Ti, kdo přežili, se snaží dostat do bezpečí; Chluponozi bojují se zlem; Durin se rozhoduje mezi přátelstvím a povinností; Adar zvažuje nové jméno. (Prime Video)

Bender0101

Nekvalitní dialogy tentokrát naprosto zastiňuje "příběh" (i když se opět příliš neposouváme) a postavy. Masa rozpáleného popela, ohně a kamenů zapálila domy, koně i některé lidi, zničila domy, ale všechny hlavní charaktery jsou jen trochu poprášené. Všichni se nějak ztratí; Guyladriel (silná žena No.1) se viní za něco, co není její chyba, bere Thea a odchází někam, aniž by pomohla ostatním. Elendil bere většinu lidí a odchází do ležení (které Númenorejci nějak stihli postavit), aniž by hledal královnu nebo syna. Isildur, Valandil a Míriel (silná žena No.2) zachraňují vesničany z hořící chajdy a samozřejmě královna musí dovnitř, protože musí oslepnout a nikomu jinému se nechce. Blbonozi jsou zas o něco zlejší a hloupější, ale aspoň dostaneme veselou písníčku o hobitovi, co sežral vlastní dceru proměněnou ve šneka. Dúrinovi III. nikdo neargumentuje tím, že s koncem elfů končí Středozem; především ne princ Dúrin, který pak vypadá jak umanutý na elfa fixovaný hlupák. Z Disy je najednou manipulativní osoba hladovějící  po moci (tedy silná žena No.4). Halbrand je těžce raněn, ale zvládne ujet přes 1000 mil do Lindonu, bez ošetření. Epizoda dojí "úmrtí" postav, obzvlášť stupidně u těch, o kterých všichni vědí, že přežijí (Isildur, Celeborn). Samozřejmě Guyladriel hledá stovky let Saurona, ale milovaného manžela ne. Ještě pardon, Númenorejci, kteří (podle seriálu) nemají zájem o Středozem, postavili celý přístav na Anduině (Pelargir); balroga probudil padající list; atd., atd. ... Scénář není povedený (má kvalitu přetékající žumpy), ale zachraňují to ty vizuály (páni, při ceně 50-60mil USD za epizodu) a všechno; takže zase tleskám "tvůrcům" a lidem, co tomuhle dali víc jak 3*. P.S.: K destrukci předlohy se vyjadřovat nebudu a zde ji nezahrnuji do hodnocení. ()

Sev_

Ještě, že pyroklastický proud ve Středozemi funguje trochu jinak. Kdyby ne, tak by nám na poslední epizodu zbyli hobiti z kopírky a Elrond se zápletkou o ne-mithrilu. Naopak, aspoň jsme se konečně dozvěděli, kde je ten chlápek, co má tuhle alternativní Galadriel za ženu už pár tisíc let. Ačkoliv si možná tvůrci trochu popletli Galadriel/Celeborn a Beren/Lúthien. Což je opravdu škoda, když už zrovna ten druhý pár má Tolkien i na náhrobku. Bad Robot fanfikce pokračuje... radši spin-off s Tomem Bombadilem recitujícím básničky. ()

DarkViper

Monolog, monolog, monolog, a pak ještě jeden, postavy nemají cíl, nemají úkol, ždímaní nostalgie a vykrádání scény z pána prstenů (galadriel s tydlíkem a skřet stejná scéna jak hobiti a nazgůl na cestě) Totální slátanina z hlediska děje. 7 dílu a vlastně se nic nestalo. Jediný co dávám hvězdu jsou maskéři a kostyméři ti se vyřádili. Král trpaslíku je prostě hezkej. Ani ta Durinova trpaslice mi nevadí, ale Galadriel je paní učitelka co furt všechny poučuje a zná všechny moudra planety. Ta měla dělat pro google. Je to brak, další sérii jestli to bude pokračovat už vidět nepotřebuji.  Chudák Tolkien. ()

MoziMedve odpad!

V celku nudný díl, ale musím říct, že ke konci jsem se musel hlasitě smát. Představte si situaci, kdy se při veřejně prospěšné práci zraníte. Společnost Vás pak vyčlení, nechá Vás abyste se postaral o sebe, dokonce panují názory, že by Vám měli zabavit majetek. No a tahle neprávem poškozená a ukřivděná postava posléze přednáší všem o soudružnosti a vzájemné pomoci. Četl ty scénáře někdo po sobě vůbec? Chluponozi jsou nejenom psychopatičtí ale i těžce citově narušení. Nejenom, že svoje zraněné a pomalé nechají pozadu aby umřeli osamotě, ale ještě si o sobě myslí, že drží spolu? Gratuluji amazon. Znechutil si mi jednu z nejkouzelnějších a nejsympatičtějších fantasy ras... ()

romus99

A zase tady je spousta recenzí co hodnotí aniž by to viděla, samozřejmě je to odpad. Sice to neviděli, ale to nevadí. Jsou tam černoši a to je špatně, budeme protestovat tím, že budeme bojkotovat hodnocení. Ubohé a trapné. Divím se, že tu nehodnotil ještě oblíbenec Psychor asi je na šichtě. ()

SalvorHardin odpad!

