Kde se země chvěje

Krimi / Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 2019, 107 min

Wash Westmoreland

Jung-hoon Jung

Slušná thrillerová mystérie o milostném trojúhélníku odehrávající se v Tokyu v 80. letech s jako vždy perfektní Alicií Vikander. Film je spíše romantickým thrillerem, takže tipuji, že zaujme spíše ženské publikum, ale já se také nenudil, byť tempo filmu je pomalejší. Alicia Vikander je vyslýchána na policejní stanici a v dlouhých flashbacích z minulosti se vypráví příběh, který sice úplně nestrhne a film nenabídne žádnou výjimečnou scénu, ale díky dobrým hercům, slušné hudbě, nejisté atmosféře a dobře dávkované psychologii to poměrně funguje. 6/10(16.11.2019)

Pochází původně ze Švédska, je překladatelkou, v Tokiu žije už přes pět let. A evidentně před něčím utekla. (Jazykově vybavená) Alicia Vikander potkává v Japonsku na konci 80. let sympatického fotografa a ač je jejich vztah především divný, začne se obávat přítomnosti barmanky, která se chce v daleké asijské zemi rovněž usadit. Romantiku nečekejte, nějaký záhadný milostný trojúhelník ale také ne. A ani nevinná tvář hlavní hrdinky nepřinese nějaký přetřes. Kamera nabízí několik hypnotických záběrů, nikam nespěcháme, ale někde v půli by už bylo záhodno přeřadit, jenže spád a pořádná zápletka chybí až do konce. Britský tvůrce Wash Westmoreland se mohl ve svých posledních třech projektech (mimochodem dva předchozí realizoval spolu se svým manželem Richardem Glatzerem) vždy opřít o silnou ženskou hrdinku. Jednu hrála Julianne Moore, druhou Keira Knightley, třetí právě Alicia. Jenže její oči sice utáhnou hodně, ale v dávkování emocí se tady hodně chybuje.(16.11.2019)

Fajnová směska snad všech možných filmových žánrů kromě komedie. Kupodivu se to celé nezvrhne do smysl nedávajícího guláše, ani to za ty skoro dvě hodiny nestihne nudit. Nečekal jsem navíc kdovíjaký kulervoucí závěr ani šokující pointu, takže Netflix dnes večer nevypínám naštvaný - prostě si to pusťte jako takové netradiční romantické drama s prvky thrilleru, a zklamání se nemůže dostavit. A Vikander je skvělá!(17.11.2019)

Novinka na Netflixu, která neurazí. Krása Japonska a Alicie Vikander (krásní jsou ve filmu vlastně všichni, jen je nechci vypisovat) Vás udrží v pozoru a nudit se nebudete. Až do poslední chvilky doufáte v nějaké to uspokojivé završení, ale bohužel se tak zcela nedostaví. To avšak zachraňuje Atticus, který se se svým bratrem opravdu vyřádil na soundtracku a dopřává divákům během napínavých scén instrumentální orgasmus. Za zmínku stojí i pěkná práce s kamerou, symbolické odrazy a stíny během dialogů. Earthquake Bird je tak jen dalším průměrným psychologickým Thrillerem z Netflixovic knihovničky, ale aspoň se na něj příjemně kouká a poslouchá.(20.11.2019)

Na můj vkus příliš pomalé. Chápu, že od podobně laděného příběhu člověk nemůže čekat nějaký zběsilý spád, nicméně alespoň od poslední třetiny jsem si sliboval, že atmosféra zhoustne a režie začne alespoň klusat. Ale bohužel. Příliš se mi nelíbil ani moment vzniku milostného trojúhelníku resp. chvíle, kdy vyjde něco jako nevěra najevo. Tenhle moment, pro celou story dost důležitý, mi přišel až moc neuměle uplácaný. Co se mi naopak líbilo byla kamera, celkově atraktivní japonské prostředí a nakonec i atmosféra osmdesátek, která sice nebyla tak výrazná, ale něco do sebe měla. Největší devízou je ale Alicia Vikander, která patří k herečkám, na které se dívám rád v jakémkoliv filmu a tenhle není výjimkou. Především ona to v mých očích tahá na lehký nadprůměr. 60%(20.11.2019)