Všechno nejhorší 2

• USA Happy Death Day 2U (více)

Vysokoškolačka Tree bývala strašná mrcha, dokud ji osud nepotrestal tím, že ji nutil opakovaně prožívat ten samý den, na jehož konci ji brutálně zabil magor v masce maskota její univerzity. Každodenní krveprolití skončilo až ve chvíli, kdy Tree odhalila identitu pachatele (spolubydlící Lori, která ji už nedokázala vystát) a poslala ho na věčnost. Mezitím se z mrchy stala přátelská bytost věrně milující spolužáka Cartera, jenž jí v boji proti zabijácké časové smyčce pomáhal. Žili by spolu patrně šťastně až do smrti, kdyby nedošlo k sérii řady nešťastných příhod, končících tím, že se Tree znovu probudí v den svých narozenin, pár šťastných prožitých týdnů se rozpustilo jako pára nad hrncem a jedinou jistotou, kterou Tree má, je smrt, jež na ni večer čeká. Nabízí se prosté řešení – skočit za Lori, vyškrtnout ji ze života a vrátit ten svůj do normálu. Když však Tree Lori najde, je její spolubydlící mrtvá. Cosi se změnilo… Ve snaze vrátit vše do normálu přijde Tree záhy na to, že existují i horší věci než každodenní umírání. (CinemArt)

bratr_jezek

Když jsem v prvním díle přemýšlel o přidání hvězdy, tady přemýšlím o ubrání. Hororová atmosféra se zase točí kolem vraždy, kdy se pak probudíte ve stejném dni znova. Jenže za tím stojí tentokrát nějaký až sci-fi experiment se spuštěním stroje. Hlavní hrdinka se tak ocitá v "paralelní" realitě. Je to dost podobné, ale přece jen se změnilo dost věcí. Hrdinka ví, že zase dokáže svůj osud změnit, otázkou je zde, zda se chce vracet. Hlavním důvodem je přítomnost důležité postavy a mne to celé připadalo už ne jako horor ale jako nějaké zmodernizovaná romantika z pera Daniele Steelové. ()

BigJohn02

Po přímočaré a jednoduché jedničce se tentokrát autor rozhodl změnit styl na pseudovědecko-romantickou slátaninu. Ale i když to nedává smysl, má to aspoň docela spád. A i na pipinu si člověk je schopen tak nějak zvyknout. Kdyby tam nebyly ty srandovní sebevraždy, i ta jedna hvězdička by se kymácela... ()

Ospalek

Solidní pokračování by nemělo až tak moc kopírovat děj jedničky. Tady se to bohužel trochu stalo. Jessica Rothe je opět výborná, ale tentokrát její výkon filmu moc na kvalitě nepřidává. ()

Calabria

Naprosto skvělý pokračování. Jsem rád že všechny postavy se vrátily a ještě víc podpořily jedničku. Podpořily pro se to dělo a ještě víc okořenily jedničku v naprosté návaznosti. Dej je rychlejší a lepší ()

tein

Z hororu to nemá vůbec nic ale jinak je to docela solidní zábava s několika opravdu ulitlymi a dokonce i vtipnými momenty. Je to o chlup slabší než jednička ale i tak se to dobře vypořádalo s tím, že je to vlastně pokračování ()

antalyan

Film i jeho předchůdce se mi extrémně trefili do vkusu, ve výsledku jsem se bavil, jako už dlouho ne. Oceňuji výborné provázání s prvním dílem, nejen, že dvojka není zbytečná, jak to často bývá, ale navíc svého předchůdce i dovysvětluje. A závěrečná mezititulková scéna je fajn bonus. ()