Kolem roku 1921 je ve Španělsku přepaden armádní vlak se zbraněmi a veškerý náklad je ukraden. Stopy vedou mezi anarchistické hnutí, které připravuje revoluci. Z Madridu je do Barcelony povolán nesmlouvavý policista Aníbal Uriarte (Luis Tosar), aby do případu vnesl nový pohled na věc a především v co nejkratším čase přišel na to, kde se zbraně ukrývají. Hned po svém příjezdu však odhaluje, že barcelonská policie udržuje kontakty s nepříliš ctihodnými občany v čele s Baronem (Manolo Solo), který nejen že vede zábavní podnik, ale je namočený i do vydírání a kuplířství. (C0r0ner)

Pimburger

Španělskou tvorbu vůbec neznám, ale tenhle film mě uhranul. Tak skvělej příběh jsem ani neočekával a kam se na to hrabe jakákoli americká gangsterka, kterou jsem kdy viděl. Hlavní do-poslední-chvíle-nevím-jestli-kladný-hrdina je naprosto skvělej, jeho řezačky, ve kterých mydlí se stejnou dávkou gangstery, odboráře nebo policajty, jsou naprosto skvělý a navíc mě to nalákalo ke studiu španělských dějin. Je to opravdu povedené a přestože mi byly některé věci jasné už předem, musím tomu dát plnou palbu - mám totiž strach, že by si pro mě jinak Luis Tosar přišel a zmlátil mě kusem dřeva... Skvěle Španěláci, skvěle! ()

poppy75

za mňa rozhodné-nie!a to hovorím ako dlhoročná veľká fanúšička Luisa Tosara-vlastne som sa taaaak veľmi premáhala len kvôli nemu-lebo moja láska k Luisovi nie je úplne slepá,jedným okom vidím :-) prvá polovica filmu bola nuda až na smrť,scény ktoré som videla už asi tisíckrát /policajti zabijú nespravodlivo človeka a hodia do hrobu pri rieke/,rovnako ako skarikaturizované postavy/Tuberák,Ruiú-to vážne?/,predvídateľné zápletky,plochosť...dynamická nájazdová práca s kamerou,špeciálne v klube mala asi ohúriť,vzbudiť veľkolepú pripomienku Hollywoodu-ale v podstate bola zbytočná,dojem padám na zadok sa nekonal...veci nabrali spád našťastie v druhej polovici filmu..ale už to bolo len ako pokus o záchranu,aby si poppy nevystrelila mozog :-D ...ja mám napozerané dosť zo španielskej produkcie,a tiež z obdobia ich režimu...preto môžem povedať-toto bol len slabý,slabučký odvar...tak ako veľa vecí,čo v poslednej dobe vyrába netflix-ja z nich nie som paf,lebo pre mňa je to všetko hoci s výpravnou produkciou,ale iba ako výcuc z toho najlepšieho z iných filmov,pomleté,načačkané,snaha vyzerať dokonale aj v blate/sorry,ale Sara,potom čo vyviazne z banky po nevydarenej lúpeži,po noci strávenej v aute na úteku má vlasy dokonale nalakované,alebo-kto v tých časoch,z robotníckej triedy mal vybielené zuby???/-ale absolútne nevyvolávajúce emócie,bez toho fluida,keď sa divák stotožní s postavou,bez toho aby tam bola cítiť skutočná špina,drsnosť.strach-nie,že to iba vidím ako malebný obrázok...krv to nezachráni....keď Luis Tosar žil s Martou Etura,robili fajn filmíky..teraz ho nová žena asi viac tlačí na červený hollywoodsky koberec-to je moja skromná úvaha...ale film by mohol poslúžiť aspoň jednej dobrej veci-keď si ho isté naivné typy pozrú,tak hadam uveria,že zabit človeka môžu aj vlastní,aby sa dostali k moci,v mene akože dobrej veci,pričom verejnosť vidí len divadielko... ()

Zaks

Drsný kriminálny príbeh z 20.tych rokov minulého storočia zo života španielskej spoločnosti. Dej plný zvratov, brutálneho násilia, pre guľku do hlavy sa dlho nechodí. Nádherne zachytená atmosféra Barcelony z doby minulej. Niekoľko minútové scény na jeden strih sú parádne. Charizmatický tajný agent v hlavnej roli je rozhodne top postavou, ale aj ďalšie vedľajšie postavy sú zaujimavé, Lola... Trochu mínus je za záver, keď dobro až moc okato vyhráva nad zlom. ()

Časové pásmo bylo změněno