Ve světě, kde jsou novináři terčem útoku, je Marie Colvinová (Rosamund Pikeová) jednou z nejuznávanějších válečných zpravodajek naší doby. Díky své nebojácné a vzpurné povaze se vrhá do předních linií konfliktů po celém světě, aby dala hlas přehlíženým členům společnosti, zatímco neustále balancuje na tenké hranici mezi statečností a šílenstvím. Od té doby, co byla na Srí Lance zasažena granátem, nosí charakteristickou pásku přes oko, a ve společnosti londýnské smetánky si počíná stejně nenuceně jako při konfrontaci s diktátory. Colvinová obětuje své milostné vztahy a její osobní život se postupem času rozpadá, neboť si všechny hrůzy, které za svou kariéru viděla, začnou vybírat svou daň. Přesto nepolevuje ve svém poslání ukázat skutečnou cenu války a společně s uznávaným válečným fotografem Paulem Conroyem (Jamie Dornan) se vydává na dosud nejnebezpečnější misi v obleženém syrském městě Homs. (HBO Europe)

Maximilianus

Planý film bez nejakej väčšej emócie. V podstate sa tam iba striedajú dejiská teroru s občasnými zábleskami vnútorných démonoc hlavnej postavy. Nepáčilo sa mi, ako Rosamund hrala. Pripadalo mi to, že sa moc snaží a preháňa to. Taktiež mi ta postava bola nesympatická. Všetky postavy boli také ploché, nezaujímavé. 6,5/10. ()

rublik05

Velmi zajímavé téma, které je však zpracováno velmi povrchně a průměrně. Hlavní postava v podání skvělé Rosamund Pike, které její role perfektně sedla a působí velmi přirozeně.Naopak takový Tom Hollander je zde naprosto nevýrazná postava. Co bych ale filmu nejvíce vytkl, jsou ne moc povedené časové skoky, kdy návaznost není zrovna dvakrát dobře vymyšlená. Jinak mi snímek přišel jako celkem solidní válečné drama, které poukazuje na nesmyslnost války a na utrpení, jaké během ní prožívají obyčejní lidé. Snímku by však prospěl daleko větší spád, tah na branku a ve finále i trochu lepší režijní vedení. Celkově film hodnotím kladně, je plný emotivních a nervy drásajících scén. Potěšilo mě vcelku realistické vyobrazení konfliktů, dobrá kamera a scénář. 6/10. ()

alldo.raine

Za mě o dost slabší než například Bang Bang club. Tohle ve mně po skončení filmu žádnou velkou stopu nezanechalo. Spíše to místy dost nudilo. ()

boo-boo

Keby bol A Private War dokument, bol by o hodne pochopiteľnejší - neviem, kedy a či vôbec som videl takýto odťažitý životopis. Je to obrovská škoda, lebo Rosamund Pike hrá prvú ligu a príbeh Marie Colvin má určite čo ponúknuť, no rozprávanie je zúfalo nevyrovnané a scény z jej života sa často míňajú účinkom proste preto, že niekto nevedel, z ktorej strany ich uchopiť. A finále? Dokonalý materiál na citovú šlehu zvládli Heineman a spol premeniť na bezzubé nič, po ktorom ani pes neštekne. V skratke, všetky devízy sú na strane hercov (tandem Pike-Dornan) a prostredia, v ktorom sa kľúčové veci odohrávajú. Veľká škoda. ()

El.Negros

Sice obvykle spoléhám na ověřené zprávy z fejzbúkové skupiny “MylujuPoloSflečenéhoPutyna” anebo jejich spřízněnou “jzemNegramotniNackovzskejDement” ale někdy je dobré vidět věci i z té druhé strany. Tedy…ženská reportérka (její reálna předloha) je mix Miloše Zemana a Lary Croft (imunní vůči chlastu a miliardám vyčazených cigaret a krutopřísně neohrožený dobrodruh). Na motokrosce přejede hranici do válkou rozmr…rozbité Sýrie, ujde s armádou 30 mil v Cejlonské džungli a dá vklídku dvakrát čajík s Kaddáfim. Námět dělaný přímo na velká plátna… Bohužel o tom tahle filmová katastrofa není. Místo brutálně akčních autentických dobrodružství natočili film o zlomené, zhulené čarodějnici, co furt fňuká jak má mizerný život, na svůj ptsd a tak obecně furt bečí. Fakticky mi to mých pár (chlastu odolávajících) neuronů nebere. Jak někdo může tak supr životní předlohu takhle sprasit? Jako bych chtěl natočit film o Albertovi Einsteinovi a celý dvouhodinový film věnoval jeho problémům se po ránu trochu normálně učesat s vyčerpávajícím doplněním záběrů stolice v míse. Okořenil bych to ale i třiceti sekundami o jeho objevech (protože to přece vůbec nikoho nezajímá). Čili jedna hvězda za Růžu, která udržela film nad hodnocením "odpad" a druhá za těch pár sekund záběrů z válečných zón. ()

Stillborn83

Pomerne slabšie hodnotenie tu vidím, ale mňa táto snímka bavila. Popravde, Rosamunde Pike nejako extra nemusím, ale dovolím si tvrdiť, že toto bol jej najlepší herecký výkon. Super jej sekundovali aj známe tváre Jamie Dornan, Tom Hollander a Stanley Tucci. Meno novinárky Marie Colvin som registroval, ale netušil som, že už nie je medzi nami (výhoda, že neviete ako sa to skončí). Malo to atmosféru (najmä, keď bojovala sama so sebou), občas som mal pocit, že je to v niektorých pasážach príliš chaoticky natočené, ale ono to vlastne celé do seba pozapadalo. Je to natočené netradične, ale vôbec mi to nevadilo a ani viac dokumentaristický štýl režiséra Heinemana. ()

