Mirai, dívka z budoucnosti

Japonsko, 2018, 98 min

Mamoru Hosoda

Mamoru Hosoda

Yûichirô Saitô

Má to některé pěkné a procítěné chvíle, především ty, které se odehrávají řekněme "mimo reálný svět". Má to ale i některé okamžiky, kdy mi hlavní hrdina se svojí rozmazleností a ukřičeností vysloveně pil krev a já si říkal, že pohled na takovéhle dítě je asi ta nejlepší antikoncepce. Nejlepší postavou je jednoznačně praděda, co byl ve válce, i když hodně sympatií u mě získával i taťka v domácnosti. Přesto to ale nebyl tak silný zážitek, jak bych na pana Hosodu čekal a ani vizuální stránka nebyla zdaleka tak úchvatná (snad až na ten černý vlak skoro na konci) jak bych si přál. 6,8/10(10.2.2019)

• chelseaman22

Mirai uchvátí vizuálem, nikoliv scénářem. 29% Celosvětový příjem k 22. 2. 2019: $28,031,101(22.2.2019)

Jemně, citlivě a empaticky vyprávěný příběh z pohledu čtyřletého chlapce, jehož rodiče si pořídí další dítě, jemuž jsou nuceni věnovat dost pozornosti, což klučina nelibě nese a propadá se proto do různých časových a fantazijních rovin, kde mu pomáhají vyrovnat se s nově vzniklou situací různí členové jeho rodiny z dávné minulosti i z blízké budoucnosti. Nádherně realizovaný film s důrazem na poetiku důvěrně známých příhod z rodinného života, originálně okořeněných dětskou fantazií a podaných nostalgicky, dojemně a zábavně. Hlavní hrdina sice místy působí až zbytečně moc ukřičeně a protivně, až na hranici nesympatičnosti, ale to je také jediná zásadní výtka.(13.10.2018)

nojo. proste to umi. silne tema, japonsky uchylne. silne !!!(1.12.2018)

Příjemný film, nečekejte od něj ale žádné zázraky. Na 5 hvězd bohužel ani zdaleka ne, ale stojí určitě za zhlédnutí.(25.11.2018)