Paradise Hills

• Slovensko Paradise Hills (více)

Uma (Emma Robertsová) se probouzí na odlehlém ostrově v Paradise Hills, škole, kam bohaté rodiny posílají své dcery, aby se z nich staly dokonalé dámy. Instituci vede tajemná vévodkyně (Milla Jovovichová), zatímco dívky se účastní speciálního školení - zahrnujícího lekce etikety, hodiny zpěvu, kosmetické procedury, gymnastiku a přísné diety - které jim má během dvou měsíců pomoci vyřešit všechny fyzické a emoční problémy. Uma se brzy spřátelí s ostatními obyvatelkami Paradise Hills – Chloe (Danielle Macdonaldová), Yu (Awkwafina) a mexickou popovou hvězdou Amarnou (Eiza Gonzalezová) a záhy si uvědomí, že se za vší tou krásou skrývá zlověstné tajemství. Začíná závod s časem, neboť Uma a její přátelé se pokusí uniknout z Paradise Hills dřív, než je všechny pohltí. (HBO Europe)

Tom10000

Zajímavý film, jehož originalitu velmi oceňuji. I přes kritiku místních komentátorů se mi film velice zamlouval. Propojení pohádkového prostředí ze světa princezen střižené s budoucností a dodané zastíranou psychologickou léčbou na výrobu klonů, to ještě nikoho nenapadlo. I přes veškerou snahu udělat ze snímku veleumělecké dílo, bohužel, jak vidím, nikoho moc nezaujalo. Film vypráví o Uně, dívce z bohaté rodiny, jež byla přivezena na ostrov pod záminkou léčebné psychoterapie. Jako u ostatních dívek, s nimiž se seznamuje, musí i ona podléhat rozkazům vedoucí instituce a "nevystrkovat růžky". Od jedné z dívek, do níž se tajně zamiluje, a ona do ní, se ale dozvídá riziko, jenž všem hrozí. Nejen uspávací mléko, ale i podivné pokusy na dívkách jí přesvědčuje o nemilých praktikách léčby. S touto dívkou hodlá utéci, ale je pozdě. Dostali ji, a v televizi ji ukazují jako zcela vyměněnou. Jistě, je stále zpěvačkou, ale o jakékoliv známce jejího bývalého chování ani stopy. Přes veškerý tlak, jenž se na ni vedoucí snaží poslat v touze podlehnout jí, se Una nevzdává a spolu se dvěma kamarádkami utíká z ostrova. Pro jednu je také pozdě, a vlivem pokusů umírá. A druhá ji, poté, co se dozví o svých klonech, následuje. Její snaha přesvědčit klony o lásce vyvolá zájem u její dvojnice, jež se s ní spolčí a společnými silami vedoucí poráží. Prchají z ostrova, a nechávají tam bývalou lásku pravé Uny napospas svému osudu. A zatímco si navzájem pomáhají přesvědčit její rodiče o její lásce k jistému muži, jehož následně dvojnice zabijí, pravá Una se pravděpodobně vydává nalést Amarnu (konec filmu). Lepší průměr, díky originalitě dávám 70 procent, tedy 4 hvězdy. ()

Keywee

Mám ráda Emmu...a prostředí bylo super. Ale musím se přiznat, že tu květinovou dámu jsem prostě nepobrala... ()

BigJohn02

Stepfordské slepičky na Ostrově? To muselo dát práci vymyslet takovou kokotinu! Jediný důvod, proč jsem to chtěl vidět, byla Emma Roberts. A jediný, na co se dalo koukat, byla Emma Roberts - ona je totiž, na rozdíl od její otlemený tetičky, hezounká. - Jo, a jedný věci nerozumím: Proč je to film USA, když všech sedm společností, co se podílely na produkci, je ze Španělska?? ()