Kde se země chvěje

Krimi / Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller
USA, 2019, 107 min

V Tokiu 80. let se odehrává příběh milostného trojúhelníku. Záhadná bývalá emigrantka je obviněna z vraždy svojí kamarádky, která měla vztah s místním fotografem. (Netflix)

Trailer 1

Malarkey

Bylo mi jako kdybych sledoval film podle scénáře Haruki Murakamiho. A nutno dodat, že jsem celou dobu přemýšlel, jestli za to může to Japonsko jako takové, nebo jestli byl záměr příběh vyprávět v duchu magického realismu. Jenže problém byl, že to nemělo pořádnou pointu, hrozně dlouho jsem si říkal, že vlastně nevím co se v tom filmu vlastně děje. Jediný důvod, proč jsem na film koukal a dokoukal jej, byla vlastně ve výsledku Alicia Vikander, která byla (a je) DOKONALÁ...plus ta její japonština! ()

Kaka

Sixt Sense meets Lost in Translation meets Basic Instinct. Zkvašenina několika žánrů, která je absolutně bez náboje a jakéhokoliv tvůrčího DNA. Vikander sice odvádí svůj herecký nadstandart, ale ta dlouhá makra, romantické neony a éterická hudba ještě nedělají zajímavý film. Snaha o myšlenkově bohatý mysteriózní thriller opravdu nevyšla. Jak tohle mohlo vzniknout ve Scott Free produkci je velká záhada. ()

FlyGun

Novinka na Netflixu, která neurazí. Krása Japonska a Alicie Vikander (krásní jsou ve filmu vlastně všichni, jen je nechci vypisovat) Vás udrží v pozoru a nudit se nebudete. Až do poslední chvilky doufáte v nějaké to uspokojivé završení, ale bohužel se tak zcela nedostaví. To avšak zachraňuje Atticus, který se se svým bratrem opravdu vyřádil na soundtracku a dopřává divákům během napínavých scén instrumentální orgasmus. Za zmínku stojí i pěkná práce s kamerou, symbolické odrazy a stíny během dialogů. Earthquake Bird je tak jen dalším průměrným psychologickým Thrillerem z Netflixovic knihovničky, ale aspoň se na něj příjemně kouká a poslouchá. ()

novoten

Náznaků k parádnímu mysterióznímu dramatu bylo hodně, ale do cíle se nakonec úspěšně nedotáhl ani jeden. Lákání na kulturní rozdíly vyzní až falešně, tuhnoucí trojúhelník se rozřeší v jediné scéně a u pointy jsem měl pocit, že se Westmoreland u scénáře vztekal natolik, že ho zakončil nejbanálněji, co to šlo. Smutná škoda, vzhledem k tomu, že Alicia i Riley jsou obě fascinující přesně v té náladové rovině, kterou bych od nich čekal a nejjednodušší narážku dokážou rozehrát k zbláznění skvěle. ()

EvilPhoEniX

Slušná thrillerová mystérie o milostném trojúhélníku odehrávající se v Tokyu v 80. letech s jako vždy perfektní Alicií Vikander. Film je spíše romantickým thrillerem, takže tipuji, že zaujme spíše ženské publikum, ale já se také nenudil, byť tempo filmu je pomalejší. Alicia Vikander je vyslýchána na policejní stanici a v dlouhých flashbacích z minulosti se vypráví příběh, který sice úplně nestrhne a film nenabídne žádnou výjimečnou scénu, ale díky dobrým hercům, slušné hudbě, nejisté atmosféře a dobře dávkované psychologii to poměrně funguje. 6/10 ()

• Vo filme je spomenuté, že po zemetrasení prichádza vták, ktorý spieva. V skutočnosti je to mýtus. (megajalec)