Kolem roku 1921 je ve Španělsku přepaden armádní vlak se zbraněmi a veškerý náklad je ukraden. Stopy vedou mezi anarchistické hnutí, které připravuje revoluci. Z Madridu je do Barcelony povolán nesmlouvavý policista Aníbal Uriarte (Luis Tosar), aby do případu vnesl nový pohled na věc a především v co nejkratším čase přišel na to, kde se zbraně ukrývají. Hned po svém příjezdu však odhaluje, že barcelonská policie udržuje kontakty s nepříliš ctihodnými občany v čele s Baronem (Manolo Solo), který nejen že vede zábavní podnik, ale je namočený i do vydírání a kuplířství. (C0r0ner)

Pimburger

Španělskou tvorbu vůbec neznám, ale tenhle film mě uhranul. Tak skvělej příběh jsem ani neočekával a kam se na to hrabe jakákoli americká gangsterka, kterou jsem kdy viděl. Hlavní do-poslední-chvíle-nevím-jestli-kladný-hrdina je naprosto skvělej, jeho řezačky, ve kterých mydlí se stejnou dávkou gangstery, odboráře nebo policajty, jsou naprosto skvělý a navíc mě to nalákalo ke studiu španělských dějin. Je to opravdu povedené a přestože mi byly některé věci jasné už předem, musím tomu dát plnou palbu - mám totiž strach, že by si pro mě jinak Luis Tosar přišel a zmlátil mě kusem dřeva... Skvěle Španěláci, skvěle! ()

poppy75

za mňa rozhodné-nie!a to hovorím ako dlhoročná veľká fanúšička Luisa Tosara-vlastne som sa taaaak veľmi premáhala len kvôli nemu-lebo moja láska k Luisovi nie je úplne slepá,jedným okom vidím :-) prvá polovica filmu bola nuda až na smrť,scény ktoré som videla už asi tisíckrát /policajti zabijú nespravodlivo človeka a hodia do hrobu pri rieke/,rovnako ako skarikaturizované postavy/Tuberák,Ruiú-to vážne?/,predvídateľné zápletky,plochosť...dynamická nájazdová práca s kamerou,špeciálne v klube mala asi ohúriť,vzbudiť veľkolepú pripomienku Hollywoodu-ale v podstate bola zbytočná,dojem padám na zadok sa nekonal...veci nabrali spád našťastie v druhej polovici filmu..ale už to bolo len ako pokus o záchranu,aby si poppy nevystrelila mozog :-D ...ja mám napozerané dosť zo španielskej produkcie,a tiež z obdobia ich režimu...preto môžem povedať-toto bol len slabý,slabučký odvar...tak ako veľa vecí,čo v poslednej dobe vyrába netflix-ja z nich nie som paf,lebo pre mňa je to všetko hoci s výpravnou produkciou,ale iba ako výcuc z toho najlepšieho z iných filmov,pomleté,načačkané,snaha vyzerať dokonale aj v blate/sorry,ale Sara,potom čo vyviazne z banky po nevydarenej lúpeži,po noci strávenej v aute na úteku má vlasy dokonale nalakované,alebo-kto v tých časoch,z robotníckej triedy mal vybielené zuby???/-ale absolútne nevyvolávajúce emócie,bez toho fluida,keď sa divák stotožní s postavou,bez toho aby tam bola cítiť skutočná špina,drsnosť.strach-nie,že to iba vidím ako malebný obrázok...krv to nezachráni....keď Luis Tosar žil s Martou Etura,robili fajn filmíky..teraz ho nová žena asi viac tlačí na červený hollywoodsky koberec-to je moja skromná úvaha...ale film by mohol poslúžiť aspoň jednej dobrej veci-keď si ho isté naivné typy pozrú,tak hadam uveria,že zabit človeka môžu aj vlastní,aby sa dostali k moci,v mene akože dobrej veci,pričom verejnosť vidí len divadielko... ()

Zaks

Drsný kriminálny príbeh z 20.tych rokov minulého storočia zo života španielskej spoločnosti. Dej plný zvratov, brutálneho násilia, pre guľku do hlavy sa dlho nechodí. Nádherne zachytená atmosféra Barcelony z doby minulej. Niekoľko minútové scény na jeden strih sú parádne. Charizmatický tajný agent v hlavnej roli je rozhodne top postavou, ale aj ďalšie vedľajšie postavy sú zaujimavé, Lola... Trochu mínus je za záver, keď dobro až moc okato vyhráva nad zlom. ()