Všechno nejhorší 2

• Kanada

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller / Komedie / Sci-Fi

USA, 2019, 100 min

Christopher Landon i sexy Jessica Rothe se opět vrací společně na scénu v časové smyčce, ovšem tentokrát to bude mnohem komplikovanější. Efekt prvního dílu bohužel zmizel a absence gore bolí i na podruhé, protože zde byl velký potenciál vytěžit novou Slasher sérii ve stylu Scream, to se však nestane. Dvojka vydělala dvojnásobně méně než jednička a zřejmě se trojky už nedočkáme. Film je naštěstí pořád zábavný, Jessica Rothe baví ( Scéna se sebevraždami jasný vrchol filmu), vedlejší postavy jsou sympatické, Baby face řádí o něco méně než u prvního dílu a finální zvrat je opět překvapivý, byť už né tak šokující jako u jedničky. Kreativní, zábavné místy i hezky napínavé a jako horor pro mládež dostačující, ale už stačilo.65%(19.2.2019)

Jessica Rothe se jako studentka Tree opětovně vrací do časové smyčky, aby i za cenu přehrávání, tupého divení se a zábavných skečů vysledovala identitu (nového) vraha v dětské masce. Vrahem už není v žádném případě Lori z prvního dějství, čímž je zcela zjevné, že se nemáte pouštět do druhého dějství, nejste-li zcela obeznámeni s předchozími událostmi. Pokračování na jejich základech výrazně staví, přidává další dějové linie a celé je to místy až nevkusně koncipované jako parodie v parodii. Jak jinak to nazvat, když jsem po pár minutách došel ke zjištění, že horor se ze studentské koleje odklonil na jinou kolej, načež přepustil místo fantasmagorické lince o dvou časových dimenzích. V jedné takové dimenzi je Tree nesmírně šťastná, že je její máma zase naživu, jen si musí dát pohov od postelových sblížení se studentíkem Carterem, který už (překvapivě) svírá v náručí jinou, nevyzpytatelnou a neoblíbenou Danielle. Časových rovin a paradoxů je nemálo, na události je to také scenáristicky bohaté, komediální a značně vědeckofantastická tónina přece jen brání touze sejmout zabijákovi jeho převlek, neb scén ze školní laboratoře, v níž je skryt převratný vynález, jemuž Tree vděčí za svoje trable, je přece jen o pověstný chloupek z jejího podpaždí víc, než by hororový natěšenec snesl. Takže mě v podstatě ani moc nezajímalo, kdo se pod maskou skrývá tentokrát. A rozuzlení rozhodně není vrcholem/vrcholnou pointou filmu. Ten jsem jaksi po celou dobu postrádal, kuchyňský nůž se moc na přetřes nedostane, gore nečekat žádné, film je přístupný. Mnoho diváků si pochvalovalo sekvenci, v níž je hlavní hrdinka donucena okolnostmi páchat řadu sebevražd. Tohle by se dalo označit za pověstný vrcholek. Druhé spojení režiséra Christophera Landona s herečkou Jessicou Roth je scenáristicky v mnohém nápaditější než předchozí jednostranný slasher koitus. Režijně si Landon drží úroveň, až tak úplně si nepohlídal dramaturgii (patrně úmyslně) a nevystačil si s uceleným žánrovým zasazením. A celé to má hodně náběh na překombinovanost. Dvojka má spád, ale i úseky, co tempo brzdí. A rozhodně nechybí originalitou kypící sekvence. Ukáže se, zda režisér svoji tvůrčí stáj ještě nerozšíří o plánovanou trilogii ( nižší komerční ohlas plány asi nedovolí zrealizovat). Jessicu Rothe u jiných režisérů nečeká mimořádná vytíženost, bude mít potíž zbavit se jména Tree Gelbman, takže se se svým "dvorním" režisérem Christopherem Landonem může směle pustit do ještě jednoho dekódování záludností časové smyčky. 7/10(3.4.2019)

Happy Death Day 2U je ambiciózne pokračovanie, ktoré sa snaží čím viac odlíšiť od jednotky a to aj za cenu zásadného žánrového posunu. Napriek prítomnosti maskovaného vraha dvojka nie je ani toľko hororom, čo bola už i tak dosť komediálna jednotka. Film opúšťa slasherový koncept, keď hneď v úvode vytasí s odôvodnením, prečo sa Tree v predošlom filme opakoval deň. Táto sci-fi background story pritom zabíja tajomno jednotky a celý potenciál na slasherovú ságu. Napriek tomu ide stále o pomerne zábavný a vtipný film, no minimálne toľko, koľko je tu skvelých nápadov, je tu aj vaty a klišé.(8.5.2019)

Jednotka bola dosť dobrá, dvojka udržala úroveň, trošku síce pokulháva, ale dám jej aspoň priemer, lebo z toho, čo som videl za posledné 3 dni sa mi zapálil očný nerv. Jessica Rothe síce stále vyzerá ako vystrašený pes a z diaľky ako Mischa Barton, ale ono to vôbec nevadí, ten Japonec bol vystrašenejší.(28.3.2019)

• dubinak

Za mě poměrně velké zklamání. Režisér se trochu více chytl sci-fi lajny, kde upouští úzdu své fantazii až trochu okatě a působí to překombinovaně, ale na druhou stranu to až moc připomíná jedničku a dost scén se tahá z paty. Mix žánrů už se zde přiklání spíš ke komedii nebo rodinnému dramatu a dostali jsme spoustu nových poznatků k příběhu. Ve finále to ale tak nějak hloupě vyšumělo a ke konci už jsem si říkala, že možná už stačilo a trojku už určitě ne.(8.6.2019)