poster

Kniha obrazů

 • Francie

  Le Livre d'image

 • Francie

  Image et parole

  (pracovní název)
 • USA

  The Image Book

 • Velká Británie

  The Image Book

Experimentální / Dokumentární / Drama

Francie / Švýcarsko, 2018, 84 min

Režie:

Jean-Luc Godard

Scénář:

Jean-Luc Godard

Kamera:

Fabrice Aragno

Hrají:

Jean-Luc Godard (vyp.)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pacman...
  **

  35% - neni o co stat. po sbohem jazyku (60%) prichazi logicky sbohem obrazu. beru to naprosto neutralne. ''we would rather be stupid and powerful than knowledgable and damned.''(13.12.2018)

 • Dionysos
  ****

  Povahou knihy je, aby v sobě pojímala všechny ostatní knihy ("intertextualita"), povahou skutečnosti je, aby v sobě pojímala nekonečno skutečností ("reprezentace"), a (ne) konečně povahou obrazu je, aby v sobě pojímal všechny ostatní obrazy, všechny příběhy, všechny interpretace, ale i něco víc - poklidnou fascinaci ze sebe sama, oproštěné od interpretace, otevřenou záblesku vždy nového světa, nové sekvence. Vždyť sekvence se odvíjí v čase, a když je potřeba celý život na hodinu filmu, stává se posledním útočištěm filmů fragment obrazů, které mají moc ve svých záblescích komprimovat celá staletí. Nebo aspoň to svoje - dvacáté, století kinematografie. JLG již k stáru nemění svoje nejspíš definitivní slovo opuštěného revolucionáře, který nehodlá opustit naděje své minulosti a svých obrazů a stává se Andělem Waltera Benjamina, který svým pohledem vykupuje oběti utiskovaných a vykořisťovaných (ostatně, i Benjaminova textuální metafora má předobraz v... obrazu Paula Klee).(11.12.2018)

 • - Snímek měl celosvětovou premiéru na filmovém festivalu v Cannes 11. května 2018. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace