Darc

Thriller

USA, 2018, 97 min

Takhle gang Yakuzy kdysi nevyčistili ani Dolphie s Brandonem, protože když se whoreguard Darc namíchne, je uřezaný malíček jen malým bebím na úrovni zatrhnutého nehtu.. Ty moderní akční béčka jsou zbytečně komplikované, bolestné a s malou porcí nadhledu, nicméně co se týká pitomosti děje, uklidňuje mě, že tam je stav víceméně neměnný. Nechci být zlým prorokem, ale Tony Schiena žádná akční hvězda nebude. I když na druhou stranu, řekli byste v časech Lásky nebeské, že v Liamu Neesonovi dřímá potenciál zaplnit desítky márnic..?(17.1.2019)

Ako plytká, tuctová akčná zábava na jedno vzhliadnutie “Darc” ujde. Ako plnohodnotný snímok s príbehom, ktorý by spĺňal aspoň “nejaké” kritéria, ako serióznosť, vážnosť, či vlastnú myšlienku - úplne prepadáva. Je to jeden z ďalších filmov “one Vs ten thousand” na miliónty spôsob bez nápadu, kedy divák premýšľať nemusí, a vlastne ani nesmie. Dialógy ako z komiksu, intonácia hlasov Yakuzákov preafektovaná. Dám ale aspoň priemer, nakoľko som sa nenudil ..(18.5.2018)

(Jak si tak teď čtu ostaní komenty, nejsem vůbec originální. No ale co jinýho se taky dá o tomhle filmu napsat, než že je to...) Přímočará, příjemně debilizovaná rubačka se zápletkou na úrovni VHSkových videobéček, ovšem s moderní fazónou. Její příběh vypráví o tom, kterak jeden hodně nasranej chlápek zruší úspěšnej americkej byznys jednomu klanu jakuzy, specializujícímu se na bílý maso (rozuměj na kurvy). Maníci od jakuzy jsou tu vyobrazeni jako zkarikovaní pitomci, a to především nejužší vedení zdegenerované rodiny (cholerická bantamová trubka Šigeru, jeho sexuálně sadistický otec a šišlající ušatý ojabun dědeček připomínající zlého mistra Youdu). Údělem všech zdejších jakuzů je pak nechat se přečůrávat a dostávat na držku od jednoho velkýho bílýho zkurvysyna, kterej je fakt hustej ranař a nedělá mu problém někoho vodkráglovat, ale krágluje jenom ty špatný a je obzvlášť přecitlivělej na ubližování ženskejm, hlavně kurvám, protože jeho matka byla ubližovaná kurva. Proto ho taky pragmaticky nazývám zkurvysynem, i když mi byl hodně sympatickej, ježto to není žádnej užvaněnej, exhibicionistickej a namachrovanej homouš, nýbrž introvertní a charakterní heterák. Není snad žádnej velkej spoiler když prozradím, že po skončení filmu bude ve Státech o jeden klan jakuzy míň a leckterá kurva z donucení se bude moci začít věnovat nějakýmu slušnějšímu povolání.(14.8.2018)

• Lacike

Dalsi film o gaidzinovi a yakuzakoch v osemdesiatkovom tupom style, takze sa dockame rôznorodej akcie s mnoztvom krvi a brutality. Nechybaju ani nahotinky. Nepôsobi to ani podfinancovane alebo amatersky. Napriek tomu ma tam nezaujala ziadna scena a ani samotny pribeh. Asi za to môze nevyrazne herecke obsadenie. Je to taky divny mismas, ale je to zabavnejsie ako nedavny sterilny a nudny The Outsider. 5/10.(8.5.2018)

Příjemný překvapení. Film, kterej se vynořil odnikud a nabízí víceméně všechno, co od takovýho snímku fanoušek akčňáků čeká. Kdyby něco takovýho natočil Van Damme, vůbec bych se nezlobil. Akce je slušná a je jí tu docela dost. Přestřelky, rvačky, šermířský souboje. Tvůrci netrpí žádným přehnaným sentimentem, takže mrtvol je tu slušnej počet, chcípají i kladný postavy a jediná rasa se správným názorem, jsou tady běloši. Japonci jsou do jednoho vykreslený jako extrémní zmrdi, kterým má člověk chuť zakroutit krkem. A Tony Schiena v hlavní roli má slušný charisma a nesnaží se hrát víc, než na co má. Celkově nic novýho pod sluncem, ale pokud zná někdo filmy z půlky 90. let jako Americká Yakuza nebo Modrý tygr, tak ví, do čeho jde.(3.5.2018)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v kanadskej provincii Britská Kolumbia. (MikaelSVK)