Všechno nejhorší 2

• Kanada

• Nový Zéland

Horor / Mysteriózní / Thriller / Komedie

USA, 2019, 100 min

První Všechno nejhorší bylo neskutečný hit (při rozpočtu 4, 8 mega film v kinech dohromady nastřádal 125, 5 mega!) takže dává smysl, že si v Blumhouse řekli, že to zkusí s dvojkou. Příběh o dívce, která je každý den zavražděna a následně se probouží na začátku téhož dne kdy má být zabita a snaží se nejen přežít ale odhalit vraha byla fajn žánrová jednohubka, která si ze sebe dokázala dělat srandu a i když celá ta základní boží myšlenka jela na 50 procent a hlavní hrdinka byla prkenně na zabití, ve finále to byl pravděpodobně jeden z nejlepších slasherů posledních let. Je to do jisté míry způsobeno faktem, že je většina slasherů sračkami a ten žánr v posledních letech hodně zchudl, i tak je to ale pravda. Všechno nejhorší 2 ale není klasickým pokračováním a snaží se jít vlastním směrem. A je to dobře... Zatím co v prvním díle je Tree otravná a jen každý den umírá, aby se znova probudila na začátku dne a odhalila pravda, zde je Tree mnohem zajímavější postavou a stane se to, že díky hrátkám s dimenzionálním zařízením Sissy se Tree dostane do alternativní reality. Základní motiv záhadného vraha a restart dne po smrti zůstává, rozhodně se však nejedná o doslovnou kopírku jedničky.... Christopher Landon už režíroval a psal scénář k jedničce, takže Všechno nejhorší 2 zůstává hlavním tvůrčím týmem stejné. A právě u Landona se musí pochválit fakt, že se pokouší na to jít trochu jiným směrem. Kromě Slasherové teen komedie tu občas máme prvky i sci-fi, rodinného dramatu nebo romantického dramatu. Stejně jako v případě jedničky chybí brutální vraždění nebo atmosferická atmosféra a jedná se o horror přímo pro mladistvé. Tedy mladistvé, které už znají takové V zajetí démonů ale na Halloween, Uteč nebo Vymítače ďábla stále nemají odvahu. Kdokoliv bude mít ze Všechno nejhorší 2 nahnáno, musí být 12-letý fanoušek Eda Sheerana, nikdo jiný se prostě a jednoduše bát nemůže! Stejně jako u jedničky to celé kazí fakt, že má sice Landon jako scénárista dobré nápady, režijně to ale je celkem slabota. Taková sekvence o tom jak Tree uvažuje jak se co nejefektivněji zabít nebo diskuze s matkou, která na rozdíl od reálného světa v alternativní dimenzi žije jsou natočeni zajímavě, ale člověk si řekne, že to prostě mohlo být lepší. Efektivnější. Kreativnější. A to prostě chybí! Opět se to naštěstí nebere příliš vážně a dialogy nebo několika sekvencemi je to spíš nástřel na slušnou horrovou parodii, strkající do kapsy humor z posledních Scary Movie. Jessica Rothe je výrazně sympatičtější než v prvním díle, jinak jsou ale postavy z předchozího dílu vykresleni celkem méně zajímavěji a ani nové postavy nějak výrazně nezaujmou.A je to škoda. Ani druhý pokus o horrovou variaci na Na Hromnice o den více nevytvořil novou horrovou klasiku, kterou by si člověk chtěl co nejrychleji dát znova a doporučovat jí všude po známých. Jestli Landon u Všechno nejhorší 3 opět napíše zajímavý scénář a trošku výrazně zlepší i svojí režii, mohl by dorazit trošku lepší film. Všechno nejhorší 2 je možná ve finále slabší než jednička, musí se ale dodat, že jenom o kousek a minimálně za koule zkusit to jinak si to respekt zaslouží. Blumhouse ale tentokrát žádnou výrazně kvalitní věc ze své stáje nevyprodukoval....(28.2.2019)

Pokračování slušné žánrovky přichází s pozměněným konceptem a s větším důrazem na komedii, než horor. A vlastně to nevadí. Tvůrčí uvědomělost to drží pohromadě. Dobře se na to dívá, baví to, šlape to a úplně v klidu bych si časem dal i trojku. Více: https://www.youtube.com/watch?v=ttaXHuoLy7k(22.3.2019)