PaulCZE

Neustálé přehrávání leze dost krkem a netuším proč herečka mluví divným hlasem, když ten její přirozený sedí s původní osobou asi 100x více. Je to nudný, koho zajímá její osobní život navíc s nějakou fiktivní uměleckou licencí? Atmosféru se zachytit nepodařilo a pak už tam je jen nános propagandy o tom jak jsou diktátoři zlý a západ, který je neustále využíval a i podporoval, hodný. ()

kedu

Není od věci nahlížet na témata pomocí kritického myšlení a proto je nutné zmínit, že kromě západního výkladu událostí v Sýrii, existují překvapivě pohledy a výklady nezápadní, které se nikterak překvapivě neshodují se západním narativem. Ať si to každý vyřeší sám. Kromě agentury https://sana.sy/en/ je možné nalézt celou řadu nejrůznějších zdrojů... ()

solisoli

Slušne a hlavne pôsobivo zrežírovaný príbeh jednej novinárky, ktorá za cenu populizmu, obdivu a pompézneho uznania z ktorého sa priam fanaticky vyžívala, bola schopná riskovať a stratiť všetko. Hlavne keď prinášala informácie, ktoré vyhovovali práve tým čo to potrebovali, aby zastierali svoju chamtivosť za cenu spôsobených neodpustiteľných tragédii na nevinných ľuďoch. To je práve prípad Sýrie a Bašár al-Asada, ktorý neprijal západnú propagandu a začal budovať sociálnu ľudovú krajinu, čo by mohlo veľmi ovplyvniť kapitalistický systém. Niekto iný vyvolal vnútorný rozkol Sýrie, nie Bašár al-Asad, toho prostý ľud zbožňoval. Nie Mottem Marie Colvin svojimi chorobne populistickými reportážami vzniesla pravdu o Sýrskej vojne, ale utečenci. Tých výpovede, ale nikoho nezaujímajú. ()

rigby

Čekal jsem trochu něco jiného, možná nějaký standartní válečný film. Toto bylo až příliš osobní, že to spíše unavovalo. Ačkoli hlavní hrdinka byla zřejmě výborná válečná novinářka, tak moc z jejího profesního života ukázáno není. Spíše se řeší její pocity v hluchém období mezi misemi. Film má tak značně nevyužitý potenciál. Příběh je silně komorní. Snaha ušetřit? 3- ()

kramatos

Prý to viděla, abych to neviděl já, ok, ale nějak mám problém uvěřit tomu, že zprávy které přinášela nebyly značně podjaté. Ostatně, stačí se podívat jak to vypadá v Lybii a částech Syrie doteď a kterak jsou tyto země zdevastovány. Zároveň pobavilo, jak z Homsu reportuje o hrozném utrpení a vraždění nevinných civilistů, přesto že město bylo plné ozbrojenců... Nevím, ale než aby byly reportovány zkreslené informace, tak tam jezdit ani nemusela... ()

MartinReno

Velmi autenticky natočený film o surovosti vojny, bezmocnosti a utrpení nevinných. A taktiež o následkoch na moci lipnúcich, zbabelých zmrdov typu Kaddáfi, Assad a spol. Velmi podobné francúzskej kinhe Vojnový reportér od Patricka Chauvela. ()

werxix

Na tento film jsem se vážně těšil a jsem velmi spokojen. Za sebe dávám 4 hvězdy, avšak nechápu tak nízké místní hodnocení, proto dávám 5 hvězd. Tento film zachycuje obraz moderních nesmyslných válek na Blízkém východě, přičemž se snaží být co nejvíc uvěřitelný a to se mu daří. Výborný příběh Marie Colvin, jakožto válečné reportérky London Sunday Times, který je sám o sobě velký tahoun, viz např. kniha Za oponou války od našeho českého válečného zpravodaje Jakuba Szántá. ()

bonovox

Príbeh hodný spracovania ale lepším režisérom. Aspoň pôsobivý záver dvíha hodnotenie aspoň na priemer. Rosamunda Pike tu podáva naj výkon svojej kariéry. ()

NeverEver

Zenska bez rodiny dokaze cokoliv. Strach vyplavuje adrenalin adrenalin je droga. Jak jednou okusis chces a musis vic. Obdiv a litost najednou. Zivotni cil si najde kazdy a pokud je to utrpeni ve valecnych zonach, je k tomu bonus popularity, odkryvani pravdy a celosvetova radoby popularita- natoci se o tobe film. Pribeh je zajimavy a film taky. Rosamunde by si zaslouzila Oscara. Nic k popukani, dost realisticky a to je dobre. Oslavnych od na hledace dobrodruzstvi uz bylo dost! Nikdo nemuze zustat normalni kdyz zazil tolik hruzy....a skonci presne tak „jak si zahrava“..., 3*** ()

Irish Stout odpad!

Samozrejme najväčšia obeť tých vojen je Americká novinárka a najväčší zloduch Kaddafi. Ešte nemajú hambu natočiť film, na takú tému, a pritom oni tam vtrhli a spôsobili všetko utrpenie v Arabských krajinách. By som sa hanbil, natočiť taký film. Pokrytectvo, a na vine je samozrejme Kaddafi, Hussain, Assad. Ved stoho vznikol islamský stat, z americkej invázie, ale teraz majú proti komu bojovať a vyrábať zbrane. Hyenizmus. Nie A Private War, ale The US Private War. ()

mdf

Chyběla mi tam nějaká chemie,atmosféra nikde,vysoká propaganda,řešení pocitů mezi misemi,bylo to takové utahané,nezáživné. ()