníčko s vražednýma pružinama dva zmizí bůhví kam a nikomu nechybí a mezi tím tam s nima kecá mrtvá dívka. Baby Yaga se zde takřka neobjeví většinou vidíme jen prst,ruku, stín nebo, když se objeví je to v 5 sekundové záběru z , kterého má divák kulové. Chtěl jsem dat 60, ale jdu níže 20 a i to je moc podobné zklamání jako Nevěsta. ()

noriaki

Na dětský film je to docela drsné, na horor zase málo strašidelné. Podgajevskij se rozhodl pro formát, který byl na vrcholu v osmdesátých letech, kdy vznikaly perly jako Critters, Gremlins a Krotitelé duchů. Jenže tehdy se odlehčovalo vtípky a svou práci odvedla nezbytná nadsázka. Tohle se bere strašlivě vážně a díky studenému vizuálu a odtažité kameře se snímek otírá o regulérní duchařský horor. Bohužel to také znamená, že si není možné vytvořit vztah k žádné postavě. Všichni ti skvělí dětští herci tady házejí perly sviním. Režisér má talent na kompozici scén a dostal k ruce i chytrý scénář, jenže obojí svým přístupem efektivně udusil. ()

bizz_mjc

Pěkně natočená tajemná pohádka pro fanoušky Stranger Things a To, která by mohla mít lepší spád, ale přivřu obě bělma. ()

blackkocour

takže, tahle Baba Jaga nemá perníkovou hacientu, nemá chodící garzonku 1+kk, nemá bradavice, nelétá s létajicím Karkulínem, teda s koštětem a není hodná ale krvežíznivá k masíčku malých batolat… okey ??? Jaga Babica neuvaří už žádné limetky s kečupem.. ()

herr_carter

Hergot, hergot, hergoooot !!! Člověk před dvěma roky zaslechne, že vychodní blok natočí nejděsivější horor všech dob, kde se v hlavní roli objeví jedna z nejznámějších postaviček slovanské tvorby Jaga, a oni ti ruští sráči zase natočí jakýsi popcorn s doporučeným věkem 12. Nechápu, proč někdo nenatočí fakt horor (horor jako horor, ne žádný boční laciný humor) a neudělá film, zasazený do středověku a ne do současnosti. Nebo respektive vím, je to moc drahé, naposled jsem se takhle těšil na Draculu a jak to dopadlo..to už fakt radši netočit nic.....................moje hodnocení = 2,5 z 10. ()

Silwer

Ty rusky horrory jsou proste slaby...ja mam porad v pameti nocni hlidku a tohle je proste takovy..nijaky..nejake lekacky ale to okolo je strasna nuda.. ()

Kienast

Film Yaga je vizuálně fakt skvělý, herci v pořádku i když chování rodičů je fakt divný, ale možná v Rusku běžný. Celkem dost to připomínalo nedávné The Wretched s čarodějnickou tématikou a také si to vzalo něco z Insidious. Bohužel tomu láme vaz závěr, který jen potvrzuje, že je to jen dětský fantasy "horor", celkem škoda. Každopádně solidní počin, který je lepší jak většina rádoby hororů z USA a to se cení. 6/10 ()

bari68

Nuda, strašná nuda. Celý film sa neskutočne tiahol, nebolo to zábavné ani strašidelné. Že to nebol žiadny horor, ale temnejšia rozpávka pre deti ok,to by nevadilo, ale ani tento aspekt tu nezafungoval. ()

TommyZR

Asi zatím nejlepší hororový snímek od Podgajevskijeho, na Babu Jagu jsem se docela těšil a povedlo se. Konec filmu zřejmě zůstává otevřený, tak klidně bych byl rád i za pokračování. Za mě lepší 3* ()

666Carnage

Hororová jednohubka z Ruska co má ale docela drive a hezké efekty. Příběh docela logický a děti hráli pěkně. I finále bylo super. Na to jedno pokoukání příjemné překvapení. 75% ()

Adramelech

Kdyby byl Stephen King Rus, byl by autorem literární předlohy tohoto filmu. Jinak řečeno tento film by byl trochu chaotickou a mírně osekanou verzí jeho skvělého románu. Jedná se o horor, který asi nejvíc ocení děti, jež budou při jeho sledování vřískat hrůzou, chci říci nadšením, ale ani dospělého diváka – milovníka hororů toto filmové dílo rozhodně neurazí. ()

Flopik

Rusáci majú svoj štýl točenie filmov ale tento je celkom v pohode. Kamera výborná, hudba tiež a masky aj keď pre horor slabučké tak pekné.Detskí herci prehrali dospelé drevá o 2 triedy a našťastie boli aj sympatickí. Troška mi to pripomenulo nedávno zhliadnutí The Wretched ktorý bol však lepší. Tiež je tu čarodejnica( báť sa jej rozhodne nebudete) ktorá kradne deti a potom na ne rodičia zabudnú. Skôr ako horor je to taká temnejšia rozprávka . Každopádne pre Rusákov palec hore. ()

petikacka

Tak tohle může nazvat hororem jenom úplný pablb...Je to prostě taková báchorka o dětech na které rodiče serou a která nemá ani atmosféru, ani hloubku, ani smysl natož ponurost...Navíc je to celé zcela nelogické a šíleně nudné...Ta jedna hvězda je pouze za snahu a to ještě s přivřenýma očima...Za mě 15% ()

Bozvav

Námět dobrý, leč zpracování prachbídné. Žádné lekačky, děj se vleče jak veterinární přednáška o roztočích a finále předvídatelné. Docela škoda, protože obsazení veskrze sympatické (až na rodiče hlavního hrdiny, ty měla baba jaga sežrat jako úlitbu divákům hned zkraje), vizuál rodinný, hudba fádní, ale vyloženě neštvala. Být tam více napětí a trocha akce, mohlo jít o docela kulantní podívanou. Takto za mne spodní hranice průměru. PS: jediná koukatelná baba Jaga byl, je a bude John Wick. ()