Všechno nejhorší 2

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller / Komedie / Sci-Fi

USA, 2019, 100 min

• claudel

Aneb další názorný příklad, že někdy je lepší pokračování opravdu netočit, i kdyby jednička byla sebeúspěšnější. Moje nadšení a natěšení z prvního dílu vyprchalo už asi po patnácti minutách, kdy se příběh zamotal do tak obludně nesmyslných sci-fi, že jsem uvažoval o vypnutí. Naštěstí se příběh opět točil kolem Tree, ale už to zkrátka není ono, drancuje se původní povedený námět jiným způsobem. Jessica Rothe na mě už ani nepůsobila tak roztomile jako v prvním díle. Tak nějak musím konstatovat, že všechno špatně a doufám, že tvůrce nenapadne natáčet ještě trojku.(19.5.2019)

Očekáváni jsem měl celkem velké, protože jednička byla povedená a zajímavá- prostě takový napínavý a zároveň oddechový film. U dvojky jsem čekal jiný děj zaměřený na toho asiata, takže když se po 10minutách děj na zbytek filmu přesunul na stejný den, který Tree prožívala v jedničce, tak jsem to opravdu nečekal a byl jsem překvapený, ale bylo to v jiné dimenzi, takže byl děj i postavy odlišné. Co se mi ale hodně nelíbilo, je to, že z filmu udělali dojemné family drama, kdy 1/3 filmu je její vztah a loučení s matkou a nebo balení kluka. Plusem je naopak docela hodně komických a vtipných scén(sebevraždy, vtipný děkan školy...), ale akce se tady až moc neděje, což je opravdu dost špatně. Zápletka s vrahem je odstavena na vedlejší kolej, je nelogická a nezajímavá. První díl vydělal několikanásobně víc peněz, než byly náklady, takže natočení dvojky chápu, ale moje pocity jsou hodně neutrální, žádné nadšení a znova se na to už asi nepodívám, škoda...(9.3.2019)

Předloňská jednička se mi z nějakého důvodu velmi trefila do vkusu a patřičně jsem si ji užil. Všichni praví filmoví fanoušci viděli Na hromnice o den více, ale ten film nemá sequel. A nemá ho z toho důvodu, že by jen replikoval sám sebe. To ovšem Blum(house) nemohlo zastavit a tak nám spolu s Christopherem Landonem, po vzoru citovaného Návratu do budoucnosti 2, naservírovali pokračování, které se na to ale přece jen snaží jít docela jinak. A ne nutně hůř, osobně jsem celkem bojoval s tím, jestli udělit 3 nebo 4*, pak mi ale došlo, že Happy Death Day 2U (originální název) poměrně zdlouhavé pokoukání i přes střídmou cca 90ti minutovou stopáž. Ovšem má tři setsakra silné slow motion scény, jež mě docela strhly. A Jessica Rothe je pořád k zulíbání a skvěle prodává své (vesměs nasrané) emoce. Takže docela spokojenost a dveře ke trojce byly rozkopnuty dokořán..60%(23.7.2019)

Dvojku jsem si pustil ihned po skončení jedničky, která mě dokázala docela zaujmout a to nejen svým pojetím i příběhem, ale především samotnou atraktivní představitelkou v hlavní roli. Takže jsem byl dost zvědavý, s čím se Christopher Landon „vytasí“ tentokrát. Přece jenom jsem měl trochu obavy, že se bude jednat jen o nezajímavou kopii jedničky. To se naštěstí nestalo, ale druhý díl se mi nakonec bohužel líbil o něco méně. Hlavně kvůli své překombinovanosti v některých pasážích a faktu, že tentokrát hororová podstata filmu ustoupila dost do pozadí té dramatické a celkovému scifi pojetí. Což bylo na jednu stranu fajn, ale já bych si dal přeci jenom spíše pořádný nášup „slasher akce“ a postupnému budování atmosféry. Začátek filmu byl opět povedený, Ryan byl správný magor i ti jeho kamarádi, ale já byl stejně hlavně zvědavý na Tree, protože Jessica Rothe si dokázala získat mé sympatie už v jedničce a i tentokrát byla jasně o level výše, než zbytek osazenstva. Naštěstí i dvojka nabídne několik slušných hlášek a humorných situací, stejně jako těch „černohumorných“ + několik vydařených sebevražd – hlavně tato pasáž se mi líbila nejvíce. Landon však hodlal hrát i na city a znovu setkání s matkou jistě zacloumá nejednou romantickou duší. Horší už to bylo v tom, že samotný vrah byl tak nějak potlačen do pozadí a přestože i on zde několikrát figuroval, byla mi jeho totožnost tak nějak fuk (zvlášť když dost brzy odhalili, že Lori to tentokrát není). Potěšila i představitelka nesnesitelné Danielle a její ochotnické představení (zahrání slepé Francouzky). Happy Death Day 2U tak vyloženě nezklamal, dokázal místy pobavit, ale na víc jak průměr to v tomto případě nebylo. Bohužel. 50%(28.10.2019)

• Fr

„ZAŽÍVÁM TO... JAK SE TOMU ŘÍKÁ? KDYŽ MÁŠ POCIT, ŽES TO UŽ PROŽIL… DEJA VU?...“ /// Hodně narážek na jedničku, snažej se bejt vtipný… je to neuvěřitelně zamotaný… ale neuvěřitelně vtipný to není, protože se řešej píčoviny. A není to vlastně vůbec hororový. Takový puberťácký „Back to Future“ (který není ani moc zábavný…). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem autorem teorie o „Multivesmíru“. 2.) To jsem tenkrát takhle umřel(a)…. 3.) Thx za titule „blacklanner“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(25.4.2020)

• - Vyzvánění telefonu Cartera (Israel Broussard), je „You're Beautiful“ od Jamese Blunta. (Duoscop)

• - Celosvětová premiéra se původně měla uskutečnit na Valentýna, tedy 14. února 2019, nicméně ve Spojených státech kvůli tehdejší nedávné tragédii byla filmová premiéra dána k předchozímu dni 13. února 2019. (Stoka)

• - V pokoji Cartera Davise (Israel Broussard), ve kterém se Tree Gelbmanova (Jessica Rothe) pokaždé probudí, visí filmový plakát, který odkazuje na hororový film Oni žijí! (1988). (Yoshitsune)