Povedal by som, ze tento serial napisali trojrocne deti, ale to by som urazil trojrocne deti. Ale co cakat od ludi, ktori sa podielali na Star Trek: Beyond? Doteraz nepochopim, ako Amazon mohol dat 1 miliardovu francizu do ruk totalnym amaterom, za tie prachy si mohli zohnat najlepsich scenaristov na svete. Ale ti by si asi poznamkami od korporatneho vyboru, ktori tento "serial" napisal, nechceli posramotit reputaciu. A ano, bezdomovci Harfooti s Big Lebowskim, pardom s Gandalfom/not Gandalfom su spat, huraaa! Chudak Celeborn... ()

Steparu

Popravdě nevím, proč je tak nízké hodnocení. Byť nejde o ten nejlepší díl, hezkz plyne. Napětí si Isildurem moc nefunguje, neb víme, že to musí přežít. Linka kolem jižních krajů se relativně uzavřela v prvním dějství. Figurky jsou rozestavěny a byť někde ten základ není tak uplně pevný, jako je třeba příběhová archa Galadriel, který je prostě odlišná od knih (smiřte se xD), nebo Sauron který prostě do toho celkově nezapadá vizuálem. Máme tady i velmi pevné stavební kameny. Celá ta linka kolem trpaslíků a Elronda je velmi povedená a asi to nejlepší na seriálu. Jde vidět, že ta měla největší péči a Durin IV. s Elrondem se skvělý. Chemie mezi nimi je úžasná,a zbatek seroše by mohl být jen o nich.   Dovolím si ale kritizovat. Ne seriál, ale určitou část tzv. fanoušků Tolkiena. Nikdo nečekal, že to bude přesně kopírovat,. defacto nic. Nikdo neočekával, že to bude stejně dobré ne-li lepší než filmová trilogie. Možná se dá shodnout na tom, že pokud by to dělala evropská produkce, bylo by to věrnějsí. ALE! Kurňa fix! Máme tady po letech něco ze světa Ardy. Není to skvost, ale rozhodně to není odpad a to nejhorší co nás potkalo. Shadow of Mordor, což jsou hry které mají společné s Ardou tak... Název existují a nevidím že by kolem toho byl takový povyk. Takže chill. Pokud vás to nenaplňuje, proč se dívat. Já netvrdím že si seriál a tvůrci nezaslouží kritiku. Ale je rozdíl mezi kritikou a dogmatickým hejtem, ()

PavolJay

Tym co davaju odpad: Naco to vobec pozerate? Pre mna je odpad relacia typu Farma a to by som nikdy nezapol. Naco uz 7 dielov ponizujete svoju inteligenciu? Netvrdim, ze vsetko je dokonale ale mnoho veci z toho co tu vycitate su nezmysly a staci sa pozorne divat. Napr. kralovna pomahala v jednej scene a v druhej uz bola slepa. Ved si to pozrite pozornejsie, jasne vidno moment kedy sa jej poskodil zrak. Mna jedine co vytocilo bol Halbrand a jeho smrtelne zranenie, ktore mu umoznilo jazdit na koni. To bol fakt fail. Ale inak velmi kvalitny diel plny silnych momentov obzvlast v Khazad-dûm. ()

Máraˇ5ˇ

Další z řady prázdných dílů. Těžko se mi bude smiřovat s tím, že vrcholem první série bude bitva o jednu vesnici... Hobití linka, která mě dosud hodně bavila, už mě začala svou monotematičností štvát – až jsem chtěl zařvat, zavřete konečně huby a přestaňte zpívat :D Dialogy jsou stále tragický. Bohužel jsem dokázal dokoukat pouze po částech, v tahu to fakt člověka neudrží. ()

lukas.7

oh nie ... to ako som sa namotivoval na epizóde 6 tak znova prišiel pád na samé dno  to je ako cele zle ... nuda mal som čo robiť aby som nezaspal je to zase v starých koľajach začínam mat pocit že tieto extrémne naliate peniaze boli naliate do zlých rúk bohu zial rúk amatérov ,, postavy sú nevýrazne občas potešia no povedcine  sklamú dejová línia je nudná nevýrazná proste nie.... ok pozitívne vizuálny efekt , grafika , všetko okolo toho áno ale to neje všetko ... pretrváva vo mne aj naďalej veľké sklamanie ... ()