Reklama

Reklama

Nejpozoruhodnější domy světa

(seriál)
  • Velká Británie The World's Most Extraordinary Homes
Velká Británie, (2017–2018), 11 h 48 min (Minutáž: 59 min)

Série(2) / Epizody(12)

Obsahy(1)

Oceňovaný architekt Piers Taylor a herečka / fanoušek zajímavých staveb Caroline Quentin cestují po světě za krásně nekonvenčními stavbami. (Netflix)

Recenze (18)

formelin 

všechny recenze uživatele

Ach ty baráky! ❤️ Průvodci nevadí, ale zpracování by mohlo být o něco propracovanější, jako jsou právě ony úchvatné stavby, které navštěvují... ()

Ducharme 

všechny recenze uživatele

Ti dva moderátoři (nebo jak to nazvat) jsou většinu času na facku. Ale ty domy! To je taková nádhera, že to vyváží i afektovaného architekta, který hladí kámen a vykřikuje, že místnosti jsou přežitek z minulého století. ()

LuciusWlk 

všechny recenze uživatele

Nádherný dokument o vyjímečných stavbách a architektůře, které si asi normální smrtelník nedopřeje, ale přesto jsem obdivoval tu originalitu a nádheru. Jsem ohromen. ()

Mara97 

všechny recenze uživatele

Krásné domy. Samozřejmě to neplatí naprosto o všech, ne každému se líbí vše, ale na některé jsem opravdu zíral s otevřenou pusou. Tématem zde v komentářích je moderátorská dvojice - zatímco Piers byl v pořádku a mám k němu jen malé výhrady, afektovaná Caroline byla naprosto nesnesitelná. Caroline se líbí naprosto vše, i diametrálně odlišné věci. Člověk má brzy pocit, že by byla i nadšená, kdyby se vrátila do svého domu, který by se ocitl v plamenech - i na tom by našla něco pozitivního a začala by se šíleně smát. Piers má jako architekt dobré komentáře, které jsou k věci, nicméně i zde bych ocenil více jednotné názory - zatímco v jednom díle u jednoho domu chválí barvy a originalitu, že to vyzývá k tvůrčí aktivitě a je to tím pádem naprostý opak co u strohých katedrál či kostelů, u druhého naopak majestátního domu oceňuje, že se podobá kostelu. ()

Forty- 

všechny recenze uživatele

Nadherne domy, dobre rozdelenie jednotlivych epizod. Pacilo sa mi ako cestovali po kontinentoch a vsade sa naslo nieco zaujimave a unikatne. Vizualne je tento serial naozaj ohromujuci. Chybicka na krase je moderatorka, je to asi najhorsia moderatorka aku si vybavujem, 1 hviezdu strhavam prave vdaka nej ... ()

Anianna 

všechny recenze uživatele

Skvostné stavby. Nastavené zrcadlo naší nudné architektuře.  Absencí estetického vnímání  přímo vynikáme. A když se má v Čechách konečně stavět něco originálního, krásného, nadčasového, píšou se petice proti... Víc takových dokumentů by nám, zamindrákovaným Čecháčkům, mohlo konečně otevřít oči. ()

Kytarka 

všechny recenze uživatele

Moderátoři jsou trošku mimoňové, ale ta architektura, ty nápady, to propojení s přírodou a respekt ke krajině, to všechno je absolutní extratřída. ()

Lucienne6 

všechny recenze uživatele

Některé domy zaujmou více, některé méně.. otázka vkusu apod. .. hodně mě zaujmul kruhovitý dům ve Španělsku a Norské domy🙂..dala bych 5*, ale nesedí mi bohužel ta až moc nadšená moderátorka 🙂 ()

Najnou 

všechny recenze uživatele

Nemohu s místními souhlasit. Průvodce tímto pořadem totiž žeru. Kecy tý babky jsou hlína, obzvláště pokud je v dohledu jakýkoliv bazén, a pán mě naopak opět přivedl k myšlence, že si pořídím křídy, fixky a budu architektem. ()

cafe.... 

všechny recenze uživatele

Dostanete přesně to co vidíte na plakátu. Nádhervné, extravagantní a přepichové domy moderní architektury. Podle zemí rozdělené do 4 epizod (USA, Portugalsko, Švýcarsko, Japonsko). Ovšem již žádný kontext (Jak jednotlivé budovy navazují na lokální i nadnárodní tendence v moderní architektuře nebo konkrétně k předchozím pracím autorských kolektivů). Komentáře ke vztahu prostředí a umístění budovy zde jsou, ale omezené na zmínky jako: "Koukejte na ten neskutečně krásný výhled". Jediný vhled, který Vám pořad dá je ten, zprostředkovaný kamerou. Verbálně nikoliv. Moderátoři, kteří vůbec nepůsobí jako odborníci na architekturu, ale spíše jako komedianti a herci, zincenovávají jaké by to asi bylo bydlet v takových domech. Faktické informace získáte v max. minutových vstupech tvůrců konkrétního domu. Od nich se dozíte, díky jazykové bariéře, max. "historky z natáčení". Srovnání s pořady moderované Adamem Gebrianem (Stream, Mall) je na místě. Ty mají přesně to, co tomotu pořadu schází a naopak. Záštita Netflixu nabízí skvělou vizuální prezentaci a privilegium natáčet přepichové domy takřka po celém světe, ale už nic o budovách samotných jak jsou navrženy a proč. Jediné co zjišťujeme je rozmístění místonstí díky 3D animovanému grafu. Sledování fotoreportáže s těmito domy by vyšlo na stejno. Apendix: Pokud nesouhlasíte s tím, že snímané objekty jsem skvělé, moderátorka Vám to bude tak dlouho opakovaně vyvracet, až jí uvěříte, bez toho aby jste od ní slyšeli jakýmkoliv argument. ()

Pavlo 

všechny recenze uživatele

Kvalitný dokument, ktorý je rovnomerne vyvážený medzi technickou a umeleckou stránkou. odporúčam všetkým, čo zaujíma architektúra, alebo plánujú výstavbu. Inšpirácií a deinšpirácií je tu veru dosť. ()

lulundia 

všechny recenze uživatele

Každý zdejší komentář pod 4 hvězdičky prostě vynechte, ušetříte si energii a můžete ji využít na sledování tak uchvantých domů!!!!!!! 8-) A že moderátorská dvojice nesedí? Proč? Protože to nejsou modelové, kteří žvejkají nesrozumitelné abstrakntí věty, ale normální lidi z masa a kostí? Vždyť to je právě to skvělý. A Mimochodem hlášky dámy z oné dvojice jsou lepší, než ty od "odborníka" a to studuji umění a měla bych na to hledět technicky. Jenže jsem člověk a hledám lidskost. A tak je tenhle seriál pro mě ideální :) ()

Reklama

Reklama