Mandalorian se vydává na důležitou cestu. (Disney+)

Martrix

Těsně před tím, jsem viděl epizodu animovaných The Bad Batch a to se jen těžko člověk ubrání srovnávání. Většina fandů SW se mnou asi souhlasit nebude, ale ta animovaná odnož CW už přinesla epizody, kterým nový Mando nesahá po kotníky. Nejde o vizuál, ten má parádní; velmi oceňuji ústup od CGI a návrat k "živým" maskám a loutkám ( i za tu cenu, že to občas působí až pohádkově - velitel pirátů....Jožin z Bažin meets Unterwasserman). Ale jde o to, že od Manda čekám víc. Ten potenciál tam je. Jenže když vidím, že je celá epizoda o třech návštěvách, které působily podivně nedůležitě, spíš jako záminky... . Je fajn, že je zpět další SW projekt, ale i když nebudu srovnávat s Andorem, nebo BB....tato epizoda byla jen další velký fan mrkanec. Nicméně....je první, rozjezdová, není důvod být přehnaně kritický. 68% ()

William_

Za ten nesmírně krátký 58 sekundový ohled "v minulých dílech jste viděli" bych někomu vrazil facku, protože od konce 2. série se toho stalo daleko více, a pokud jste neviděli Bobu Fetta, můžete být lehce ztraceni. Nicméně už 1. epizoda 3. série mě bavila daleko více, než celý Boba Fett (až na ty 2 klíčové epizody). Je to opět hravé, vtipné, roztomilé, pěkně natočené a postavy jsou napsány na jedničku. Ale tak na to jsme u tohoto seriálů už zvyklí, že? ()

loki5

Ten úvodní "souboj" s krokoželvou to krásně sumarizuje. Jak se jí nejlépe zbavit, jo už vím připoutáme se k ní lanem. A když trochu zatáhneme nemá šanci (jo je nás sice jen pět, ale to musí na těch pár stovek tun v pohodě stačit :-D). Člověk se může jen domnívat jak tahle banda mentálů vůbec přežila tak dlouho nehledě na to že nosit na hlavě kastrol 24/7 asi taky přežití moc nepomůže. Zbytek už jsem nevnímal. ()

tomik99

A já věděl, že to "samé" již nebude po dvou letech fungovat. Když Mandalorian byl naposledy na televizních obrazovkách, neměli jsme tu žádné SW seriály a byli jsme schopni ledacos odpustit. Teď tu máme seriál za seriálem a zkrátka zápletka jak ze hry stačit divákům nebude, navíc opakovaný vtip nemusí být stále vtipem. Za mě to na rozjezd bylo ještě "oukej", i když samotná epizoda nevěděla, jaký příběh má vlastně vyprávět. Spíše to vypadalo, jako by nám chtěla připomenout, kdo jsou hlavní postavy a kde se aktuálně nacházejí. Vizuálně krásně, příběhově malinko slabší a scénář vytvořený spíše jako pro herní průmysl. ()

Wiceman

Říkám to pořád, ale Jon Favreau a Dave Filoni by měli nahradit Kevina Feige pro MCU, protože to, co udělali se Star Wars Mandalorianem .... to je prostě the best. Neskutečný a dokonalý. Bohužel roztahaný na díly (ale to už je úděl seriálů) Chci víc a to teď hned :D Grogu, Din, Karga .... vše naprosto perfektně sedí a Star Wars universe se dere rozhodně tou správnou cestou :) Od nové trilogie si Jon Favreau řekl, vytvořím nový lore a žádný legends. Prostě tak to je a hotovo. A já mu za to líbám nohy :) Neskutečný, skvělý, báječný, ale jen jeden díl za týden .... to asi porodím Grogu :D ()

• Po příletu na Nevarro můžeme v pozadí vidět bílý protokolární droid K-3PO. Tyhle jednotky patřily mezi nejdražší na trhu a jasně to ukazuje, jak moc se Nevarro rozrůstá a obchodně kvete. (Veskoslav)
  • Lebka zvířete v kovárně patří vyhynulému Mythosaurovi, který žil ve Vnějším okraji na Mandaloru. Během prvního dobývání Mandaloru za účelem obsazení a založení Mandaloru tak, jak jsme ho znali, byli tito tvorové loveni a vyhlazeni. Jejich lebka se stala symbolem Mand'alor – tradičního vládce všech mandalorianských klanů – planety Mandalore a samotných Mandalorianů po další generace. (Veskoslav)
  • Pirátská vlajková loď by měla být starý separatisický křižník, který jsme mohli vidět ve hrách „Star Wars: Republic Commando“ a „Star Wars: The Force Unleashed“. Znamená to, že piráti a jiná kriminální verbež převzala techniku Separatistů po skončení Klonových válek. (Veskoslav)

Časové pásmo bylo změněno