Fantasy dobrodružný film Mortal vypráví příběh o mladém muži, který objevuje, že má zvláštní schopnosti podobné bohu, které jsou založeny na norské mytologii. (FiRST)

iXtr3m3

Obdobné milé prekvapenie ako seriálový Ragnarok. Netypické spracovanie starých nórskych legiend, ktoré pekne navnadzuje, pekne odsýpa, krásne sa na to pozerá, príroda je jednoducho balada, ale ono je to nakoniec baladou aj príbehom. Škoda, že to končí v najlepšom. Toto by si neskutočne veľa zaslúžilo seriózne pokračovanie, nakoľko je to natoľko atypické, že jasné, že najviac to zaujme menšinové skupiny divákov, ale svojou "exotickosťou" to možno prerazí aj viac, len to mať reklamu... ()

Finskej

Navýsost zábavný kousek, který dá hladce na frak komiksovým adaptacím pobíhajícím po světě v typických šaškovských oblečcích a ve scénáristicky sterilních a dokola k uzoufání nenápaditých situacích a atmosférách. Tak tady ne. To si dejte. Na rozdíl od Marvelovin & spol., které postupně splývají do tak repetitivní nudy, že mezi nimi člověk přestává rozlišovat, tady bych pokračování docela vidět chtěl. Btw původní název je Torden, což v překladu znamená Thunder - proč pak přijde nějaký šašek a rozhodne se to do distribuce uvést jako Mortal, je nepochopitelná záhada a jen další důkaz, že ti lidé, co ty názvy pro distribuce vymýšlejí, to nemají v hlavě v pořádku. ()

warrenur

Vcelku priemerna fantasy rozpravka z trochou tej severskej mytologie. Avsak drzi sa zaziteho, a tak sme svedkami videnych klise, co by vsak v rozpravke bolo pochopitelne, ze? ;) Do tohto zanru vsak nespada samotny zaver, ktory je uplne haluznym WTF momentom. Dalo sa to vsak skuknut. 50% Zalezi od toho, s akou naladou do toho idete. Neurazi, ale moze sklamat. ()

Rathalos

Norsky reziser Andre Ovredal vie,ako natocit dobry film a tato akcna fantasy zalezitost sa mi pacila tiez,velmi zaujimavy namet,dobry vyber hercov,fajn triky a efekty i koniec zaujal,cize spokojne a s istotou davam styri silnejsie hviezdicky...:-) ()

7ynek

Po dlouhé době se musím dostat ke komentáři. Za mě prostě nevyužité téma, nynější zpracování by klidně mohlo být časově na úrovni delšího kraťasu. Absolutně nepochopitelná minela na konci. Nedotažené okolnosti "zázračných" jevů, které jsou často jen samoúčelné. Opravdu zbytečné scény jako hloupé předjíždění kamionu, taky mi přišlo, že se to trochu opakuje, vrtulník, pak nemocnice bez proudu a oživení kluka atd. Efekty docela fajn ale nemohl jsem nevzpomenout na chobotničky z druhého patra. Dávám slabší tři hvězdy, hlavně snad pro její modré oči... ()

Rockerman

Potenciál využít schopností Ericka a proměnit ho ve strhující podívanou se nepovedlo. Mladá psycholožka se totiž do ohnivého a přírodní živly ovládajícího muže rychle zamiluje a v kontextu s touto romancí mi přijde ten závěr jako hodně debilní a nepochopitelný. Jedna parta se mu snaží pomoci a druhá ve stejnou dobu ho chce zlikvidovat? WTF? ()

Likan7

Na papíře možná zajímavý nápad, který ale ve filmu funguje jen velmi občasně. I přes krátkou stopáž jsem se většinu sledování nudil a čekal na konec. Scéna na mostě je sice fajn a blesky tu jsou pěkný, ale to nemění nic na faktu, že Mortal je nuda s pomalým tempem a týpkem, co furt brečí a je mu blbě. ()

ŠpetaMarek

Ouch, tak tohle bylo hodně špatné. 2* za Norské okolí Bergenu, které jsem poznával, bo sem tam i kdysi byl. Zbytek je jeden velký castingový a scénáristický fail. ()

jokino

Pre mňa teda veľké a príjemné pozitívne prekvapenie. Skutočne dobrý a vydarený film s velmi realisticky podanými CGI. Nenápadne vyzerajúci začiatok, pomaly a postupne sa všetko rozbieha, naberá na tempe, diváka drží v istom napätí, čo z toho nakoniec asi tak vznikne..? A pritom celé to vyzerá a pôsobí celkovo v konečnom výsledku tak skromne, až komorne. Akoby sa zrazu mohol zmeniť život obyčajného človeka / ľudí, s neobyčajnou dávkou sily / moci, v tomto svete..? Som rád, že sa film uberal cestou života obyčajného bežne vyzerajúceho človeka, resp. všetkých ľudí a tvorcovia tam necpali modelky, svalovcov a pod. Hollywood by sa teda mohol učiť, ako sa robia realisticky vyzerajúce CGI a nie, ako tie ich preplatené a predimenzované umelé sračky, čo trepú pomaly do všetkých svojich blockbusterov, no vo výsledku vyzerajú otrasne a stoja za úplný shit.. Som zvedavý, či to bude mať aj nejaký sequel (?), keďže skočnili s otvoreným koncom.. ()

srolyma

Norskými lesy se potuluje zarostlý tulák s ohořelou nohou. Záhy se ukáže, že má spoustu zajímavých dovedností jako třeba metání blesků, ovládání počasí, zapalování nejrůznějších předmětů nebo oživování zemřelých, takže vyvstává otázka, co je ten zmatený fousáč vlastně zač. Ježíš? X-men? Babiš? Celkem zajímavý norský mysteriozní filmík, který nenudí, pobaví, ale nenadchne. ()

xzajox

Bohužiaľ, námetovo nádejné, príjemne herecky obsadené a opradené slušnými efektami, celé toto dielo zlyháva na zlom scenári. Tiež sa réžii nepodarilo udržať ma neustále v tej správnej atmosfére a pozornosti, no to by som prežil. Od začiatku som nerozumel tomu, prečo sa tam cpali tí Amíci, kto im dával plné právo sa tam motať. Alebo keď už, tak prečo zasa Amíci nechali starého lokálneho poliša, aby to viedol podľa seba? A ten dôvod, prečo bol Eric nebezpečný, je totálne na hlavu. Čo na to povedia všetky náboženstvá? No kurňa, pod tlakom dôkazu im konečne dôjde, že sa mýlili a nebudem držať hromadnú lož umelo tým, že poviem "strieľaj". Och, no skazili to, stratili moje sympatie. Tri by som dal určite. Takto ale iba 38% - 2* ()

Kushina

Takový málo akční a málo hrdinský Thor, ale na druhou stranu to mělo víc na vážnosti. Katastrofální vize se často plní, a často je to právě přičiněním těch, kteří se tomu snažili zabránit. 65% ()