Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Přátelé, kteří se sejdou na odlehlé chatě ve francouzských Alpách, se dostávají do smrtící pasti, když vyjde najevo temné tajemství z minulosti. (Netflix)

Videa (4)

Trailer

Recenze (2)

akiba 

všechny recenze uživatele

Tak já nevím. Půlka scénáře, zápletky a motivy postav jsou sice vycucané z prstu nanejvýš okatým způsobem, ale na druhou stranu tak sebejistě, že se kudla v kapse ani moc neotvírá. Zahrané je to obstojně, umí napnout, navnadit na další díl. Wtf charaktery se sympaticky prodírají dvěma až třemi časovými rovinami. Trailer mate. Filozofie dílka se sice opírá o podvědomý strach z venkovských komunit a podezření, že jsou semeništěm úchylných barbarů (viz True detective, Midsommar, aj.). Le Penová, Brexit, Orbán a všechno zlo světa má přece velkou voličskou základnu na venkově (hůůáá). Ale na druhou stranu je z toho cítit právě okouzlení touto exotikou (viz True detective, Midsommar, aj.). A střet s dědinou, která byla vždycky (i v zemích pětikoruny české) totálně postkoloniální exotikou, se stává celosvětově stále populárnějším filmovým settingem. Od Twin Peaks po netflixovské K jezeru je dnes každá třetí věc uplácaná ze stejného měšťáckého šoku ze světa za hranicemi civilizace. I tady, i když to vypadá jak na pohlednici z Hallstattu. Ale čert to vem. Není to důležité. Důležité je, že v této letákové romantice alpského zapadákova autoři nechali pár lidí se stále více bát. A jako oddychový seriál jim to funguje dobře. Byl jsem překvapený, jak mě to přes celý low budget fíling vlastně bavilo. ()

Esgalnor 

všechny recenze uživatele

Mezi dnešními seriály vyčnívá Le chalet svým až staromódním nádechem, některými svými aspekty dává vzpomenout na celou plejádu starších děl, ať už Osvícení, Dobrodružství kriminalistiky nebo Deset malých černoušků. To mi v prvních epizodách vadilo, způsob, jakým se snaží jít proti proudu, mi přišel až trochu laciný, ale postupně se člověk přizpůsobí a užívá si skvěle zvládnutou gradaci v druhé polovině seriálu. Nejde tedy o nic světoborného, Le chalet postrádá žánrový přesah, bohužel postrádá atmosféru, ve flashbacích je v pilotu docela zmatek a občas je trochu naivní, avšak servíruje nám zajímavé charaktery, napínavý příběh a kvalitní řemeslnou práci, což celkový dojem vytahuje na příjemné 4 hvězdy. Mezi dnešními seriály jde o svěží a zároveň nostalgický vánek. ()

Reklama

Galerie (35)

Reklama

Reklama