Přes hranici

Gloria (Gina Rodriguez) míří do Tijuany v Mexiku, aby navštívila svou nejlepší kamarádku, která se tu účastní místní soutěže o královnu krásy. Během večírku v baru ale její přítelkyni někdo unese a samotná Gloria se zaplétá do nebezpečné hry mezi CIA, DEA a charismatickým, ale bezcitným šéfem drogového kartelu. Gloria, která v sobě objevuje netušené schopnosti, musí ve snaze zachránit svou kamarádku všechny obehrát. Neobejde se bez lstí, vynalézavosti a síly. (Bontonfilm)

Trailer

Arsenal83

Dement Trump ešte stále nestihol postaviť ten plot a potom sa stávajú také veci. Očividne Mexičanka, ale už s americkým občianstvom, sa náhodne dostane do pazúrov mexického gangu a zdá sa, že asi zabudla, ako to v krajine kaktusov chodí, keďže neváha hrdo kartelu do očí chrstnúť, že "ja poznám svoje práva!". Opálení zbrojnoši sa dlho snažili nájsť v drogovom slovníku slovo "právo", avšak s údivom zistili, že taký cudzí termín sa v oblasti tequily naposledy vyskytoval ešte za čias dobytia Aztéckej ríše, aj to šlo o právo zabíjať Indiánov. V tomto napínavom thrilleri si užijete naozaj veľa slnka, fúzatých slizákov a nakoniec aj tak vyhrá Mexiko. ()

castor

Stát Baja California a jeho největší město Tijuana, které leží na mexicko-americké hranici – se všemi problémy, které právě jeho poloha přináší. Hispánská Američanka Gina Rodriguez tam jede navštívit kamarádku, které se zachtělo korunky v soutěži krásy. Všechno je ovšem nakonec úplně jinak, za což kolikrát mohou právě i dívčiny naivní kroky. Její soukromé peklo kočírují bossové drogového gangu, úkoly z bodu A do bodu B se ale začínají po čase poměrně zajídat, chování agentů DEA je pak rovněž krapet mimo. Lehce umělá ukázka toho, jak rychle lze v dnešním Mexiku dospět a ztratit zbytek iluzí, je nicméně solidně natočená, v závěru pak úsměvně přepálená. Děvče v sobě totiž „nachází“ netušené schopnosti. Samozřejmě k tomu přispívají všichni okolo, jež se chovají jako naprostí idioti. Škoda, že to tvůrci pojali tak smrtelně vážně. ()

Morholt

Vizážistka se připlete k přestřelce na party pro lokální missky, padne do spárů kartelu a krátce na to i DEA, která jí donutí dělat krtka. Hlavní hrdinka neni zrovna bedna, ale vzhledem k tomu, že členové kartelu jsou totální idioti a agenti DEA prozměnu naprostí kreténi, dokáže to díky legračním eskapádám přežít. To by se jí ale nepovedlo, kdyby někdo nerozstřílel scénář tak, že sotva držel pohromadě. No a korunu tomu nasazuje Gina Rodriguez, které to tady nádherně nejde, protože se prostě do podobných rolí nehodí. V závěru Mackie vypustil hlášku, která téhle prče nasadila korunu a donutila mě poprskat si klávesnici. 30% za kouzlo nechtěného. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: Kartel v čele s nevýrazným šéfem začne zneužívat k nezákonným akcím odpornou Američanku. Ta se bojí, sere v síni... Jako poslušná fena plní vše, aby nepřišla ona či její blízcí k úhoně. Drama jako prase, kde jde poznat, že to točila ženská, která má na svědomí Stmívání. Blbost, kde mi byla hlavní hrdinka úplně ukradená. - 10%. ()

Vančura

Musím říct, že mě to celkem bavilo, byť je děj dost nepravděpodobný (film je nejvíc nevěrohodný asi ve chvílích, kdy chce být drsný; rovněž chování zločineckého šéfa gangu je dost proti logice) - hlavní hrdinka má neuvěřitelné štěstí, jak jí vše prochází. Herečka, která jí hraje, mi navíc v obličeji přišla dost nehezká, tělo má ale ucházející, takže koukat se na ni jakžtakž dá. No a celé to samozřejmě spěje do svého předem očekávaného závěru, který se do puntíku vyplní. Od ženský, která je podepsaná pod prvním Twilightem, bych už předem žádná přehnaná očekávání neměl, ale zde mi to kupodivu nepřišlo tak hrozné, jak by se mohlo zdát. Jen by to mohlo být kratší a mnohem víc brutálnější - přišlo mi to celé nějak strašně krotké. ()

• Gang objavujúci sa vo filme nesie názov "Estrellas" a jeho logo tvorí písmeno "e" spojené s malou hviezdičkou. Estrella je španielsky výraz pre hviezdu. (m.a.t.o.)