Po tom, čo Tree Gelbman uviazla v časovej smyčke, niekolko krát zomrela a musela nájsť človeka, ktorý sa ju snažil zlikvidovať, si konečne užíva zaslúžený oddych. To sa ale mení v momente, kedy zistí, že sa jej osud opakuje. Je ale bez obáv, pretože už vie, ako z časovej smyčky uniknúť. To si samozrejme len myslí, pretože scenár je tentokrát úplne iný a naháňačky s vrahom v maske Babyfacea môžu opäť začať. - Fakt nepríjemné sklamanie. Happy Death Day patrí vďaka svojmu sviežemu spracovaniu medzi moje top horory z posledných rokov, ale tento sequel je katastrofa. Hororové prvky sú stlačené na úplné minimum a skôr sa mi to celý čas podobalo na nejakú Sci-Fi romantiku. Zmizla hudba, hlášky, dej je nazáživný a jediné, čo ma výraznejšie zaujalo, bola situácia s Tree a jej matkou. Blumhouse v posledných mesiacoch mierne stagnuje a nemyslím si, že šialený nápad vytvoriť spojený Blumhouse universe, o ktorom sa začína hovoriť, je tým, čo by mu mohlo pomôcť. Tri hviezdičky len z úcty k prvej časti, ktorej charaktery tu našťastie zostali. + herečka z American Horror Story + herec z Another Evil + herečka z When the Bough Breaks + herečka z Devil's Due, Scream a The Purge(16.3.2019)

"Happy Death Day 2 U" som chcel vidieť a súčasne som sa toho bál. Najmä z titulu, že predošlý film skončil uspokojivo a nevidel som dôvod na to, aby tu bolo pokračovanie. A keď bolo avizované, tak som mal obavy, že tu budeme mať zase to isté, čo sme už videli. Ale myslím si, že film si našiel celkom kreatívny a dobrý nápad na to, aby nám dal aj niečo čo poznáme a súčasne dať do toho aj nejaké nové zvraty, ktoré sme ešte nevideli. Pravdou je, že som z niektorých scénok bol skutočne prekvapený a zrazu som dokázal pre niektoré veci prejaviť viac citu. A prekvapivo to bolo hlavne pre Lori. To mi vôbec nenapadlo, že príde, ale taká je skutočnosť. Takže klobúk dole. Okrem toho mám pocit, že prvý film chcel byť viac thrillerom, kým tentokrát chce byť film viac komédiou. Nieže by prvý film nemal v sebe komické momenty. Ale tu je ich oveľa viac a mám pocit, že ani sa o horor skoro vôbec nepokúšali. Nenapadne mi asi jediná scénka, kde by bolo nejaké výrazné napätie. Pôsobilo to viac ako klasický béčkový thriller. Ale s dobrými postavami, ktoré som mal rád v minulom filme a rovnako je tomu tak aj tu. Dokonca je tu pár skutočne dobrých prekvapení v rámci toho, s ktorými postavami sa stretneme. A sú to silné momentky. Pre mňa takisto, lebo som sa dokázal do Tree v tomto smere vcítiť. Nemyslím si, že to funguje ako horor, ale určite to funguje ako dobrý béčkový thriller a komédia. Takže v tomto smere dokážem film oceniť. A ak bude pokračovanie, (ktoré koniec trošku naznačuje) som mu otvorený. Hodnotenie: B(14.3.2019)

• Havaj8

Jak jsem se na pokračování těšil, tak jsem byl i zklamanej. Zamíchat do toho jiný reality a tak nějak opakovat znovu to samý co v jedničce, mi nepřijde jako brilantní tah tvůrců. Ačkoli byla jednička v tomhle směru originální. Já vlastně ani nevim, co jsem čekal, ale tohle to nebylo. Nebylo to už ani tolik vtipný, ani vražedný, ani kreativní. Bohužel jedno z těch zbytečnejch pokračování.(1.3.2019)

• - Natáčení začalo 14. května 2018, natáčelo se v Louisianě (New Orleans, USA). (Varan)

• - V pokoji Cartera Davise (Israel Broussard), ve kterém se Tree Gelbmanova (Jessica Rothe) pokaždé probudí, visí filmový plakát, který odkazuje na hororový film Oni žijí! (1988). (Yoshitsune)